Vyhľadávanie


Kontakt

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY
Jarková 20, 082 22 Šarišské Michaľany
č.účtu:0503689305/0900
IČO: 37789791

predseda: Peter DUGAS 0907 928 544

tajomník: Attila MIKLOŠKO 0905 954 455

E-mail: osfksm@gmail.com

04.12.2013 11:11

Predstavujem káder mužstva dospelých:

Michal Baka

Vek: 28 rokov  Stav: slobodný,  výška: 184 cm,  váha: 82 kg

Prezývka

Bakki, Baxi, Baka

Michal ako si sa dostal k futbalu a kto ťa k nemu priviedol,

Od koľkých rokov hrávaš futbal, 

Futbal som začal hrávať ako veľa iných chlapcov na ulici a odvtedy mi prirástol k srdcu. Venujem sa mu od malička, ale vážnejšie som sa ním začal zaoberať, po výbere do futbalovej triedy, kde som sa stretol s trénerom Janom Karaffom (pozn. viedol aj mužstvo dospelých Šarišských Michalian v prvých štyroch kolách ročníka 2012/13, potom prijal ponuku Liptovského Mikuláša), čiže od deviatich rokov.

zľava: Martin KipikašaRadoslav KubánkaMišo Piter-BučkoMartin DupkalaMartin ZlatohlavýLukáš VozarJozef TalianLukáš JaničMichal MičkoMiroslav HricovPaľo Biroš, Peter GalíkMichal Baka a Róbert Moravčík.

Nelákal ťa v mladšom veku aj nejaký iný šport,

Mám  rád veľa športov ako napríklad tenis, alebo  basketbal, ale žiaden z nich ma nelákal tak ako futbal.

Aká bola tvoja futbalová kariéra, čo si  si zo svojej futbalovej praxe do súčasnosti priniesol, ktorý tréner mal na teba najväčší vplyv,

Začínal som ako deväťročný v Tatrane Prešov a prešiel som všetkými vekovými kategóriami až k dospelým, kde som bol do dvadsiatich štyroch rokov. Jeden  rok som pôsobil v Trebišove a rok a pol v Spišskej Novej Vsi. Okrem toho aj polrok v Bardejove. Momentálne som kmeňovým hráčom OŠFK Šarišské Michaľany, kde som už  rok a pol. Najväčšie základy futbalu mi dal tréner, ktorý ma trénoval od deviatich rokov až po dorast a bol to Štefan Mihálik. V  doraste a pri dospelých sa často stretli moje cesty aj s trénerom Stanom Baranom (trénoval ma v doraste Tatrana Prešov, v Trebišove aj v Spišskej Novej Vsi). Futbalová prax ma naučila, že len disciplínou na ihrisku a tímovym výkonom celého kolektívu môžu prísť úspechy. Samozrejme plus skvelá partia ako na ihrisku aj mimo neho.

Boris GumanDominik HaničákLucky CroccoLukas VozarMikuláš GomoľaJozef TalianMichal Baka,Ľuboš Belejík a Peter Galík.

Obliekaš dres s číslom 5, prečo práve toto číslo,

Číslo dresu 5, nosím ho od mala a nosili ho aj takí stopéri ako Laurent Blanc, alebo v začiatkoch v Ajaxe Amsterdam Cristian Chivu (ked tam ešte bol stopérom).

Ako si zapadol do nášho tímu,

Dúfam že som zapadol dobre a že môj príchod bol pre mužstvo aspoň trošku prínosom.

Ktorý  post Ti najviac sedí,

Najlepšie sa cítim ako stredný obranca.

Na čom s Vami najviac  popracovali tréneri, priniesli aj nejaké novinky,

Snažili sa nám vštepit, že najdôležitejsie je neinkasovať gól, aj to aby každý hráč bol na svojom poste maximálne zodpovedný. Taktiež sa snažili, aby sme hrali odvážnejsie smerom hore k súperovej šestnástke a presadzovali sa čo najkolmejšie smerom k bráne.

Koho by si vybral za najlepšieho hráča tímu,

To je ťažké vybrať iba jedného ... Veľká opora je v bráne.  kapitán Tomáš Vaško. Gólmi nás ťahal Jaroslav Adam, so svojou skvelou ľavačkou. Ľubo Kočíkk svojou bojovnostou v strede poľa v každom zápase. V poslednych zápasoch excelentnými výkonmi v útoku. "Šidlo" (vysv. Patrik Sedlák), svojimi nekonečnými únikmi po krídle, Domino Haničák svojim prehľadom a futbalovosťou v strede poľa. Takže nedá sa vybrať iba  jeden hráč, ktorý by vyčnieval nad všetkými. "Každý chvíľku ťahal pílku".

Ako by si zhodnotil jeseň z pohľadu Tvojej  výkonnosti,

Na  posúdenie mojej výkonnosti sú tu tréneri a diváci ... ja osobne som spokojný, že jeseň je za nami bez nejakých vážnejších zranení.

Ktorý zo súperov, hráč súpera, ťa najviac potrápil, 

Nepotrápil ma  nikto, koho by som si musel špeciálne zapamätať ... túto ligu už poznáme, aj to kto proti nám nastupuje, podľa toho k tomu vždy pristupujem. Nikoho nepodceňujem a ku každému hráčovi chovám rešpekt a úctu.

Aký si spokojný s jesennou bilanciou tímu,

Kedže sme druhý s trojobodovou stratou za Záhradným, spokojnosť nemože byť. Preferujeme len tie najvyšsie ciele, takže na jar máme čo doháňať. Mrzí ma hlavne množstvo pozahadzovaných šancí v remízovych zápasoch a plus to, že na  jeseň neplatilo pravidlo  "moj dom moj hrad". 

S kým si v tíme najlepšie rozumieš,

V tíme si rozumiem s každým ... všetci sa veľmi dobre poznáme či už  z pôsebenia v Tatrane Prešov, alebo v iných kluboch.

Ktorý zápas v tvojej futbalovej kariére ti najviac utkvel v pamäti, kuriózna príhoda, veselá, smutná,

Asi môj prvý štart za "Áčko" Tatrana, ked som mal devätnásť rokov a hned proti vtedy silným Ličartovciam, ktoré vtedy trénoval súčasný reprezentačný tréner Ján Kozak.

Ktorý z tvojich gólov považuješ za najkrajší, najkurióznejší, najdôležitejší,

Nedávam veľa gólov ako obranca, ale asi si budem pamätať moje dvojgólové strelecké zápisy v III.lige. V Žiline na hlavnom štadióne v drese Tatrana a za Spišskú Novú Ves proti Bardejovu, (obe skončili rovnako nerozhodne 2:2 ).

V čom je Záhradné lepšie ako my, alebo horšie,  čo nám chýbalo k tomu aby sme boli prvý,

Nemôžme povedať lepšie, kedže sme ich porazili na ich pôde rozdielom triedy. Skôr my sme nezvládli zápasy so súpermi doma, ktorí tu prišli čisto iba "betónovať a bránit v desiatich pred šestnástkou. Robilo nám dosť značný problém sa za tejto situácie v šestnástke presadiť, čo i len jedným presným zásahom.

Mal si vo futbale vážnejšie zranenie, ked si si už myslel, že s futbalom končíš,

Mal som ako asi bohužiaľ skoro každý futbalista...operované ľavé koleno, plus pravý členok a roztrhnuté väzy... tieto boli také najvážnejšie. S tým kolenom rok po operácii som si ho opäť poškodil a hrozila mi už plastika krížneho väzu, no "chválabohu" akosi sa to dalo dokopy.

Kto je tvojim futbalovým vzorom, komu si sa chcel v tvojich futbalových  začiatkoch najviac podobať,

Fascinuje ma hra Barcelony a najmä Lionel Messi, ale od malička fandím aj Ajaxu Amsterdam a vždy sa mi veľmi páčila hra Cristiana Chivu. Okrem neho aj Laurent Blanc, ktorý pôsobil elegantne na ihrisku a s ľahkosťou a veľkým prehľadom "čítal" hru. Ešte aj kvôli tomu, lebo ako aj jeho aj mňa to tahalo zaútočiť a zapojiť sa do medzihry, nielen brániť, stáť na "polke" a prizerať sa čo útočníci vymyslia.

Koho považuješ za najlepšieho futbalistu sveta súčasnosti, minulosti,

Najlepší je pre mňa Lionel Messi, z munulosti Zinedine Zidane.

Čo všetko by si chcel ešte vo futbale dosiahnuť, máš nejaký nesplnený futbalový sen,  čo by si vo svojej výkonnosti chcel zlepšiť,

Ako každý malý chlapec z Prešova zahrať si najvyšsiu slovenskú súťaž za svoje rodné mesto. Zlepšiť je vždy niečo, preto nevyberiem iba jednu špeciálnu záležitosť.

Máš nejaký rituál spojený zo štartom do zápasu,

Pred každým zápasom sa pri vstupe na hraciu plochu prežehnám.

Za ktorý klub by si rád ešte v budúcnosti  zahral,

Budúcnosť neriešim, snažím sa žiť v prítomnosti.

S kým si v mužstve najlepšie rozumieš, koho by si rád v tíme ešte privítal,

Všetci chalani su fajn ... ale možno Jaro Adam a Tomáš Vaško, kedže sa poznáme už dosť dlhú dobu. Hocikoho koho trénerir dovedú a bude pre nás prínosom, tak ho rád privítam...

Poznáš recept nato ako byť vo futbale najviac úspešný,

Talent, drina, chuť vyhrať, hoci len futbal na tréningu a kopec šťastia.

Ktorá svetová  futbalová liga ti najviac imponuje,

Ligu najobľúbenejšiu nemám a ak môžem, nevynechám zápas Barcelony.

Rozmýšľal si nad tým čo budeš robiť ked skončíš s futbalom, láka ťa trénerská dráha,

Každý hráč nad tým premýšľa, ale verím že si ešte nejaké tie "ročky pohrám" ... hm trénerstvo, hm asi áno ... neviem si  totiž predstaviť život bez futbalu.

Aký štýl hudby preferuješ, ovládaš hru na hudobný nástroj, 

Hudba, no všetko čo je dobré. Hudobny nástroj neovládam.

Ako  najradšej tráviš svoj voľný čas, 

S priateľlmi a rodinou.

Máš priateľku, 

hm nemám,

Na akom jedle si najviac pochutíš,

Jednoznačne bryndzove pyrohy na smotane.

Ktoré športy obľubuješ okrem futbalu aktívne a pasívne, 

Tenis a basketbal, ale už iba tenis.

Pričom dokážeš najlepšie vypnúť po namáhavom tréningu a zápase,

Relax, no rád si pozriem dobrý film. 

Onedlho začne zimná príprava čo najmenej a najviac obľubuješ v tréningoch,

Tak ako každý futbalista nabehanie kilometrov bez lopty veru "nemusím" ... radšej mám získavanie kondície v prípravných hrách s loptou.

 

Aký vianočný darček by si želal

Zdravie pre mňa a moju rodinu.

Emil SjudimákMarOo Narcis Marouane ChamakhEmil LukáčJozef KročkoMarek OlahMartin Petrovsky,Michal BakaBoris GumanLubomir RusnakRadoslav Drobňák a Adam Patkanóci.

foto: súkromný archív Michala Baku - uverejnené s jeho dovolením, futbalové zo zápasu v Pušovciach rok 2012. 

-attiila-

 

 

 

 


Predstavujem - brankár, kapitán Tomáš VAŠKO

Vek, stav, výška , váha: 30 rokov, ženatý, 190 cm, 94 kg

Prezývka: VACHO

Ako si sa dostal k futbalu a kto ťa k nemu priviedol: K futbalu som sa dostal veľmi, ale veľmi skoro...Už ako malý chlapec som sledoval svojich dvoch starších bratov (Igor, Rudolf), ako doma neustále riešia tréningy, zápasy, rukavice...Preto moja účasť v treťom ročníku základnej školy, ked sa konal výber hráčov do futbalovej triedy, bola úplne prirodzená...

Od koľkých rokov hrávaš futbal, nelákal ťa v mladšom veku aj nejaký iný šport: Futbal hrám asi odkedy viem chodiť, ale do futbalovú triedu ako som už spomínal, som začal navštevovať ako deväťročný. No a v mladšom veku ma veru žiaden iný šport nelákal ...

Aká bola tvoja futbalová kariéra: Drvivú väčšinu svojej aktívnej činnosti som pôsobil v Tatrane Prešov, kde som prešiel od prípravky až po „A“ mužstvo.Tam som veľa príležitostí nedostával a v „B“ mužstve ma už nemalo veľmi čo prekvapiť, preto som  najprv hosťoval a potom na odišiel na prestup do MFK Stará Ľubovňa, kde sme postupne postúpili až do druhej najvyššej slovenskej súťaže. Po odchode investora a skoro celého kádru som sa rozhodol skúsiť to v klube FC Vítkovice - Ostrava, kde sa mi podarilo uspieť a zotrvať tam v druhej a neskôr v tretej českej lige v období dva a pol roka...Predposlednou zastávkou bol pre mňa klub MFK Vranov nad Topľou. Tam som neabsolvoval ani celý súťažný ročník, pretože som sa vážne zranil. No a poslednou zastávkou boli a zatiaľ ešte stále sú Šarišské Michaľany.

Čo si si zo svojej futbalovej praxe do súčasnosti priniesol: Naučil som sa vyhrávať,ale aj prehrávať, čo nikdy nie je na škodu ani v živote.

Ktorý tréner mal na teba najväčší vplyv: Nevymenujem možno všetkých. Niektorí mi dali viac, niektorí menej...Určite ale spomeniem trénera Jána Karaffu, ktorý ma viedol v žiackych kategóriách, v doraste Neskôr Stanislav Baran a pri mužoch určite spomeniem trénera Vlastimila Paličku a trénera Ľubomíra Vlka z pôsobenia vo Vítkoviciach. No a z brankárskych trénerov najdôležitejšiu rolu u mňa zohral tréner Miroslav Kováč, ktorý ma trénoval dlhé roky a v Čechách tréner Patrik Krabec...

Obliekaš dres s číslom 1, prečo práve toto číslo: 1... Neprikladám veľmi dôraz na to, kto aké číslo má...Jednotku majú brankári od nepamäti a tak to asi má byť. Ale keby som si mal dať na dres mobilné číslo, asi by som s tým nemal nejaký problém,  Veď číslo je asi to posledné čo si na hráčovi všimneme.

 

Ako si zapadol do nášho tímu: Myslím si, že nie som konfliktný typ a za dlhé tie roky čo hrám futbal, som v kabíne nemal žiadny problém so spoluhráčom. Mám rád srandu a v našej kabíne vždy niekto niečo vymyslí. Som ale trochu impulzívnejší a stane sa mi, že niekedy nezareagujem s chladnou hlavou. Vždy mi ale ide predovšetkým o úspech tímu.

Ktorý post Ti najviac sedí: Dobrá otázka... Samozrejme goalkeeper, ale na tréningu pri hre nemám problém ujsť z brány a motať sa v útoku.

Na čom s Vami najviac popracovali tréneri, priniesli aj nejaké novinky: Tréner Puhák ma trénoval ešte v Starej Ľubovni, takže jeho metódy som viacmenej poznal. Videl, že sa trápime v koncovke, takže dosť tréningov bolo postavených na streľbe.

Koho by si vybral za najlepšieho hráča tímu: Máme ich viacerých kvalitných hráčov s futbalovými základmi. Ale vyberiem Miša Baku, Jara Adama, Ľuba Kočíka a páči sa mi hra Domina Haničáka... Ale ako hovorím nejaké extra rozdiely medzi nami nie sú.

Ako by si zhodnotil jeseň z pohľadu Tvojej výkonnosti: Z pohľadu výsledkov mužstva ale aj mojej výkonnosti bola asi najviac rozpačitá počas celého môjho pôsobenia v Michaľanoch. Mali sme výborné zápasy, kedy sme dali kopec gólov a potom sme mali stretnutia, v ktorých sme nedokázali prekonať obranu súpera ani raz. Aj napriek tomu, že na našu polovicu sa dostal súper, len veľmi výnimočne. Mne nevyšiel hlavne zápas s Belovežou a s Malým Šarišom. Bol som síce po vážnom zranení, s veľkým tréningových deficitom, ale aj tak som inkasoval dva góly, ktoré by som asi inokedy nedostal. Ale čo už. Pozerám dopredu a verím, že po poslednom zápase budeme na čele tabuľky.

Ktorý zo súperov , hráč súpera, ťa najviac potrápil: Nás žiadny hráč ani súper nepotrápil. Problém v zápasoch, kde sme stratili body bol v nás. Buď sme nedali gól, alebo sme vymysleli niečo my vzadu.

Aký si spokojný s jesennou bilanciou tímu: Nemyslel som si že stratíme toľko bodov a hlavne nie doma. Ale stalo sa, teraz musíme dať hlavy hore a poriadne sa pripraviť na jarnú časť a zvládnuť všetky zápasy.

S kým si v tíme najlepšie rozumieš: Ja chcem vychádzať so všetkými v kabíne, aj keď to asi niekedy nie je možné, lebo koľko ľudí toľko chutí. A najlepšie? Asi s tými čo som už v minulosti niekde hrával. Jaro Adam, Mišo Baka, Mišo Dubec...

Ktorý zápas v tvojej futbalovej kariére ti najviac utkvel v pamäti, kuriózna príhoda, veselá, smutná: V pamäti mi utkvel prvý môj zápas za prešovské „A mužstvo doma proti Čani“, ďalej prípravný zápas na Letnej so Spartou takisto za prešovské „Á“čko... No a ešte ak môžem tak pridám prvý druholigový zápas za Starú Ľubovňu proti Rimavskej Sobote, vtedy sme ju v domácom prostredí porazili 1:0...

Ako veselú príhodu som si spomenul keď sme ešte ako dorastenci Prešova hrali zápas s Interom a pred zápasom nám nejaký preexponovaný protihráč prišiel povedať, aby sme si dali dole kolíkové kopačky, pretože im zničíme ihrisko... Vyhrali sme tam 2:1 a ihrisko zničili ako nikdy...  Možno ho tam ten chlapec doteraz vykladá.

No a najsmutnejšie bolo moje vážne zranenie, keď som si potrhal asi všetky väzy v kolene ktoré existujú a liečil sa z toho skoro rok....

Ktorý z tvojich gólov považuješ za najkrajší, najkurióznejší, najdôležitejší: Ja predsa góly nedávam a tie „tony gólov“ čo som dostal, z nich je ťažko vybrať..

V čom je Záhradné lepšie ako my, alebo horšie, čo nám chýbalo k tomu aby sme boli prvý: Nie je lepšie ako my. Potvrdili sme to aj vo vzájomnom zápase. Oni si ale udržali stabilnú výkonnosť počas celej jesene a nemali toľko výpadkov ako my. A často ich podržal aj brankár (pozn.brat Igor).

Mal si vo futbale vážnejšie zranenie, ked si si už myslel, že s futbalom končíš: Mal som istú dobu veľké bolesti chrbta. Mal som asi 24 rokov a chytal v Ľubovni. Vtedy som si prvýkrát uvedomil, že futbal hrať večne nebudem. Samozrejme po zranení kolena mi lekári odporúčali rozviesť sa s futbalom, ale to som vedel že mali len slabú chvíľku.

Kto je tvojim futbalovým vzorom, komu si sa chcel v tvojich futbalových začiatkoch najviac podobať: Mojím vzorom bol vždy Oliver Kahn... Ale bol som fanúšikom ešte jedného hráča a ním bol Zinedine Zidane... Podobať som sa ale najviac chcel práve na OLIVERA...

Keby si mohol označiť jeden moment z jesene, ako tvoj najväčší osobnú úspech ktorý by to bol: Zvládnuté dva zápasy v nie práve futbalovom prostredí Maľcova a Chminian. A to som sa ešte vyjadril veľmi slušne... A posledná séria bez inkasovaného gólu...

Ktorý brankári Ťa na jeseň v VI.lige upútali,

Zaujal ma brankár Beloveže (pozn.Sobek), ktorý dobre chytal už druhý zápas proti nám a Chovan z Malého Šariša ma nezaujal, lebo jeho kvality dobre poznám..

Koho považuješ za najlepšieho futbalistu sveta súčasnosti, minulosti: Teraz je to podľa mňa Franck Ribéry... V minulosti Zinedine Zidane...

Čo všetko by si chcel ešte vo futbale dosiahnuť, máš nejaký nesplnený futbalový sen: Dosiahnuť? Ešte párkrát postúpiť s tímom Šarišských Michaľan a udržať si zdravíčko. A nesplnený sen? Samozrejme hrať pred plnými tribúnami na nejakom obrovskom štadióne. Bolo by úplne jedno kde a s kým...

Čo by si vo svojej výkonnosti chcel zlepšiť: Hlavne sa viac zúčastňovať tréningových jednotiek a schudnúť...

Máš nejaký rituál spojený zo štartom do zápasu: Samozrejme že mám. Neprikladám tomu až taký veľký dôraz, ale podvedome už robím veci pred zápasom rovnako. Taká rutina. Začínam si dávať chrániče najprv na ľavú nohu až potom pravú...To isté robím aj s kopačkami... Pred a po zápase stále pobozkám dres, pred vstupom na ihrisko sa prežehnám... Trápne nie? Ale robím to... Stále...

Za ktorý klub by si rád ešte v budúcnosti zahral: Som lokálpatriot, takže za Tatran Prešov...

S kým si v tíme najlepšie rozumieš, koho by si rád v tíme privítal: Nemám problém s nikým. Najlepšie? Asi Jaro Adam a s našimi stĺpmi vzadu...Dubcom a Baksim...Ktokoľvek to bude s Michaľanami brať vážne, má dvere otvorené...

Poznáš recept nato ako byť vo futbale najviac úspešný: Od futbalu dostaneš len toľko, koľko mu sám dáš... A mať dobrého manažéra,

Ktorá svetová futbalová liga ti najviac imponuje: Jednoznačne nemecká...

Rozmýšľal si nad tým čo budeš robiť ked skončíš s futbalom, láka ťa trénerská dráha: Ja už pracujem, ale pri futbale ostanem pokiaľ budem pri plnom vedomí... A trénerstvo? Nie je to vylúčené, aj keď by som si tým asi výrazne skrátil život...

Aký štýl hudby preferuješ, ovládaš hudobný nástroj: český folk- na prvom mieste je Nohavica a v tesnom závese Klus...

Sem tam si zahrám na gitare, také chabé pokusy...

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas: Samozrejme s rodinou, teraz sa stále strašne teším na syna Tomáška, ktorý rastie ako z vody...

Máš manželku, ako sa volá, navštevovala naše zápasy: Priateľka a teraz vlastne manželka Martuška nesmie chýbať na žiadnom domácom zápase a dokonca ani keď hráme vonku... Spoločnosť jej robí môj otec a svokor a posledné mesiace samozrejme aj malý špunt...

Na akom jedle si najviac pochutíš: Skôr to boli rezance s makom, teraz to ale musí byť mäso... Milujem guláš s bravčovým mäsom...

Ktoré športy obľubuješ okrem futbalu aktívne a pasívne: Rád zájdem do posilky ale nie len kvôli dvíhaniu železa, ale zajazdím si na stacionárnom bicykli... ak je čas a možnosť zrelaxujem aj pri plávaní...

Pričom dokážeš najlepšie vypnúť po namáhavom tréningu a zápase: Ležaním a pozeraním televízie.

Onedlho začne zimná príprava čo najmenej a najviac obľubuješ v tréningoch: Už som ich pár zažil. Viem, že je to nutné zlo a už ma asi  nič neprekvapí. Najmenej sa teším na svalovku po tréningu a najviac na deň kedy mi to už bude jedno.

Aký vianočný darček by si želal: Malému Tomimu idú zúbky, tak aby sa vytrápil čo najmenej a s tým tak trochu súvisí aj náš spánok. Tak si želám, aby sme boli celá rodinka zdravá a vyspatá.

V ktorom zápase si sa najviac narobil, ako sa ti hrá za takou obranou: Máme výbornú obranu, ktorá dostala najmenej gólov, takže je v podstate radosť za ňou chytať. No musím byť stále v strehu, lebo nie je toho veľa, ale to čo je treba chytiť. Najviac sa toho v našej šestnástke asi zomlelo v Maľcove. Tam neviem či sme druhý polčas neboli na súperovej polovici len raz pri strelení gólu... Inak hlavne na konci zápasu nás obsadili ako naši východní susedia...

Čo by si v tíme aj klube ako kapitán zlepšil: Ani ako kapitán tu nie som od toho aby som v klube niečo menil. Verím len, že ľuďom ktorí pracujú pre Michaľanský futbal a fandia mu, ten entuziazmus vydrží čo najdlhšie. My ako hráči sa len budeme snažiť nesklamať ich. A nakoniec  mi ostáva len veriť, že si naši fanúšikovia nájdu cestu na štadión, tak ako tomu bolo v minulosti. Napríklad ako v zápase s Pušovcami, vtedy bol plný dom.

foto: archív Tomáša Vaška

-attila-

 

Ivan Bednár, odchovanec Tatrana Prešov, pôsobil okrem tohto klubu aj Nižnej Šebastovej a najdlhšie v Giraltovciach. Do nášho tímu naskočil úspešne do už rozbehnutej jesennej sezóny a stal sa platným hráčom  výberu mužstva dospelých,

Futbalové začiatky

S futbalom som začal ako osemročný  na ihrisku vo vtedajšom úspešnom  solivarskom klube. Nikdy ma nelákal iný šport okrem futbalu,

Futbalová kariéra, terajšie pôsobisko, post, jeseň, 

S mojom doterajšou kariérou som spokojný aj napriek tomu, že som to nedotiahol do profesionálneho futbalu, ale zažil som pri ňom veľa pekných zážitkov hlavne v mládežnickych kategóriach. Už v doraste som nosieval dres s číslom 16 a držal som sa ho až do konca môjho pôsobenia v Giraltovciach. V Šarišských Michaľanoch bola 16 - ka obsadená, preto som zvolil 19 - ku. Myslím, že do mužstva som zapadol v pohode. Najlepšie sa cítim na kraji, či už v obrane alebo v stredovej formácii. Tréneri nám prízvukujú hlavne dôležitosť premieňania šancí, čo je však asi celoslovenský problém. Ak sa v zápase premenia hned prvé príležitosti, mužstvu sa potom hrá lepšie.  V našom kolektíve je viacero osobností, ktoré hrávali aj o štyri súťaže vyšsie a su lídrami na ihrisku aj v kabíne. Nakoľko som do mužstva prišiel  až po štvrtom kole, trvalo mi asi dva zápasy mi trvalo kým som sa dostal do optimálnej pohody a neskôr som už podával moje štandardné výkony. Ťažkým súperom bol Gerlachov, ktorý má dobrú obranu aj ked sme si vytvorili veľa šancí skončilo to 0:0. Keby sme mali o 3-4 body viac, mohli by sme byť spokojní. Veľa bodov sme stratili hlavne doma,

Úspechy, zážitky

Bolo to asi ešte v žiackej kategórii, ked sme vo finále turnaja v Rakúsku prehrali s Bayerom Leverkusen, až po penaltách. Pri mojej prvej sezóne v Giraltovciach v zápase so Sninou, ked som ako striedajúci hráč prišiel na ihrisko v 78. minúte a v 82. som rozhodol zápas gólom od postrannej čiary.

Záhradné

Nemyslim si že sú lepší, my máme lepšie mužstvo. Chyba nám pár bodov, ktoré sme stratili hlavne v zápasoch doma,

Zranenia

Vážne zranenie som chválabohu nemal,

Idoly

Ked som bol žiak, tak som obdivoval tureckého útočníka Hakana Sukura, teraz to je Španiel Andres Iniesta a samozrejme aj Leo Messi,

Čakanie na gól v Šarišských Michaľanoch

Gól som zatial ešte nestrelil, preto verím že má to ešte len čaká na jar aj ked ja nie som rodený strelec,

Hviezdy súčasnosti

Dnes je to bezpochyby Lionel Messi a v tesnom zavese za nim je Ronaldo. Z minulosti si spomínam na Zidana, Ronaldinha a brazílskeho Ronalda. Oblúbený klub Barcelona a španielska liga,

Futbalové ciele

Aj ked na profesionálny futbal už pravdepodobne nedosiahnem, chcel by som si zahrať aspoň o pár súťaží vyšsie a mojim snom je v kategórii dospelých je zažiť oslavy z postupu do vyšsej súťaže,

Zlepšenie

V mojej hre by som chcel zlepšiť hlavne hru hlavou samozrejme tvrdým tréningom,

Rituál

Ked vstúpim na ihrisko, dotknem sa trávnika a prežehnám sa,

Vysnívaný klub 

Je jedno za aký klub by to bolo, ale bol by som rad keby to bolo o pár sútaží vyšsie a bola by tam skvelá partia,

Spoluhráči, posily 

Myslím, že si rozumiem so všetkými spoluhráčmi a s nikým nemám žiadny problém. Terajší spoluhráči sú aj mojimi bývalými spoluhráčmi v iných kluboch, či už Dominik Haničak, Peťo Uhrin, Kubo Harčar, Mišo Dubecký. Privítam každého dobrépo futbalistu a bude aj ako sa hovorí do partie,

Trénerstvo

Trénerstkú dráhu v budúcnosti nevylučujem, ale momentáne verím, že mám ešte pár rokov pred sebou ako aktívny futbalista,

Relax

Už asi nejakych šesť, sedem  rokov som veľkým fanúškom elektronickej hudby, ale hudobný nastroj neovládam žiaden, oddýchnem si aj s priatelkou, alebo na internete, pri pokri s priatelmi,  najlepsie vypnúť po zápase dokážem s partiou, ked ho ešte dlhé hodiny hodnotíme a rozoberáme, 

Priateľka

Priateľku mám, vola sa Júlia a bola asi na piatich domácich zápasoch,

Jedlo

Bryndzové halušky, cestoviny so syrom, vyprážané kuracie prsia,

Iné športy 

V zime je to hokej a okrem futbalu sa venujem aktívne ešte aj futsalu,

Zimná príprava

Tak asi ako každý hráč najmenej obľubujem kondičnú časť prípravy a najviac sa teším na prípravné zápasy na umelej tráve,

Prezývka

Ešte na začiatku kariéry v Nižnej Šebastovej mi vymysleli prezývku Bendy a tá sa so mnom ťahá dodnes,

Vianoce

Na Vianoce je to hlavne pohoda a aby sme sa stretli celá rodina a jedli vianočné dobroty. 

-attila-

Pokračujem v predstavovaní členov kádra dospelých. 

Dominikove korene siahajú do našej obce, otec Peter je našim rodákom. Mamka Terka je mojou sesternicou pochádza z Medzan, bývajú v Prešove na Šváboch. Brat Richard bol členom nášho kádra, no ani raz v našom tíme nanastúpil, momentálne hráva v Pečovskej Novej Vsi.

Dominik Haničák

Vek: 26 rokov, výška 170cm, Váha: 65kg.

Tvoje začiatky?

Futbal hrávam od malička, odkedy ma otec zobral na jeho zápas do Medzan. Začínalo to kopaním do lopty cez prestávku, neskôr futbalom na sídlisku, pokračovalo výberom do Tatranu Prešov a tak futbal hrám až dodnes.

Futbalové kariéra?

Začínal som v prípravkach Tatrana, prešiel  som všetkými kategóriami dokonca až do "Áčka", hoci iba na krátky čas. V mojom futbalovom rozlete ma však pribrzdilo ťažké zranenie. Po zotavení som odišiel na hosťovanie do Trebišova, Lipan, späť do Trebišova, naposledy aj do Vysokých Tatier a teraz pôsobím v Šarišských Michaľanoch.

                                  Miro Drobňák, Domino Haničák, Ivo Pončák

Kto ťa najviac futbalovo ovplyvnil?

Najvačší vplyv pre môj futbalový vývoj  mal  tréner Jožko Fabian, ktorý ma trénoval v žiackych časoch a potom aj v B mužstve dospelých.

Čo si pri futbale zažil, čo Ťa futbal naučil, čím Ťa obohatil ?

Počas mojej futbalovej kariéry som toho zažil veľa, mám z futbalu nespočetné množstvo zážitkov. Naučil som sa pri ňom nikdy sa nevzdávať, lebo aj po tej naväčšej sérii prehier nakoniec prišla výhra a samozrejme vdaka futbalu som spoznal  kopec ľudí.

Číslo dresu, dôvod?

Obliekam dres s číslom 17, lebo všade kde prídem nie je sedmička voľná a sedmička je moje šťastné číslo, takže improvizujem.

Ako sa u nás cítiš?

Veľa hráčov, ktorý pôsobia v Šarišských Michaľanoch som už poznal predtým ako som sem prišiel, preto si myslím, že atmosféra v  tíme je v pohode.

Obľúbený post?

Najlepšie sa mi hrá na poste stredného záložníka.

Čo si sa naučil od terajších trénerov, načo sa najviac špecializovali?

Najviac sme s nimi popracovali na streľbe, krídelných akciách a prienikoch do zhustenej šestnástky...z jednoduchého dôvodu, aby sme sa dokázali presadiť proti zhusteným obranám súpera.

Top hráč, jeho prednosti?

Najlepší hráč je Kubo Harčár lebo je to najkomplexnejší futbalista v mužstve. Je to nepríjemný, tvrdý obranca, silný na lopte, výborne technicky vybavený, má skvelú strelu. O veciach čo sa týka utužovania partie ani radšej nehovorím.

Ako hodnotíš jeseň?

Jeseň by som zhodnotil ako úspešnú. Boli sme úplne nové mužstvo, ktoré začalo spoločne hrávať len krátko pred jesennou sezónou. Moja výkonosť išla hore priamo úmerne s výkonosťou mužstva. Myslím, že ku koncu jesenej časti sa to stupňovalo. Škoda, že sa už seriál majstrovských zapasov skončil.

Najväčší lapsus?

Najviac nám dali ako sa ľudovo hovorí vyžrať Šarišské Dravce a Hovančík či ako sa volal. 

Čo sa týka bilancie mrzia akurát domáce prehry.

Kámoši?

Veľmi dobre výchádzam so všetkými spoluhráčami ale najviac si rozumiem s Mišom Dubeckým a Kubom Harčárom.

Tvoj vrcholný zápas, smutný, kuriozita?

Najviac mi utkvel v pamäti druholigový zápas pod vedením trenera Pivarníka proti Michalovciam v ktorom sme vyhrali 3:0. Bol to asi môj najlepší zápas futbalovej kariéri. Vyšlo mi aj stretnutie v Tatrane Prešov proti Dunajskej Strede,no v ňom som sa zranil a dá sa povedať, že od toho zranenia som sa už do takej skvelej formy akú som vtedy mal, bohužiaľ už nikdy nedostal - bol to smutný zápas. A kuriózna príhoda - zápas v Žiline B za prešovskú juniorku. Nedodržal životosprávu kvôli oslave 50 - tych narodenín mojej tety. Spoluhráči sa mi smiali, že v takom stave nie som schopný ani nastúpiť. No darilo sa nám, prišlo víťazstvo, bol som  bol som  kapitánom a strelil som aj gól na dva nula z priameho kopu z 25 metrov, čo u mňa nebývalo zvykom. Tréner si myslel, že ma v Žiline sleduje nejaký manažér, ked som tak dobre hral. Keby on znal, čo za tým bolo...

Čo hovoríš na Záhradné?

Záhradné ma svoju kvalitu ale na nás nemá. Ved ked dostanú od nás doma tri kusy to hovorí za všetko... Mali však šťastie, že sa naše mužstvo a jeho základná zostava v niektorých zapasov ešte len formovala, aj preto sme to výsledkovo nie vždy zvládli...Ked naše mužstvo ostane pokope, podmienky budú na patričnej úrovni ako doteraz, tak to šťastie nášho najväčšieho súpera opustí a prvé v tabuľke budú jednoznačne Šarišské Michaľany.

Pomýšľal si už aj na koniec kariéry?

Áno mal som čierne myšlenky ked som nastúpil za Lipany proti Banskej Bystrici a vtedy som si zlomil pravú nohu. Ked som ju videl, myslel som že uz ani chodiť nebudem a nie ešte hrať futbal. Museli mi do nej vložiť šruby a liečil som sa pol roka. Další polrok som sa učil pomaličky chodiť, následne behať a už aj hrať futbal od začiatku.. Ale ako hovorím čo nás nezabije to nás vraj  posilní.

Hráči minulosti?

Najviac sa mi páčili Zidane a Kaka.

Jesenný úspech?

Dva góly proti Gerlachovu.

Najfutbalista?

Najlepší futbalista je podla mňa momentálne Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, medzi nimi si neviem vybrať.

Tvoj futbalový sen?

Moj nesplnený futbalovy sen je dostať Šarišské Michaľany do vyššej súťaže... a to do najvyššej do akej sa bude dať aby bol otec spokojný... a  na záver kariéry to iste spraviť aj s Medzanami, aby bola spokojná mama a celá moja futbalová rodina.

Na čom Ti treba popracovať?

Zlepšiť by som ešte chcel streľbu a zakončenie.

Pred zápasom?

Pred zápasom jem vlašské orechy, ináč žiadny rituál nemám.

Futbalový záver?

Rád by som si ešte v budúcnosti (na sklonku futbalovej kariéry) zahral za Medzany.

Naj futbalová spolupráca, ktorý futbalista by nám pomohol?

Ako som spomínal, že najlepšie si rozumiem s Kubom Harčárom a Mišom Dubeckým...a privítal by som Ľuba Kaňucha si myslím, že on by do našej futbalovej koncepcie a filozofie zapadol a veľmi pomohol.

Krédo?

Byť vo futbale úspešný znamená nikdy sa nevzdávať a uspokojovať sa, podobne ako v živote.

Top liga?

Nemam obľubenú ligu mam najradšej mix všetkých súťaží, čiže Ligu Majstrov.

Budeš trénerom, čo chceš dosiahnuť v živote?

Trenérska dráha ma veľmi momentálne neláka, skôr funkcionárske pozície. V budúcnosti by som chcel byť úspešným človekom s vlastnou firmou.

Music?

Obľubený štýl nemám, počúvam všetko normálne, staré aj nové, ked sa mi raz pesnička páči je jedno aký je to štýl.

Voľný čas?

Voľný čas najradšej trávim či už cestovaním, dovolenkovaním, nejakými nákupmi a kávičkami.

Priateľka, bol u nás na zápase?

Mám priateľku Ivanu a bola na jednom zápase čo je úspech, lebo ona má radšej hokej.

Jedlo?

Mám rad všetko čo mamča navarí, pretože ona ja vyborná kuchárka.

Iné športy?

Futsal, hokej a tenis si zahrám veľmi rád.

Relax?

Najlepšie vypnem pri dobrom pivku po zápase..chutí však viac po vyhratom.

Zimná príprava, tréning?

Celkovo zimnú prípravu neznášam. Hlavne po dvoch zimných pripravach v Tatrách a behaním po tatranských končiaroch. Obľubujem ked uz je konečne po nej a hráme už aj nejaký zápas, alebo aspoň futbal v telocvični. Škoda, že sa nehrá futbal ako v Anglicku vkuse aj cez zimu. Na tréningoch mam najradšej bago, ukazovačku na malom priestore a futbal na malom priestore.

Prezývka?

Prezývajú ma Hrnek - hlavne Mišo Baka, okrem toho ma volajú sem tam aj Hani.

Vianočné želanie?

Najhodnotnejší vianočný darček je pre mňa ked si všetci z rodiny sadneme za štedrovečerný stôl a spolu večeriame.. Čiže rodina pokope, to je to čo si želám, kedže otec je často preč ... Verím, že sa mi to toho roku opáť splní.

Vyskočené rameno?

Ramienko je už v pohode.. chodím do posilky ho posiľovať, zahrám si aj futsal tak raz - dvakrat do týždňa mi  tovyjde a už skúšam aj nejaké tie súbojiky.

-attila-

 

Ľubomír Kočík má 22 rokov je slobodný meria 175 cm a váži 75 kg.

Ako si sa dostal k futbalu a kto ťa k nemu priviedol,

Futbal hrám asi od kedy viem chodiť a samozrejme že ma k nemu priviedol otec. 

Nelákal ťa v mladšom veku aj nejaký iný šport,

Jasné že áno, v lete bol na programe futbal a v zime hokej.

Aká bola tvoja futbalová kariéra, čo si si zo svojej futbalovej praxe do súčasnosti priniesol, ktorý tréner mal na teba najväčší vplyv,

Začínal som v TJ Slovan Solivar kde som hral postupne od prípravky cez mladších a starších žiakov. Jednu sezónu som bol na hosťovaní v FC Tatran Prešov v kategórii U15 po sezóne som sa vrátil naspäť do už premenovaného FC Ozex Solivar k mladším dorastencom po niekoľkých zápasoch som išiel k starším dorastencom a onedlho som hral aj za A-čko ako mladší dorastenec. Po rozpadnutí klubu som prestúpil do 1. FC Tatran Prešov kde som hral za U-18 a U-19. Po ukončení mládežnického veku som išiel na dve sezóny do MFK Spišské Podhradie a nakoniec som zakotvil v OŠFK Šarišské Michaľany. Najväčší vplyv mal na mňa asi môj otec, ktorý ma aj trénoval na Solivare pri mladších žiakov.

Obliekaš dres s číslom 8, prečo práve toto číslo,

Ani neviem ako som sa k osmičke dostal, ale je mi jedno aké mám číslo.

Ako si zapadol do nášho tímu,

Myslím si že som zapadol celkom dobre, veľa hráčov som aj poznal z predchádzajúcich klubov. 

Ktorý post Ti najviac sedí,

Od mala hrám klasického útočníka. No v Michaľanoch som väčšinov hral stredného záložníka. Najviac mi sedí útočník ale v podstate zahram všade.

Koho by si vybral za najlepšieho hráča tímu,

Nedá sa vybrať jeden hráč.

Ako by si zhodnotil jeseň z pohľadu Tvojej výkonnosti,

Netrúfam si hodnotiť sám seba.

Ktorý zo súperov, hráč súpera, ťa najviac potrápil, 

Myslím si že žiaden súper nás nepotrapil skôr by som povedal že sme sa my sami potrápili. Ale keď už mám povedať tak Gerlachov sa mi celkom páčil svojou organizovanosťou.

Aký si spokojný s jesennou bilanciou tímu,

Pritom aký máme tým druhé miesto je pre nás určite nepostačujúce. A hlavne s domácimi prehrami nie som spokojný.

Ktorý zápas v tvojej futbalovej kariére ti najviac utkvel v pamäti, kuriózna príhoda, veselá, smutná,

Jednoznačne môj úplne prvý súťažný zápas. Za solivarských mladších žiakov kde ma trénoval môj otec. Hrali sme na Safi a tréner - môj otec ma nedal hrať. Po zápase som sa rozplakal a chcel skončiť s futbalom a samozrejme s otcom som sa nerozprával asi dva dni. Ale teraz to všetko berieme s humorom.

Ktorý z tvojich gólov považuješ za najkrajší, najkurióznejší, najdôležitejší,

Pri tých všetkých góloch ani neviem ktorý vybrať. Ale spomínam si na jeden zápas za MFK Spišské Podhradie hrali sme vo Vysokých Tatrách obidve mužstvá sme hrali o záchranu prehrávali sme 2:0 asi 5 minút pred koncom som znížil na 2:1 a v poslednej minúte som vyrovnal na 2:2. Takže si asi viete predstaviť aké oslavy nasledoval.

V čom je Záhradné lepšie ako my, alebo horšie, čo nám chýbalo k tomu aby sme boli prvý,

Určite nie sú lepší ako my. Nám hlavne chýbala vyrovnanosť výkonov v zápasoch.

Mal si vo futbale vážnejšie zranenie, ked si si už myslel, že s futbalom končíš,

Nejaké menšie zranenia boli ale chvalabohu nič vážne.

Kto je tvojim futbalovým vzorom, komu si sa chcel v tvojich futbalových začiatkoch najviac podobať,

Od mala som obdivoval Ronalda – Ronaldo Luis Nazário De Lima a jeho čuch na góly.

Koho považuješ za najlepšieho futbalistu sveta súčasnosti, minulosti,

Súčasnosti Messi a minulosti Zinedine Zidane.

Čo všetko by si chcel ešte vo futbale dosiahnuť, máš nejaký nesplnený futbalový sen, čo by si vo svojej výkonnosti chcel zlepšiť,

S Michaľanami postúpiť čo najvyššie.

Poznáš recept nato ako byť vo futbale najviac úspešný,

Tvrdá drina.

Ktorá svetová futbalová liga ti najviac imponuje,

Páči sa mi Anglická liga.

Aký štýl hudby preferuješ, ovládaš hudobný nástroj,

Štýl nepreferujem žiadny všetko dobré si rad popočúvam.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas,

S mojou priateľkou.

Máš priateľku, ako sa volá, navštevovala naše zápasy,

Mám, volá sa Veronika a navštevuje naše zápasy pravidelne, musí.

Na akom jedle si najviac pochutíš,

Jednoznačne bryndzové halušky, tie by som jedol celý deň.

Pričom dokážeš najlepšie vypnúť po namáhavom tréningu a zápase,

Pri dobrom filme s dobrým vínom.

Onedlho začne zimná príprava čo najmenej a najviac obľubuješ v tréningoch,

Najmenej obľubujem klasické zimné „behačky“ a najradšej mám prípravné zápasy na umelej tráve.

Aká je tvoja prezývka,

Kočo.

-attila-

Pred začiatkom jesennej časti ročníka 2013/14 posilnil náš tím dospelých skúsený odchovanec prešovského Tatrana, Jakub Harčár.

Vek: 26

Stav: slobodný – priateľka

Výška :  178

Váha:  76 kg

Futbalové začiatky

K futbalu som sa dostal cez otca, ktorý ma pravidelne brával na svoje zápasy.

Hrávam od malička, prvá registrácia bola myslím v siedmych rokoch.

Iné športy

Vyskúšal som všetky športy ale najviac ma zaujal futbal asi preto že aj môj otec ho hrával.

Futbalová kariéra

Moja futbalová kariéra bola dá sa povedať celkom pestrá

- prípravka Tatran Prešov, TJ Sokol  Janov, FC Ozex Solivar, Steel Trans Ličartovce, MFK Slovan Giraltovce, Prešov juniorka, MFK Dolný  Kubín, FC Lokomotíva Košice, Vysoké Tatry, Holice (Česká republika), FK Prešov – futsal,  Šarišské  Michaľany.

Futbalový život

Futbal mi dal strašne veľa známosti a nezabudnuteľne chvíle na ihrisku ale aj mimo neho.

Tréneri

Najväčší vplyv na mňa mal Jozef Kostelnik ktorý ma trénoval najprv na Solivare neskôr Prešove juniorke.

Číslo dresu

Obliekam dres s číslom 3. Nepripisujem tomu žiaden význam.

Príchod k nám

Myslím si že som zapadol celkom v pohode ale to musia posúdiť spoluhráči možno nie každému sedí moja povaha .

Post

V podstate mi nerobí problém zaskočiť hoci kde ale asi najlepšie sa cítim na kraji obrany. 

Naši tréneri

Tréneri pracovali hlavne na útočných akciách po stranách a prízvukovali disciplínu na ihrisku.

Naši hráči

V mužstve mame hráčov ktorí sú veľmi šikovní ale najviac sa mi páči herný prejav  Michala Baku  a Domina Haničaka. 

Cieľ

Z môjho pohľadu bola jeseň neúspešná keď že sme neskončili prvý v tabuľke. Určite máme čo zlepšovať hlavne v zakončení.  Hodnotenie mojej výkonnosti nechám na trénerov. 

Súperi

Nemyslím si, že by nás niektorý super potrápil išlo len o to že sme stále hrali do uzavretej obrany a to bol pre nás v niektorých zápasoch problém.

Kámaráti

Najlepšie si rozumiem  s Mišom Dubeckým, Dominom Haničakom a Petrom Uhrinom.

Futbalové zážitky

Zápasov bolo veľa je ťažké vybrať len jeden pretože každý zápas ma svoje špecifiká.

Góly

V mojej kariére som nedal veľa gólov ale najčastejšie to boli góly z väčšej vzdialenosti.

Záhradné

Záhradné nie je lepšie ako my. Rozdiel bol si myslím len v premieňaní šancí na ktorých sme my vyhoreli často krát.

Zranenia

Zranenia som mal ale nikdy to nebolo niečo vážne. Možno raz keď som mal pomliaždenú obličku ale dostal som sa z toho. Tak že nebol dôvod končiť s futbalom.

Futbalový vzor

Môj futbalový vzor John Terry ale páčia sa mi futbalisti ako Frank Lampard, Ryan Giggs  všetko sú to srdciari mužstiev a to sa mi na nich páči.

Top futbalisti

Za najlepšieho futbalistu považujem Andrésa Iniestu a minulosti  Zinedine Zidane.

Futbalova budúcnosť

Vo futbale nemám nejaký vyložený cieľ momentálne povyhrávať čím viacej zápasov a postúpiť so Šariškými Michaľanami.

Rituál

Rituál pred zápasom – káva a vstupujem na ihrisko pravou nohou.

Vysnívaný klub

Som otvorený každej možnosti ale momentálne nemám vyslovene nejaký klub kde by som chcel isť v budúcnosti hrať.

Posily

V mužstve by som privítal záložníka a schopného útočníka ale to je otázka skôr pre vedenie a trénerov.

Ako sa zlepšovať

Recept na futbalistu: v prvom rade talent, chuť pracovať na sebe a zlepšovať sa.

Po skončení futbalovej kariéry

Po ukončení futbalovej kariéry by som chcel mať stabilnú prácu prípadne firmu.

Trénerstvo

Nejakú tu trénerskú cestu som pol roka už absolvoval v prvej triede keď som trénoval  mužov Janova. Tak že je tam ta nejaká maličká skúsenosť do budúcnosti ak by som sa rozhodol isť touto cestou.

Hudba

Hudobný štýl vyslovene nemám. Rad si vypočujem každý štýl hudby ak sa mi páči.

Hudobný nástroj

Hudobný nástroj neovládam žiadny.

Voľný čas

Voľný čas najradšej trávim pri kávičke s priateľkou, kamarátmi prípadne si pozriem nejaký film.

Priateľka

Priateľku mám volá sa Daniela a bola na jednom zápase myslím.

Jedlo

Najradšej mám pikantnú kuraciu pizzu alebo v poslednom čase sú to špagety.

Momentálne športy

Okrem futbalu ešte hrávam aktívne futsal  a sem tam v zimnom období je to hokej.

Relax

Po namáhavom tréningu najradšej vypnem pri pivku s kamarátmi alebo dobrom jedle.

Zimná príprava

Zimnú príprava nemusím ale keď už tak s mierou aby sa mi neznechutil futbal.

Prezývka

Prezývok je niekoľko ale najčastejšie ma oslovujú Kubo.

Vianoce

Zdravie pre rodinu a najbližších.

-attila-


webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/