PEČOVSKÁ NOVÁ VES - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - 1.KOLO ObFZ PRE3OV

30.07.2011 16:18
VEČERNÍK
I.trieda ObFZ PREŠOV 2011/12, 1.kolo
TJ SLOVAN PEČOVSKÁ NOVÁ VES - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 1:3 (1:0) FOTO

Ani dlhotrvajúce dažde neubrali na kvalite hracej plochy a ani tohoto zápasu. Na perfektne pripravenom trávniku, sme videli veľmi dobrý futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Napriek našej technickej prevahe, sme sa v prvom dejstve gólovo nepresadili. Naopak domáci sa po priamom kope a následnej dorážke ujali vedenia a nám sa už do polčasu napriek šanciam vyrovnať nepodarilo. Začiatok druhého polčasu náš očakávaný nápor nepriniesol naopak, prvé minúty druhej časti hry patrili domácim. Postupne však naša technická vyspelosť slávila úspech a Vybíral pri zahravaní už svojho tretieho priameho kopu vymietol pavučinku. Domácich sme umnou technickou hrou sústavne prečísľovali, čoho dôsledkom bol druhý gól do prázdnej brány, jeho autorom bol Štofánik, ktorého po góle brankár hostí kopol a opustil ihrisko s červenou kartou. "Pečovčania" sa ani v oslabení nemienili zmieriť s výsledkom a pri troške šťastia sa im vyrovnať temer podarilo. Následne však prišli opäť "naše minúty" , ale gólové tutovky viackrát zahodil Tomko aj Štofánik. V závere sme však už umnou hrou vývoj zápasu kontrolovali a po úniku Tomka rozhodca zapískal pokutový kop, ktorý s istotou premenil najlepší hráč na ihrisku Vybíral. Napriek nie veľkej zohratosti s minimom prípravných zápasov a obmene kádra, sme podali veľmi slušný výkon na ktorom sa dá určite stavať a môžeme sa tešiť na ďalšie úspešné výsledky nášho mužstva. Nastúpili sme v zostave: Straka - Ondrej, Durkáč, Veterný, Greš - Tomko, Krivý, Kočík, Vybíral, Štofaník - Kozák. ŽK : Krivý. Pred 150 divákmi rozhodovali Výhonský st.- Bartek, Končula, delegát Krajčík.

Prvým kolom sa v sobotu 30. júla sa začal nový ročník I.triedy ObFZ Prešov, kde po nešťastnom závere uplynulej sezóny, keď sme obsadili “nepostupové“ druhé miesto v konečnom dôsledku hlavne po neúspešnej jesennej časti, účinkuje aj náš futbalový kolektív. Mužstvo opustili brankár Vaško, pravdepodobne ukončil kariéru, pravý obrancaTomaško, kvôli rodinným záležitostiam sa vrátil do Hanušoviec, ako aj Daňko, ktorý odišiel do Kendíc, pozn.(1.kolo, IV. liga Sever, Kendice – Kľušov 0:2) a tiež výborný futbalista Janko Dic. Strata týchto hráčov je síce citeľná, ale ako deklarovali všetci zainteresovaní v našom klube, jednoznačným cieľom nášho mužstva je postup, preto sme do prvého zápasu v Pečovskej Novej Vsi nastupovali s jediným cieľom odniesť si tri body.

Hrajúci tréner Vybíral napriek malému počtu prípravných zápasov zabudovával do mužstva mladých hráčov , ktorí k nám prestúpili, ako aj našich nádejných odchovancov z dorastu.

V bránke nastúpil Straka, ktorý podal spoľahlivý výkon, veľa zachránil a mal v druhej čast hry aj trošku šťastia, za gól v svojej sieti nemohol.

V obrane pre rodinné záležitosti (narodenie syna Radovana – gratulujeme) absentoval Bystroň, avšak až na niekoľko nepresností zavinenými aj klzkým terénom nedovolili naši zadáci, hlavne v prvom polčase domácim okrem štandardnej situácie, z ktorej pramenil jediný gól, vôbec nič. Spoľahlivý výkon podali Ondrej, Veterný aj Durkáč, na ľavej strane sa dobre ukazuje Greš, ktorý predviedol, že to vie aj smerom dopredu.

Stredová formácia bola základom nášho úspechu. S prehľadom hrajúci Vybíral, pri troške šťastia mohol rozhodnúť zápas už v prvom polčase, keď dve jeho strely zo "štanardtiek" tesne minuli brvno, pozn.( z priameho kopu, pred koncom zápasu od autovej čiary, asi z 30 m nádherne trafil, ale iba "špič" spojnice súperovej bránky), zásoboval kraje zálohy, aj v útoku Kozáka výbornými loptami. Veľa toho nabehal na pravej strane zálohy Tomko, ktorému však nie je súdené dať gól, našťastie vyrobil rozhodujúcu situáciu na 3:1. Stredu poľa pomáhal “predstopér“ Krivý, ktorý si za svoju usilovnosť a bojovnosť zaslúži pochvalu. Pri väčšej zohratosti bude Kočík, veľmi platnou posilou, svojou technikou a rýchlosťou prispel k rozvratu súperovej obrany a keď sa aspoň z polovice podarí premieňať prečíslenia našim šikovným zakončovateľom Štofanikovi a Kozákovi , nemusíme sa obávať o výsledky.

Je to hodnotenie prvého zápasu , môže byť zaiste zavádzajúce, každý zápas je iný tak ako súper, ale nie len ja som mal z tohto zápasu dobrý vnútorný pocit a ani po prehratom polčase som nepochyboval o tom, že stretnutie zvládneme s úspešným koncom . Na záver konštatovanie staršieho pána z Pečovskej Novej Vsi , po záverečnom hvizde: „ta šak to bul lepši fotbal jak na Tatrane, na muj dušu“.

-attila-

I.TRIEDA ObFZ Prešov . V nedeľu 31. júla 2011, pokračovalo 1.kolo sezóny 2011/12 ďalšími siedmymi zápasmi:

Po sobotňajšom otváracom zápase I. triedy ObFZ Prešov v sezóne 2011/12, TJ Slovan Pečovská Nová Ves - OŠFK Šarišské Michaľany 1:3 (1:0) sa v nedeľňajších stretnutiach zrodili tieto výsledky:

Torysa - Ražňany 4:0, domáca Torysa povrdila úlohu favorita, Miklušovce - Kojatice 2:0, "bývalý piatoligista" nezaváhal, Petrovany - Haniska 2:0,

Fričovce - Vyšná Šebastová 1:1 (0:0) - V kvalitnom vyrovnanom zápase sa domáci ujali vedenia gólom Marciňáka, hostia kontrovali nádhernou strelou Adamoviča z priameho kopu do "šibenice". Obe futbalové jedenástky boli nakoniec s deľbou bodou spokojné.autor:DHO

Janov - Žipov 7:0 -"Janovčania" boli jednoznačne lepší a svoju prevahu korunovali aj krásnym výsledkom, po vylúčení stopéra hostí , sa obrana Žipova rozsypala ako "domček z kariet" a mohlo to dopadnúť pre hostí ešte aj horšie. Góly : Daniel Harčár 4, Igor Murín 2, Michal Murín,autor:DHO

Dubovica - Demjata 2:1 (1:0) - Domáci začali aktívne a prvú štvrťhodinku mali prevahu, ale bez vážnejšej šance. Neskôr sa hra vyrovnala a Demjata mala tri obrovské šance, ktoré zostali nepremenené. V nadstavenom čase prvej časti hry hostia po priamom kope a následnom zmätku v šestnástke inkasovali. Druhý polčas začali aktivitou hýriť hostia a "dubovičania" nevedeli kam skôr skočiť. Dôsledkom tohto vývoja zápasu, bol vyrovnávajúci gól kapitána Demjaty Petra Leška. Následne útočník hostí Halkovič spálil veľkú šancu, keď bol sám pred brankárom Dubovice, chvíľku nato bol jeden z domácich hráčov vylúčený, hostia to však nedokázali využiť, naopak inkasovali gól na 2:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Tall.autor :DHO

Nemcovce -Hermanovce 1:1(0:0) - Po bezgólovom polčase sa sa ujali domáci v 5.minúte druhej časti vedenia, autorom gólu bol "Pacho", hostia vyrovnali vlastným gólom Mateja Tomáša v 15. minúte. Bol to úplne vyrovnaný zápas, priebeh zapasu bol len o nakopávaní o ničom inom, celkovo to bol veľmi slabý zápas, ale musim podotknúť, že ihrisko bolo v katastrofálnom stave, nepokosené, čiže vysoká tráva a pod trávou stála voda, keď hráči behali po ihrisku tak len "čľaptali"... lopta zastavovala v mlákach, jednoducho povedané bol to iba boj...Pred 80 divákmi rozhodoval Bartko. Autor : MK

-attila-

Upraviť text

Tréner p. Vybíral zhodnotil včerajšie stretnutie v Pečovskej Novej Vsi takto:
"Do zápasu sme vstúpili dobre, dobre sme sa pohybovali aj kombinovali a domácich nepustili prakticky do ničoho. Vypracovali sme si aj zopár šancí, ktoré volali po góle, no naopak pri prvej príležitosti domácich zo štandardky, sme nepokryli odrazenú loptu a súpera dostali opäť vlastnou chybou do vedenia. To nás troška pribrzdilo, ale napriek tomu sme stále mali hru vo svojej moci a pokúšali sa o vyrovnanie. Cez polčasovú prestávku sme si vysvetlili niektoré veci, ktoré sme neplnili a zdôraznili, že trpezlivo pôjdeme ďalej rovnakou hrou. Potom sa nám podarilo dvomi gólmi po sebe otočiť zápas a myslím, že až do konca sme hru až na jedno zaváhanie kontrolovali. Napriek tomu, že tam boli niektoré chyby vyplývajúce z určitej nezohranosti, chcel by som pochváliť celé mužstvo za bojovný a obetavý výkon".

-attila-

TJ SLOVAN PEČOVSKÁ NOVÁ VES - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 1:3 (1:0)
&&&

V sezóne 2010/11 sme v oboch zápasoch boli úspešní, doma sme na jeseň vyhrali 1:0 a na jar u súpera 2:0.

TJ Slovan Pečovská Nová Ves sa umiestnila v minulom ročníku na 8.mieste s bilanciou: 11 výhier, 5 remíz a 14 prehier a pri skóre 50:45, získala 38 bodov.

-attila-

Vyjadrenie trénera p.Petra Vybírala pred dnešným stretnutím v Pečovskej Novej Vsi:
"Začína nová sezóna ,tak nepôjdeme do zápasu s vedomím, že sme tam teraz na jar pozn.(2:0) vyhrali a vyhrali sme s nimi aj doma, pozn.(1:0), ale na začiatku sezóny by som mal rád čistý stôl. Do "Pečovskej" ideme s rešpektom k súperovi, pretože je to súper silný a je to aj také malé "derby". Zápas bude ťažký, ale ideme si po tri body, tak ako si ideme po tri body do každého zápasu".