OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (4.miesto) - MŠK TESLA STROPKOV (6.miesto) 3:1 (0:1)

Filip Kažimír -   Jakub Luterančík, Vladimír Staš, Michal Kohút - Miroslav Hanuščák, Michal Krajňák - Vladimír Pyda, Ivan Pončák (K) , Daniel Hreha - Ivan Petruk, Pavol Cicman,

nenastúpili: Tomáš Harničár - Tomáš Mikluš, Tomáš Jeřábek,

tréner: Ondrej Desiatnik, asistent trénera: Tibor Guzik,

Dmitro Prišiažňjuk - Peter Čurlík, Juraj Fečo, Daniel Petrišin, Viktor Bochin - Frederik Varga (K) , Erik Burcák, Peter Poľák, Peter Jakubčo - Erik Vaško, Matúš  Štefančík,

striedali: Filip Farkaš, Michal Tokár, Tomáš Majerník

nenastúpil: Maroš Jaselský,

chýbali: Kamil Kuzma, Dominik Haško,

tréner: Ľubomír Reiter, vedúci mužstva: Ľuboš Komišák,

góly: 51.Vladimír Pyda, 69.Pavol Cicman, 90.Milan Vranko resp. 30.Frederik Varga,

žlté karty: Pavol Cicman resp. Juraj Fečo, Daniel Petrišin,

červené karty: Jakub Luterančík resp. Erik Vaško.

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodovali: HR:  Štefan Molitoris (Merník), A1: Július Dušek (Slovenské Nové Mesto), A2: Róbert Drenko (Rožňava), delegát: Štefan Leško  (Košice).

KOMENTÁR K ZÁPASU:

Derniéra súťažného ročníka 2018/19 nám vyšla, aj keď sme sa do polčasu gólovo nepresadili.

Pekné akcie ani štandardné situácie sme nepremenili, naopak po polhodine hry po rohovom kope najyvššie vyskočil Frederik Varga a prehrávali sme. Naša snaha do prestávky už ani k vyrovnaniu neviedla...

Do druhej časti hry sme vstúpili opäť ofenzívne a už po šiestich minútach potvrdil Vladimír Pyda svoju futbalovú genialitu, keď na hranici šestnástky obišiel viacerých hráčov a presne zamieril k pravej tyčke. Tretí najlepší strelec súťaže Pavol Cicman v 69.minúte ukážkovo zakončil svoje sólo a zaznamenal už svoj 19 presný zásah.

Po striedaní sa v nastavenom čase po krásnej akcii presadil ešte Milan Vranko a tak sme zaznamenali naše piate víťazstvo v rade.

Po skončení zápasu diváci odmenili trénerov a hráčov zaslúženým potleskom.

Naše víťazstvo znamenalo, že sme sa v tabuľke TIPOS III.ligy Východ VsFZ v súťažnom ročníku 2018/19 umiestnili na výbornom 4.mieste. Toto umiestnenie je druhým najlepším v histórii klubu v jeho 70 – ročnej histórii, po druhom mieste vo vtedajších krajských majstrovstvách v ročníku 1979/80.

Poďakovanie za tento úspech patrí v prvom rade sponzorovy klubu Milanovi Mazárovi, ktorý už desiaty rok finančne podporuje náš klub. Predsedovi klubu Petrovi Dugasovi, trénerom Ondrejovi Desiatnikovi, Tiborovi Guzíkovi, všetkým hráčom, funkcionárom, realizačnému tímu, hospodárke aj všetkým priaznivcom klubu.

PROGRAM A VÝSLEDKY  30.kola TIPOS III.ligy Východ VsFZ: ÚHČ nedeľa 16.06.2019 o 17 h.:

sobota 15.06. o 15 h.: Spišská Nová Ves - Humenné 0:3, o 17 h.: Vranov - Giraltovce 8:0, nedeľa 16.06. o 17 h.: Svidník - Plavnica, Krompachy - Veľké Revištia, FC Košice - Bardejovská Nová Ves, Mária Huta a Snina majú voľno.

JARNÁ BILANCIA OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 2019 (po 30.kole)

25.kolo: Snina doma 2:1, góly: Michal Krajňák 2,

26.kolo: Krompachy vonku 6:1, góly: Ivan Petruk 3, Michal Krajňák, Tomáš Jeřábek, Pavol Cicman,

27.kolo: Svidník doma 3:1, góly: Pavol Cicman 2, Vladimír Pyda,

28.kolo: Mária Huta vonku 8:0, góly: Pavol Cicman 3, Vladimír Pyda 2, Ivan Petruk 2, Michal Kohút,

29.kolo: voľno,

30.kolo: Stropkov doma 3:0, góly: Vladimír Pyda, Pavol Cicman, Milan Vranko.

DOMA

13  8 1 4  22:13, 25 bodov, - 14

VONKU

13  6 0 7  27:19 18 bodov, + 18

výhra - remíza - prehra od 1.kola do 30.kola:

2018/19: V - NV -V - P - P - P - P - P V - NV - V - R - N - -V -V -V -N -V .

OBRANA - 5.miesto (32 inkasovaných gólov), ÚTOK - 3.miesto (49 strelených gólov)

STRELCI OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY po 30.kole (52 gólov - 3 odpočítané góly v tabulke):

19 gólov - Pavol Cicman,

5 - Michal Krajňák, Ivan Petruk, Vladimír Pyda,

4 - Daniel Hreha,

2 - Michal Kohút, Patrik Kolpak, Juraj Kuhajdík, Michal Pulščák,

1 - Richard Pavol Vantruba, Tomáš Mikluš, Ivan Pončák, Tomáš Jeřábek, Milan Vranko, Marek Kozel (Vranov) - vlastný.

ŽLTÉ KARTY po 30.kole (36) žltých kariet)

7 - Michal Kohút,

6 - Jakub Luterančík,

3 - Jozef Sivák, Pavol Cicman,

2 - Miroslav Hanuščák, Tomáš Mikluš, Daniel Hreha, Miloš Pulčšák, Ivan Petruk, Adam Tkáč, Michal Krajňák,

1 -  Ľubomír Andraščík, Marek Boňko, Tomáš Harničár, Juraj Kuhajdík,

ČERVENÉ KARTY po 30.kole (3 červené karty)

2 - Jakub Luterančík, 1 - Vladimír Staš.

Kompletný zoznam hráčov OŠFK Šarišské Michaľany v kategórii dospelých, aktuálne k 31.03.2019.

POHYB V KÁDRI OŠFK Šarišské Michaľany:

prišli: Ivan Petruk (Vranov) - prestup, Tomáš Jeřábek (FKSB Bosonohy - Česká republika ), Vladimír Pyda (Čirč) - prestup s obmedzením na dobu určitú,

odišli: Juraj Kuhajdík (Dlhá Lúka) - prestup, Patrik Kolpak (Sabinov) - prestup, Richard Pavol Vantruba (Sabinov) - prestup s obmedzením na dobu určitú,

Aktuálni hráči Šarišských Michaľan v klubovom zozname ISSF (22):

Tomáš Harničár, Filip Kažimír, Alexander Kaščák - Miroslav Hanuščák, Marek Boňko, Vladimír Staš, Ľubomír Andraščík, Jakub Luterančík, Michal Kohút, Michal Krajňák - Vladimír Pyda, Daniel Džurban, Tomáš Jeřábek, Tomáš Mikluš, Ivan Pončák, Jozef Sivák, Miloš Pulščák, Adam Tkáč - Milan Vranko, Daniel Hreha, Pavol Cicman, Ivan Petruk,

tréner: Ondrej Desiatnik, asistent trénera: Tibor Guzík, vedúci mužstva: Alexander Kaščák, Ján Pomikala.

JESENNÁ BILANCIA OŠFK ŠARIŠSKE MICHAĽANY 2018 (17. kôl) :

JESEŇ 2018

1.kolo: Plavnica doma 4:0, góly: Pavol Cicman 3, Richard Pavol Vantruba,

3.kolo: Tatran Prešov B doma 3:1, góly: Pavol Cicman 3,

4.kolo: Bardejovská Nová Ves vonku 5:0, góly: Tomáš Mikluš, Pavol Cicman, Patrik Kolpak, Michal Krajňák, Miloš Pulščák,

5.kolo: Giraltovce doma 1:0, gól: Pavol Cicman,

6.kolo: Humenné vonku 1:3, gól: Juraj Kuhajdík,

2.kolo: Veľké Revištia vonku 1:0, gól: Daniel Hreha,

7.kolo: Spišská Nová Ves doma 1:0, gól: Daniel Hreha,

8.kolo: Vranov vonku 1:2, gól: Michal Kohút,

9.kolo: FC Košice doma 1:2, gól: Pavol Cicman (PK).

10.kolo: Snina vonku 1:2, gól: Patrik Kolpak,

11.kolo: Krompachy doma 3:0, Pavol Cicman 2, Juraj Kuhajdík,