- attila mikloško -
SLOVENSKÝ POHÁR 2019/20, 2.kolo:
STREDA 21.08.2019 o 17 h. - štadión "Demjata".
versus
FK DEMJATA (IV.liga Sever VsFZ) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (TIPOS III.liga Východ VsFZ)
OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY
1 Erik Kolbas, 33 Alexandar Kostič - 20 Adrián Tomáš, 3 Tomáš Jeřábek, Marek Boňko, 5 Michal Kohút, 12 Vladimír Staš, 18 Michal Krajňák - 6 Miloš Pulščák, 11 Patrik Jopek, 15 Adam Neščivera, 21 Jakub Luterančík, 13 Daniel Džurban, 8 Alexandar Radovanovič, 14 Ivan Pončák (K), 17 Tomáš Mikluš - 7 Pavol Cicman, 16 Ivan Petruk, 10 Roland Janega,
hlavný tréner: Juraj Mihalčin, asistent trénera: Tibor Guzik, vedúci mužstva: Ján Pomikalo.
FK DEMJATA
Dominik Staško - Daniel Fertaľ, Lukáš Valíček, Richard Marcin (K), Peter Leško - Stanislav Šesták, Damián Kendra, Andrej Kaperák, Dominik Chromek - Patrik Sabol, Dominik Halkovič,
Štefan Leško - Matúš Partila, Ľuboš Káľavský, Patrik Ličák,
tréner: Rudolf Šesták, vedúci mužstva: Ján Daňko,
Stretnutie rozhodujú: HR: Jaroslav Sučka (Prešov) , A1: Igor Jurašek (Prešov), A2: Marek Cisko (Dubovica) , delegát: ???.
PRED ZÁPASOM:
Demjata je nováčikom IV.ligy Sever VsFZ. Po 4.kole figuruje na 4.mieste tabuľky so ziskom 7 bodov s bilanciou Župčany 3:1 doma, Spišské Podhradie 0:2 doma, Soľ 1:1 vonku, Ľubotice 2:0 doma. V 1.kole Slovenského pohára porazil náš súper doma Fintice 8:1. Tento súboj bude mať zvláštny nádych nakoľko traja hráči z nášho kádra majú pôvod v Demjate, Michal Kohút, Jakub Luterančík a Adam Neščivera.
Slovnaft cup 2019/20 odštartoval predkolom 14.07.2019.
Prvým kolom počas predposledného júlového víkendu (20.07. a 21.07. o 17 h.) pokračoval už 51. ročník Slovenského pohára, ktorý už niekoľko rokov nesie názov Slovnaft Cup. Do Slovenského pohára sa v súťažnom ročníku 2019/20 prihlásilo 231 mužstiev. V pôsobnosti Východoslovenského futbalového zväzu sa prihlásilo 56 klubov.
Vyžrebovanie a výsledky 1.kola Slovenského pohára klubov z nášho regiónu:
Stakčín – Belá nad Cirochou 1:1, nedohrané
Kamenica nad Cirochou – Snina 1:0
Ptičie – Medzilaborce 0:5
Jasenov – Strážske 3:4
Sačurov - Vranov 0:10
Sečovská Polianka - Bystré 4:4 (4:2pk)
Kračúnovce – Giraltovce 3:2
Bardejov - nasadený
Budkovce – Kalša 3:5
Ždaňa – Čaňa 4:2
Koš. Nová Ves – Kechnec 1:3
Čečejovce – Ťahanovce 2:6
Poproč – Medzev 0:2
Geča – Slávia TU Košice 1:4
Levoča – Spišské Podhradie 3:4
Michalovce - nasadené
Gelnica – Spišské Vlachy 0:0 (5:4 pk)
Harichovce - Rudňany 1:3
Podbrezová - nasadená
Hrabušice - Veľká Lomnica 5:0
Ľubica – Stará Ľubovňa 0:4
Spišská Belá - Lipany 0:2
Veľký Šariš - Gerlachov 2:1
Tatran Prešov - nasadený
Sabinov - Stropkov 0:5
Poprad - nasadený
Široké - Šarišské Michaľany
Demjata – Fintice 8:1
Rožňava - Krásnohorské Podhradie 0:0 (1:4 pk)
Bardejovská Nová Ves - FC Košice - 2.kolo.