Vyhľadávanie


Kontakt

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY
Jarková 20, 082 22 Šarišské Michaľany
č.účtu:0503689305/0900
IČO: 37789791

predseda: Peter DUGAS 0907 928 544

tajomník: Attila MIKLOŠKO 0905 954 455

E-mail: osfksm@gmail.com

JEDENÁSTKA ROKA

Vyhlásili Jedenástku roka 2010 ObFZ Prešov

Jedenásť vybraných. Najlepších futbalistov vybrali z ôsmich klubov.

Jedenásť vybraných. Najlepších futbalistov vybrali z ôsmich klubov.

Foto: Ján Fenčák


 

PREŠOV.

Oblastný futbalový zväz v Prešove už tradične na prelome rokov vyhlasuje výsledky ankety Jedenástka roka I. triedy ObFZ Prešov. V závere minulého ju organizoval už po štrnásty raz. Prvý raz však výsledky prestížnej ankety vyhlásili v Kúpeľoch Išľa, nachádzajúcich sa blízko centra krajskej metropoly v mestskej časti Nižná Šebastová. Tie oprašujú svoju niekdajšiu slávu a postupne tam má vyrásť moderný kúpeľno-relaxačno-rehabilitačný areál. Tesne pred koncom uplynulého roku patrili rozvíjajúce sa Kúpele Išľa najlepším futbalistom prvej triedy prešovského oblastného futbalového zväzu.

Najlepších jedenásť

Futbaloví odborníci vybrali do Jedenástky roka 2010 I. triedy ObFZ týchto hráčov:

Brankár: Peter Leško (TJ ŠM Fričovce), obrancovia: Matúš Šašala (TJ Sokol Torysa), Róbert Olejár (TJ Petrovany), Martin Bača (TJ Nemcovce), Slavomír Gajdoš (TJ Družstevník Hermanovce), stredoví hráči: Marián Lesník (TJ OK Chmiňany), Jaroslav Kacvinský (TJ ŠM Fričovce), Vladimír Sudimák (TJ Sokol Brezovica), Peter Leško (FK Demjata), útočníci: Peter Marciňák (TJ ŠM Fričovce), Martin Jašš (TJ Sokol Torysa).

Ocenili aj krstili

V už zrekonštruovaných priestoroch reštaurácie Kúpeľov Išľa organizátori z Oblastného futbalového zväzu Prešov pripravili v rámci slávnostného vyhlasovania ankety aj pestrý sprievodný program. Pri príležitosti životného jubilea 60. rokov ocenili bývalého hráča Tatrana Prešov a československého reprezentanta Miroslava Sopka strieborným odznakom ObFZ. Krstila sa však aj na Slovensku svojím spôsobom výnimočná publikácia Tabuľky hovoria, ktorá obsahuje kompletný tabuľkový prehľad futbalových súťaží v okrese Prešov za obdobie posledných 50 (!) rokov a je ilustrovaná vzácnymi historickými fotografiami.

 

Umelecký kováč z Fričoviec v jedenástke roka I. triedy ObFZ 2010 Prešov

Dátum: 17 Január 2011,SYNOVEC SLÁVNEHO STRÝKA

JAROSLAV KACVINSKÝ

POSLEDNÝM JEDENÁSTYM DIELOM DNES UZATVÁRAME SERIÁL PREDSTAVOVANÍ LAUREÁTOV JEDENÁSTKY ROKA 2010 I. TRIEDY OBFZ PREŠOV, KTORÉ SA KONALO NA SKLONKU UPLYNULÉHO ROKA V ZREKONŠTRUOVANEJ REŠTAURÁCII KÚPEĽOV IŠĽA V NIŽNEJ ŠEBASTOVEJ. HRÁČOM, KTORÝ DNES DOSTÁVA PRIESTOR, JE STREDOPOLIAR FFK FRIČOVCE JAROSLAV KACVINSKÝ (NAR. 22. 7. 1979), INAK SYNOVEC SLÁVNEHO STRÝKA – BARTOLOMEJA JURAŠKA, BÝVALÉHO OBRANCU TATRANA PREŠOV, INTERU BRATISLAVA ČI SLÁVIE PRAHA. „KTO INÝ BY MAL BYŤ MOJÍM VZOROM,“ HOVORÍ NA ÚVOD ROZPRÁVANIA MUŽ SO ZAUJÍMAVÝM CIVILNÝM POVOLANÍM – UMELECKÝ KOVÁČ. MIMOCHODOM, MIESTO V TOP 11 SI VYBOJOVAL UŽ PO DRUHÝKRÁT V DEVÄŤROČNEJ HISTÓRII ANKETY. PREDTÝM TO BOLO V ROKU 2003.

„Ako malý chlapec som chodieval s otcom do Prešova sledovať ani nie tak ligové vystúpenia Tatrana, no v prvom rade sme chceli vidieť na ihrisku nášho Bertiho,“ spomína na detské časy dnes už skúsený futbalista J. Kacvinský. Na trávnikoch prešovského i sabinovského okresu už čosi preskákal, vie, ako chutia víťazstvá i prehry. V jednom má isto... „Futbal by som nevymenil za žiadnu inú hru. Znamená pre mňa veľmi veľa, hoci holdujem aj hokeju a snowbodbu.“ Za Veľký Šariš „kopal“ tretiu ligu, čo je jeho maximum. Napriek tomu, že teraz hrá v nižšej súťaži, ako hovorí, chce sa stále posúvať dopredu. „Lebo máme pred sebou konkrétny a zaujímavý cieľ. Vyhrať prvú triedu a vybojovať si tak možnosť štartovať v piatej lige, čo by bolo historické maximum fričovského futbalu. Možno už vyjde už o niekoľko týždňov - pred nami je ešte trinásť kôl, zbehne to rýchlo ako voda.“ Po jeseni a dvoch jarných predohrávkach sú zverenci trénera Dušana Vysočana na prvom mieste. Náš spolubesedník má na konte štyri góly, najkrajší sa mu vraj podarilo streliť v Janove a zo svojho hľadiska považuje práve tento zápas zatiaľ za najvydarenejší v tejto sezóne. Fričovce vyhrali 3:1....
(jm)


Viac v utorkovom čísle Prešovského večerníka 18.1.2011

 

NAJLEPŠÍ V ROKU 2009 MEDZI ROZHODCAMI

 

 

 

 

 

Zaujímavou postavou slovenských futbalových trávnikov je Peter Ziemba. Odchovanec 1. FC Tatran Prešov je v súčasnosti oporou zadných radov druholigového FK Bodva Moldava nad Bodvou. Okrem toho rozhoduje stretnutia ObFZ Prešov. Na vyhlasovaní Jedenástky roka 2009 I. triedy prešovského okresu získal na základe rozhodnutia zástupcov jednotlivých klubov cenu pre najlepšieho rozhodcu. Napriek tomuto oceneniu o sebe hovorí: „Som v prvom rade futbalistom a popri tom pískam. No čo sa týka blízkej budúcnosti, v tom mám jasno, lebo sedieť na dvoch stoličkách sa donekonečna nedá. Ak do štyroch, piatich rokov nebudem hrať najvyššiu súťaž, v hociktorej krajine, zavesím definitívne kopačky na klinec a bude sa venovať už iba rozhodovaniu.“ Kolegovia s píšťalkou by ho už ale teraz hneď chceli mať takpovediac iba pre seba... „Už asi tri roky ma prehovárajú, aby som sa venoval iba rozhodovaniu.“ Dvadsaťročný mladík vďačí za svoj rýchly rozhodcovský rast dvom ľuďom... „Bývalému treťoligovému arbitrovi Jánovi Onofrejovi a sekretárovi tunajšieho oblastného zväzu Martinovi Klovaničovi, ktorý mi pri nominácii na jednotlivé majstráky, prihliadnuc na moje hráčske povinnosti v Moldave, vždy vyjde v ústrety. Ján Onofrej ma zasa asi pred šiestimi rokmi presvedčil, aby som to skúsil aj s píšťalkou.“ S jedným z najlepších svetových rozhodcov posledných rokov Ľubošom Micheľom sa osobne pozná, hoci nie často, občas si posedia pri káve a rozprávajú sa o ich spoločnom „koníčku“. Jedným dychom však dodáva: „Ľuboš nie je mojim vzorom, snažím sa ísť svojou cestou, aj keď jeho dobre mienené rady neodmietnem. To by som vlastne išiel proti sebe,“ uviedol P. Ziemba. Na otázku, či je ochotný rozprávať aj na chúlostivú tému, bez váhania súhlasne prikývol. Zdôraznil, že si nikdy nedáva servítku pred ústa. „„Áno, stretol som sa s tým, že ma funkcionári pred zápasom žiadali, aby som im pomohol k bodom. Povedal som im na rovinu – u mňa nepochodíte, na takéto špinavosti si hľadajte niekoho iného. A nikdy sa ani neznížim k tomu, aby som ja pred zápasom niečo pýtal. Je mi to proti srsti. Pískam pre potešenie, nie aby som na tom zarábal. Tak to bude aj do budúcna, pochopiteľne v prípade, kým nebudem iba profesionálnym rozhodcom.“

 

Na záver sme sa tohto bývalého reprezentanta Slovenska do 18 a 19 rokov opýtali, či by si radšej, ak by sa dala ovplyvniť jeho budúcnosť, vybral kariéru špičkového hráča, alebo špičkového futbalistu? „Samozrejme, že by som sa radšej stal úspešným hráčom. Futbal je stále prvoradý. Aktuálne sme v Moldave v hre o postup do prvej ligy, ak by to vyšlo, bolo by to výborné. Momentálne nemám dôvod meniť priority, som spokojný s daným stavom,“ dodal P. Ziemba. (voj)

 

HOSŤOM BOLA REPREZENTAČNÁ HVIEZDA

 

 

 

HOSŤOM BOLA REPREZENTAČNÁ HVIEZDA

V PRÍJEMNEJ ATMOSFÉRE

Futbalový rok v Prešovskom okrese tradične vrcholí tesne pred Silvestrom vyhlasovaním JEDENÁSTKY ROKA I.tr. ObFZ. Aj tentoraz malo podujatie vysokú spoločenskú úroveň, bolo predovšetkým priateľským stretnutím tých , ktorí svojim vkladom udržujú futbalové dianie v okrese pri živote, opäť raz naskytla sa príležitosť v neformálnych rozhovoroch pozhovárať sa, zhodnotiť uplynulých dvanásť mesiacov, otvoriť debatu o problémoch, ale samozrejme aj úspechoch, určite sa hovorilo o plánoch na najbližšie obdobie, možno sa viacerí dozvedeli aj o zmenách v kádroch, futbal totiž aj vo svojom okresnom leveli stále ponúka množstvo aktuálnych tém. Keďže pozvanie prijal tiež Stanislav ŠESTÁK, rodák z Demjaty, najlepší strelec slovenskej reprezentácie v nedávno skončenej kvalifikácii na svetový šampionát, nezabudlo sa v oficálnej časti slávnostného futbalového večera ani na obrovský úspech slovenského futbalu v jeho doterajšej novodobej histórii. Stano je v Prešovskom okrese obrovskou hviezdou, tu futbalovo vyrástol , vďaka svojej povahe , futbalovému umeniu i neodškriepiteľnej charizme sa natrvalo zapísal medzi najväčšie futbalové osobnosti bohate zapísanej prešovskej futbalovej kronike.

JEDENÁSTKU ROKA 2009 tvoria :

Patrik KOCHAN ( Slovan Pečovská Nová Ves) - Matúš KOZÁK ( FK Kojatice), Jozef FEDÁK ( Sokol Brezovica), Martin KRIŽALKOVIČ ( Sokol Torysa), Dávid SEDLÁK ( OŠFK Šarišské Michaľany) - Matúš KOČÍK ( TJ Nemcovce), Lukáš SMOLKO ( TJ OK Chmiňany), Peter VYBÍRAL ( OŠFK Šarišské Michaľany), Miroslav MOCHŇÁK ( Družstevník Záhradné) - Róbert OLEJÁR ( TJ Petrovany) a Martin JAŠŠ ( Sokol Torysa)

fotogaléria kliknite tu

 

 

Laureáti Jedenástky roka 2006 prvej triedy ObFZ Prešov
 
 
 
 
 
 
Reštaurácia Mladosť bola v závere decembra dejiskom milej futbalovej slávnosti - vyhlásenia Jedenástky roka 2006 I. triedy ObFZ Prešov.
Najviac hlasov od trénerov mužstiev, ktoré štartujú v najvyššej oblastnej súťaži, a predsedu trénersko-metodickej komisie ObFZ Vladimíra Gombára získal útočník Jarovníc Peter Marciňák. Má dobrý ťah na bránku, jeho prednosťou je aj tvrdá strela. V jeseni dal 21 gólov. Rád by sa pričinil o postup Jarovníc do piatej ligy.
Štvrtýkrát sa laureátom ankety stal futbalista Fričoviec Dušan Vysočan (zvíťazil v nej v roku 2004), tretíkrát boli ocenení Stanislav Baňas (Pečovská Nová Ves), Peter Marciňák (Jarovnice), Marek Chovan (Radatice), druhýkrát sa laureátom stal Martin Jašš (Torysa).
Aj táto slávnosť potvrdila, že futbal je stále krásnym magnetom. Zvýraznil to aj predseda ObFZ Prešov a viceprezident SZF Jozef Kriš, ktorý poďakoval všetkým, ktorí sa pričinili o organizáciu tejto slávnosti a laureátom Jedenástky roka 2006 zaželal veľa ďalších úspechov, napredovanie a dosiahnutie vyšších cieľov. Organizačný štáb pracoval pod vedením Milana Stedinu. Oceneneným futbalistom gratulovali aj predstavitelia partnerského OZPN Krosno.
Jedenástka roka 2006 I. triedy ObFZ Prešov: Peter Marciňák (Družstevník Jarovnice) 11 hlasov, 2. Stanislav Baňas (Slovan Pečovská Nová Ves), Marek Chovan (Družstevník Radatice) po 10, 4. Martin Jašš (Sokol Torysa), Ľubomír Saxa (Sokol Torysa) po 7, 6. Marek Valenčin (Elektro - Palivá Lipníky), Dušan Vysočan (ŠM Fričovce) po 6, 8. Dávid Majcher (OŠK Sokol Chminianska Nová Ves) 5, 9. Martin Dolinský (OŠFK Šarišské Michaľany), Miroslav Leško (ŠM Fričovce), Marek Magda (ŠM Fričovce) po 4.
Podľa rozostavenia: Leško - Majcher, Dolinský, Magda - Valenčin - Jašš, Baňas, Vysočan, Saxa - Marciňák, Chovan.
Cenu pre najlepšieho rozhodcu ObFZ Prešov si prevzal Dušan Andrejko.

zdroj:prešovský večerník

 

Dva exhibičné zápasy ObFZ Prešov

 

 

 

Prešov - Ani v období medzi sezónami neexistuje vo futbalovom dianí prešovského ObFZ takpovediac stav ničnerobenia. Dôkazom sú dva exhibičné zápasy počas tohto víkendu. To dnešné odohrajú na ihrisku Odevy Lipany od 16. hodiny a stretnú sa v ňom výber do 23 rokov a jedenástka roka 2004. Zajtrajšie presunuli jeho organizátori do neďalekých Krivian, súperom prešovskej 23 ky v ňom budú domáci hráči (10.30 h).

Dres jedenástky roka 2004 ObFZ Prešov oblečú: Vysočan, Straka (obaja Fričovce), M. Chovan, V. Chovan (všetci Radatice), R. Jakubko (Chminianska Nová Ves), Baňas, Štofanik, Bortňak (všetci Uzovský Šalgov), Demko (Uzovce), Marciňák, Gajdoš (obaja Jarovnice), Sontag, Semančík, Ševčovič (všetci Dubovica), Kolivoška, Alznauer (obaja Župčany), Kostelník, Klobušovský, Zborovský (Solivar), Jacko (Petrovany), R. Šesták (Demjata).

Výber ObFZ Prešov do 23 rokov: Kračinovský, Partila (obaja Demjata), Cifra, Zvolenský (obaja Dubovica), Dlugoš (Chminianska Nová Ves), Lesník (Chmiňany), Hatala, Marciňák (obaja Jarovnice), L. Hudák (Kapušany), Kakaščík (Petrovany), Dubecký, Jakubek, Klimko, Tarcala (všetci Solivar), Bodnár (Torysa), Antol, Vavrek, Tokár (všetci Uzovce), Kubánka, Petruš (Župčany), náhradníci: M. Hudák, Makara (obaja Chmiňany), Marcinko (Lipníky), Botko (Nemcovce), Kňažek (Ruská Nová Ves).

V Prešove vyhlásili Jedenástku roka 2002

Prešov - V závere uplynulého roka sa konala v reštaurácii Mladosť v Prešove milá a vydarená spoločensko-futbalová slávnosť. Oblastný futbalový zväz v Prešove po tom, čo bol pri zrode a zorganizoval päť ročníkov vyhlasovania Jedenástky roka III. ligy východného Slovenska, vstúpil na scénu s ďalšou svojou aktivitou. Vyhlásil prvú Jedenástku roka I. triedy oblastných súťaží Prešova a Sabinova. Toto vyhlásenie bolo spojené so slávnostným zasadnutím Rady ObFZ, čím sa vytvoril priestor na stretnutie čelných funkcionárov oblastného zväzu s predsedami, trénermi a hráčmi najvyššej oblastnej súťaže okresov Prešov a Sabinov, čo je veľké pozitívum tejto akcie. Z pohľadu propagácie a rozvoja futbalu bol urobený nepochybne správny a prospešný krok. Do Jedenástky roka sa dostali kvalitní futbalisti, z ktorých viacerí si trúfajú aj na vyššie súťaže a zaradenie do Jedenástky roka je pre nich ďalšou motiváciou a výzvou.

O zložení Jedenástky roka rozhodla anketa, v ktorej dostali štrnásti tréneri mužstiev I. triedy úlohu vybrať hráčov podľa jednotlivých funkcií v mužstve. Nesmeli však uviesť do zostavy vlastného hráča. Jedenástka roka, ktorá takto vznikla, je veľmi kvalitná. Prednosť dostali hráči s univerzálnym a prevažne útočným herným prejavom, čo je signálom, že tréneri najvyššej oblastnej súťaže majú správnu orientáciu v súčasnom vývoji futbalu.

V ankete sa objavilo päťdesiatdeväť hráčov zo všetkých klubov súťaže. Dvojnásobné zastúpenie v Jedenástke roka majú mužstvá z Fričoviec, Chminianskej Novej Vsi a Uzoviec.

Jedenástka roka 2002 ObFZ Prešov má túto podobu: Ján Vaško (1975, Víťaz, brankár) - 12 bodov, Rudolf Šesták (1977, Demjata, útok) - 10 bodov, Róbert Bartoš (1980, Uzovce, útok) - 9 bodov, Roman Jakubko (1975, Chmin. N. Ves, obrana) - 9 bodov, Dušan Vysošan (1977, Fričovce, stred) - 9 bodov, Pavol Andrejčák (1968, Záborské, stred) - 7 bodov, Stanislav Pepich (1978, Solivar, obrana) - 6 bodov, Július Pošivák (1972, Chmin. N. Ves, stred) - 6 bodov, Martin Semančík (1974, Uzovce, stred) - 6 bodov, Ľubomír Kacvinský (1981, Fričovce, obrana) - 5 bodov.

Oceneným futbalistom gratulovali viceprezident SFZ a prezident VsFZ Bohdan Benedik a novozvolený primátor mesta Prešov Martin Benč.

Za bezchybnú prípravu tejto peknej a vydarenej akcie treba vyzdvihnúť okrem predsedu ObFZ Jozefa Kriša aj členov organizačného výboru Petra Barnu, Martina Klovaniča, Milana Maňkoša a Juraja Mihalčina. Dobrá vec sa vydarila a veríme, že sa založila v Prešove nová, spoločensko-futbalová tradícia, hodná nasledovania aj v ostatných oblastných futbalových zväzoch regiónu.

 

 

V Michalovciach vyhlásili Jedenástku VsFZ

Slávnostné vyhlasovanie Jedenástky VsFZ za sezónu 2010/2011. Súčasťou programu bolo aj vyhlásenie najlepších hráčov najvyššej súťaže ObFZ Michalovce.

Slávnostné vyhlasovanie Jedenástky VsFZ za sezónu 2010/2011. Súčasťou programu bolo aj vyhlásenie najlepších hráčov najvyššej súťaže ObFZ Michalovce.

Foto: archív

 

MICHALOVCE. Včera popoludní sa v Hoteli Stadio v Michalovciach uskutočnilo slávnostné vyhlasovanie Jedenástky VsFZ za sezónu 2010/2011. Súčasťou programu bolo aj vyhlásenie najlepších hráčov najvyššej súťaže ObFZ Michalovce.

Pestrý program

Organizátorovi tohtoročného vyhlasovania najlepších futbalistov treťoligovej súťaže Štefanovi Czetőovi, ktorý zároveň slávnostným programom prítomných hostí sprevádzal, však pôvodné plány zmarila nepriazeň počasia. Kvôli silnému dažďu sa neuskutočnilo exhibičné stretnutie medzi oboma výbermi a namiesto futbalového štadióna MFK Zemplín sa program presunul do oproti sídliaceho Hotela Stadio. Po úvodnom príhovore Štefana Czetőa a ďalších hostí sa začalo postupne podľa postov samotné vyhlasovanie najlepších jedenástok VsFZ a ObFZ Michalovce. Program príjemne spestrila aj mužská folklórna skupina Hnojňane z Mihaľovec.

Najlepšie tipovalo trio trénerov

O zložení najlepšej Jedenástky VsFZ každoročne rozhodujú tréneri mužstiev najvyššej regionálnej súťaže, teda 3. ligy. Najviac hlasov dostalo týchto jedenásť futbalistov, a teda najlepšia Jedenástka VsFZ za sezónu 2010/2011 je nasledovná: Peter Štefánik (Giraltovce) - Maroš Grünvaldský (Lokomotíva Košice), František Hanc (Snina), Stanislav Smrek (Moldava nad Bodvou B), Lukáš Vojta (Giraltovce) - Rastislav Chmelo, Dávid Lipnický (obaja Lokomotíva), Miroslav Keresteš (Veľký Šariš), Milan Jambor (Svit) - Michal Vyravec (Svidník), Peter Palencsár (Moldava n./B. B). Najčastejšie sa na hlasovacích lístkoch objavovalo meno obrancu Stanislava Smreka z moldavskej rezervy FK Bodva, spomedzi 16 trénerov ho až 12 zaradilo do najlepšej zostavy. Víťaz tretej ligy FC Lokomotíva má v zostave roka trojité zastúpenie. Zaujímavosťou je, že ani jeden z treťoligových kormidelníkov netrafil presne kompletnú jedenástku futbalistov, najlepšie tipovala trojica L. Lipnický z Vysokých Tatier, Ľ. Puhák z Giraltoviec a P. Piršč zo Svidníka, ktorá uhádla 9 hráčov.

Do tretice v Michalovciach

Už tretíkrát v rade sa vyhodnotenie najlepších futbalistov regiónu konalo v centre Zemplína, ale rovnako ako pred dvoma rokmi aj teraz sa kvôli počasiu program musel meniť. Organizátor Štefan Cze〜t ő sa svojej úlohy zhostil už tradične na jednotku a tentoraz program obohatil aj vyhlásením Jedenástky ObFZ Michalovce, ktorá má takéto zloženie: Martin Bodnár (Horovce) - Peter Capulič (Vinné), Peter Vasiľ (Hatalov), Vladimír Vaľovský (Tušice TNV), Tomáš Némethi (Veľké Kupušany B) - Miroslav Ľoch (Zalužice), Ľubomír Hlivák (Vinné), Jozef Vaľko (Nacina Ves) - Zsolt Batta (Krišovská Liesková), Martin Halkai (Tušice TNV), Martin Smoľak (Vinné). Najpočetnejšie zastúpenie malo mužstvo Vinného, z jeho tímu sa objavila až trojica hráčov, pričom celky postupujúce do vyššej súťaže, Nacina Ves a Veľké Kapušany B, mali v najlepšej jedenástke iba po jednom hráčovi.

 

 

V Jedenástke roka VsFZ až sedem Popradčanov - spresnené

Spresnené mená niektorých členov najlepšej jedenástky.
KOŠICE 8. júna (SITA) - Východoslovenský futbalový zväz vyhlásil v závere týždňa v Bardejove symbolický jedenástykrát Jedenástku roka oblasti východného Slovenska. Najlepšiu zostavu ročníka 2007/2008 tvoria treťoligisti z košického a prešovského samosprávneho kraja. Najviac, až 7 hráčov, má v jedenástke popradský futbalový klub, ktorý je na čele svojej skupiny III.

ligy a zároveň na najlepšej ceste prebojovať sa z regionálnej súťaže do celoštátnej II. ligy. Ešte nikdy v jedenásťročnej histórii sa nestalo, aby v nej figurovalo toľko hráčov z jedného tímu (doterajšie maximum štyria).

Jedenástka roka 2007/2008 Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ):
Vernarský - Dinis (obaja Poprad), Chalupka (Lokomotíva Košice), Adamišin (Bardejov), Pazúr (Poprad) - Kočiš, Pitoňák (obaja Poprad), Kakaščík (Vysoké Tatry), Sovič (Poprad) - Kurinčák (Lokomotíva), Maťáš (Poprad)

 

 

 

 

 

 

Jedenástka sezóny 2006/07 s prevahou Prešovčanov, najviac hlasov pre Luptáka, najlepším trénerom Sudimák

 

 

 

Košice Po poldruharočnej prestávke sa opäť všetky futbalové oči v našom regióne upierali do Košíc, kde v piatok podvečer v priestoroch hotela Slovan vyhlásili jubilejný 10. ročník Jedenástky roka VsFZ. Ako je známe košický hotel čaká v najbližších dňoch rekonštrukcia a regionálna Jedenástka bola jednou z posledných akcií v starých priestoroch tejto dominanty Košickej metropoly.

Dá sa povedať, že už tradičným hosťom akcie VsFZ je prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec. Ten nemohol chýbať ani pri jubilejnom desiatom ročníku, ktorý prešiel malými kozmetickými úpravami. V predchádzajúcich deviatich tréneri a novinári vyberali najlepších hráčov počas celého roka, v tejto sezóne sme spoznali jedenástku za celý súťažný ročník 2006/2007. Podľa slov všetkých zúčastnených tento spôsob hodnotenia sa im zdá objektívnejší a súčasná Jedenástka roka spravodlivejšia ako tie predchádzajúce. Na anketových lístkoch sa objavilo 64 mien hráčov, z ktorých jedenásti dostali najviac hlasov a v podstate vytvorili akúsi ideálnu zostavu najvyššej regionálnej futbalovej súťaže.

Dostali sa do nej hráči šiestich klubov, pričom za zmienku stojí skutočnosť, že ani na jednom anketovom lístku sa neobjavil hráč z Kráľovského Chlmca. Naopak, najviac nominovaných mal líder III. ligy Tatran Prešov B 9 hráčov, z ktorých štyria sa dostali aj do samotného základu. So šiestimi hlasmi sa do bránky dostal 21-ročný Jozef Talian z rezervy prešovského Tatrana, rovnaký počet hlasov mal aj obranca Roman Pazúr. Talentovaný brankár priznal, že s niečím takým počítal, ale i tak ho to príjemne ho potešilo. Ako sme sa dozvedeli, s Tatranom podpísal trojročnú zmluvu, a tak sa dá predpokladať, že ho uvidíme aj v áčku. "Momentálne trénujem s áčkom, mám v ňom už aj nejaký štart a verím, že ešte nejaké pridám. Vrátili sme sa z herného sústredenia a ja som hneď cestoval na vyhlásenie," prezradil J. Talian, ktorému všetci budeme držať palce, aby sa presadil aj v prvom mužstve prešovského Tatrana. Na poste pravého obrancu sa ocitol skúsenejší a starší Roman Pazúr, ktorý počas svojej futbalovej kariéry prešiel viacerými klubmi, aby nakoniec zakotvil v Poprade. Podľa jeho slov najviac sa mu darilo v Čani. Celok spod tatranských končiarov mal v tejto sezóne vysoké ambície, ale nakoniec skončil na štvrtom mieste. Na otázku moderátora večera Jozefa Jarkovského, či ciele klubu sa nemenia odpovedal. "Vedenie klubu zatiaľ o novej sezóne a plánoch nehovorilo, ale predpokladám, že iné ako v tejto sezóne nebudú," povedal R. Pazúr. Predsa len v Poprade je športom číslo jedna hokej, ale hovorí sa o rekonštrukcii štadióna i vyhrievanom trávniku. Zdá sa, že tento šport môže v najbližších rokoch v meste napredovať. "Ak budeme mať hokejového primátora, tak to bude asi pomalšie napredovanie," s úsmevom prehodil popradský bek. Pre pracovné povinnosti a zahraničnú cestu chýbal na vyhlásení Daniel Darák zo Slovana Sabinov, ktorého zastúpil prezident klubu Pavol Arvay. Štvorčlenné obrannú formáciu doplnili Richard Borza z Veľkého Šariša a Michal Baka z rezervy Tatrana. "S druhou polovicou sezóny môžem byť spokojný, lebo aj vďaka trénerovi Semančíkovi som mohol dosiahnuť tento úspech," netajil kluknavský rodák R. Borza. Do stredovej formácie vybrali tréneri Martina Pribulu z Prešova B, Antona Kočiša z Popradu, Borisa Gumana z béčka Tatrana a prvého z dvojice najlepších strelcov sezóny Petra Luptáka zo Slovana Sabinov. Najmladším členom výberu VsFZ sa stal Pribula, ktorý si ako zadné dvierka necháva školu. Priznal, že futbal ho baví a rád by si zahral v niektorom zahraničnom klube. V útočnom dvojzáprahu sa ocitli Milan Gaži z Brekova a Fedor Kurinčák z Lokomotívy Košice. Spoločne s Luptákom strelil 19 gólov a tak veril, že môže dostať miestenku v spoločnosti najlepších hráčov najvyššej futbalovej súťaži.

Najviac hlasov od trénerov dostal Peter Lupták, ktorý si ako jediný mohol vychutnať atmosféru vyhlásenia pred rokom. Od trénerov dostal 14 hlasov, čím sa stal aj najlepším hráčom III. ligy. Už tradične sa vyhlasuje aj najlepší tréner, ktorý tipuje presne najviac hráčov z jedenástky. V tomto roku sa ním stal Emil Sudimák z Brekova. Na svoj anketový lístok správne napísal mená deviatich hráčov. "Vôbec som nevedel, že dostanem také ocenenie. Klamal by som však, keby som povedal, že ma nepotešilo. Každé takého uznanie práce človeka zahreje pri srdci. Z dvoch stretnutí sa nedá presne odhadnúť výkonnosť hráča. Pri zostavovaní ankety som vychádzal zo skúseností a vyberal som hráčov, ktorí vo svojich celkoch patrili k oporám a poznám ich už dlhšie. Stavil som skôr na istotu a vyšlo to," povedal E. Sudimák. Dodal, že sezóna mohla byť lepšia, ak by uspeli v baráži, ale tak sa hráči za rok v III. lige nemajú za čo hanbiť. V novej sezóne už nebude sedieť na lavičke tretej ligy, ale odchádza k ligovému dorastu do Trebišova.

Jubilejný ročník Jedenástky VsFZ sa niesol v príjemnej atmosfére a o kultúrny rámec slávnosti sa postaralo duo Gama zo Spišskej Novej Vsi. Až na Luptáka ostatní hráči po prvý raz zažili túto športovo-spoločenskú akciu, avšak už teraz je isté, že na budúci rok sa môžeme tešiť na nových hráčov, lebo viacerí z ocenených to majú namierené do vyšších súťaží. Všetci im budeme držať palce, aby sa presadili.

 

 

V Stropkove vyhlásili Jedenástku roka VsFZ 2005
Najlepším hráčom VsFZ za rok 2005 Ľ. Pagor zo Starej Ľubovne

 

 

 

 

 

V Stropkove vyhlásili jedenástku Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) a najlepšieho hráča za rok 2005:

Štefánik (Giraltovce) - Majný (Stará Ľubovňa), Černej (Trebišov), Veselý (Stropkov) - Capko (Trebišov), Župa (Veľký Šariš), Tírer (Stropkov), Janečka (Sp. N. Ves), Lipták (Sabinov) - Andrejko (Stropkov), Pagor (Stará Ľubovňa)

Najlepší hráč: Ľuboš Pagor (St. Ľubovňa)

 

V Jedenástke roka VsFZ '02 chýbajú hráči dvoch klubov

 

 

 

Poprad Po Prešove a Lipanoch budú najlepší hráči z najvyššej regionálnej futbalovej súťaži defilovať v Poprade. V poradí tretie mesto dostalo tú možnosť privítať Jedenástku VsFZ, ktorá vzišla z hlasov treťoligových trénerov.

Tohtoročné šieste pokračovanie kultúrno-spoločenskej udalosti, ktoré pripravil Popradský futbalový zväz v spolupráci s Východoslovenským sa uskutoční dnes podvečer o 17.00 hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade. Medzi najlepšími treťoligistami chýbajú hráči dvoch celkov tabuľky, z ktorých ani jeden nezaujal trénerov počas celého roka. Na devätnástich anketových lístkoch sa objavilo 64 mien hráčov, ktorí v tomto roku obliekali dres treťoligových celkov v jarnej i jesennej časti. Každý, ktorý sa ocitol na hlasovacom lístku získal jeden hlas, a tí, čo zabodovali najviac sa dostali do zostavy roka. Najúspešnejší futbalista získal 15 hlasov, o jeden menej ako vlani získal Jozef Kostelník z Čane, ktorý sa stal aj najlepším hráčom. Medzi najlepšími treťoligistami, ktorí sa dnes podvečer predstavia pod tatranskými štítmi sú aj dvaja hráči, ktorí defilovali aj vlani v Prešove. V doterajších piatich ročníkoch medzi najúspešnejší klub patrí Svit, ktorého jedenásť hráčov už bolo v Jedenástke roka. V nej sa miesto ušlo aj bývalým prvoligistom Diňovi, Andrejcoi, Petroskému, Sasákovi, Kostelníkovi i Puhákovi. Každoročne laureáti si odnášajú dres a menovkou, pričom už tri má vo svojej vitríne Ján Vitko zo Svitu a Ľubomír Maďarik z Čane. Dva razy medzi najlepšími treťoligistami defilovali Moroz, Knapík, Pelegrín, Andrejco, Kubičko, Vasiľ a Korínek. Vlani padli v dva rekordy v krátkej histórii východniarskej jedenástky, keď kormidelník energetiku Veľké Kapušany Vladimír Rusnák správne tipoval všetkých jedenásť hráčov. Druhým bol najvyšší počet hráčov z jedného klubu, keď tréneri vybrali štyroch hráčov z Čane.

Po prvý raz sa na tomto podujatí zúčastní aj prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec, ktorý sa stretne aj so všetkými predsedami oblastných futbalových zväzov Prešovského a Košického kraja. Podľa slov člena organizačného výboru a šéfa Popradského futbalového zväzu Jána Bukovinu všetko je pripravené na dnešný večer, počas ktorého spoznáme nových laureátov. V kultúrnom programe sa okrem tanečného klubu Trend aj mažoretky, tanečný klub Tempo Kežmarok, bývalý majster sveta v cyklotriale Štefan Pčola a ďalší.

Prehľad doterajších laureátov

1997

Moroz (Michalovce) Vítko (Svit), Petrovský (Krompachy), Sninský (Michalovce), Molčan (Prešov B), Lelák (Krompachy), Valenčín (V. Kapušany), Sikorjak (Svit), Andrejco (Svit), Diňa (Michalovce), Padych (Dubová).

1998

Užík (Rožňava) Tomašiak, Sasák (obaja Sp. N. Vesň, Bilčík (Dubová), Guziar (Svit), Grus (Spoje), Bednár (Prešov B) Maďarik (Spoje Košice), Knapík (Čaňa), Andrejco (Svit), Pelegrín (Turňa).

1999

Moroz (Michalovce) Chovan (Prešov B), Gabák (Michalovce), Kubičko (Svit), Kosturko (Turňa), Maďarik (Čaňa), Tóth (Trebišov), Rusinko (1. FC Košice), Lelkeš (Svit), Knapík (Čaňa), Pelegrín (Turňa).

2000

Šurin (Lok. Košice) Vitko (Svit), Chmúra (Vranov), Vasiľ (V. Kapušany), Semanco (Turňa), Smetanka (Lipany), Ličko (Stropkov), Korínek (Turňa), Gajdoščík (V. Kapušany), Bodnár (Stropkov), Lazúr (Vranov).

2001

Falatovič (Trebišov) Vitko, Kubičko (obaja Svit), Vasiľ (V. Kapušany), Korínek (Turňa), Puhák, Kostelník, Maďarik (všetci Čaňa), Jacko (Lipany), Tabiš Stropkov), Gallo (Čaňa).

 

 

Po štvrtý raz vyhlásia Jedenástku roka VsFZ '01 v Prešove

 

 

 

Prešov Po nesmelom prvom kroku v roku 1997, keď po vzore veľkých pripravil Východoslovenský futbalový zväz premiéru regionálnej Jedenástky roka z radov treťoligistov, ktorý sa skončil úspechom, sa položil základný kameň pre ďalšie. V tomto roku má vychodniarská jedenástka malé jubileum, keď zapíše už piatu stránku svojej histórie. Podobne ako predchádzajúce ročníky aj ten piaty pripravujú funkcionári Oblastného futbalového zväzu Prešov a uskutoční dnes o 17.00 hod v priestoroch Stredného odborného učilišťa stavebného.

Vlaňajšiu Jedenástke roka vyhlásili netradične v Lipanoch, no jubilejný bude opäť v Prešove. Zmena prostredia neznamenala pre túto kultúrno-spoločenskú akciu žiadnu degradáciu, skôr bola dobrou propagáciou aj v ďalších kútoch nášho regiónu. O dobrú náladu sa bude starať prešovská skupina Mloci, ako aj neodmysliteľné Prešovčatá, ktoré už patria k inventáru podujatia. Najkrajšia spoločenská slávnosť na východe je predovšetkým sviatkom vyznamenaných jedenástich hráčov, ale je to aj jedinečná príležitosť pre manželky, priateľky aktérov vidieť zaslúženú dekoráciu a ocenenie výkonov svojich najbližších za úspešné účinkovanie v roku 2001. Tak ako už býva zvykom toto defilé sa naskytá aj všetkým treťoligovým prezidentom i trénerom a členom Rady VsFZ, ktorí pred večernou slávnosťou budú mať popoludní posledné zasadnutie v tomto roku.

Jubilejná jedenástka roka vznikla na základe výsledkov ankety treťoligových trénerov, trénera VsFZ a novinárov. Na anketových lístkoch sa objavilo 64 hráčov. Tí, čo získali najviac hlasov sa ocitli v zostave roka, najúspešnejší futbalista získal 16, o jeden viac ako vlani. Na zaradenie medzi laureátov stačilo podobne ako vlani päť hlasov.

V doterajších ročníkoch sa ani jednému z trénerov nepodarilo uhádnuť Jedenástku roka VsFZ, no v tomto roku sa tradícia porušila. Kormidelník Energetika Veľké Kapušany Vladimír Rusnák po vlaňajších deviatich presných menovkách teraz uhádol všetky jedenásť. Na záver ešte prezradím, že medzi laureátmi je aj trojica hráčov, ktorá defilovala v Lipanoch.

Prehľad doterajších laureátov

1997 - Moroz (Michalovce) Vitko (Svit), Petrovský (Krompachy), Sninský (Michalovce), Molčan (Prešov B) Lelák (Krompachy, Valančin (V. Kapušany), Sikorjak, Andrejco (obaja Svit) Diňa (Michalovce), Padych (Dubová).

1998 - Užík (Rožňava) Tomašiak, Sasák (obaja Sp. N.

Vesň, Bilčík (Dubová), Guziar (Svit), Grus (Spoje Košice), Bednár (Prešov B), Maďarik (Spoje Košice), Knapík (Čaňa) Andrejco (Svit), Pelegrín (Turňa).

1999 - Moroz (Michalovce) Chovan (Prešov B), Gabák (Michalovce), Kubičko (Svit), Kosturko (Turňa), Maďarík (Čaňa), Tóth (Trebišov), Rusinko (1. FC Košice B), Lelkeš (Svit) Knapík (Čaňa), Pelegrín (Turňa).

2000 - Šurin (Lok. Košice) Vitko (Svit), Chmúra (Vranov), Vasiľ (V. Kapušany), Semanco (Turňa) Smetanka (Lipany), Ličko (Stropkov), Korínek (Turňa), Gajdoščík (V. Kapušany) Bodnár (Stropkov), Lazúr (Vranov).

 

 

Jedenástka roka 2000 VsFZ

V Lipanoch vyhlásili futbalovú jedenásku roku 2000 Výchoslovenského futbalového zväzu. Bol to už 4. ročník ankety a sú v nej zástupcovia tretej futbalovej ligy skupiny Východ.

Jedenástka roka: Adrián Šurín (Lokomotíva Košice) - Ján Vítko (Svit), Peter Chmúra (Vranov nad Topľou), Peter Vasiľ (Veľké Kapušany), Vladimír Semanco (Turňa nad Bodvou) - Maroš Smetanka (Lipany), Ľubomír Líčko (Stropkov), Marcel Korínek (Turňa nad Bodvou), Ján Gajdoščík (Veľké Kapušany) - Vladimír Bodnár (Stropkov), Roman Lazúr (Vranov nad Topľpou).

 

 

 

 

 

 

 
 
 


Více zde: https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/ostatne/foto/

 


webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/