MARTIN BIĽ POSILNÍ NAŠU ZALOŽNÚ FORMÁCIU

14.03.2015 10:35

Dvadsaťpäťročný ofenzívny hráč stredu poľa Martin Biľ, je rodákom z Prešova.

Jeho futbalové začiatky sú od roku 2008 späté s Tatranom Prešov. Odtiaľ viedli jeho kroky do už momentálne neaktívneho klubu v Nižnej Šebastovej. Rok si zahral aj v treťoligovom MFK Giraltovce. Od marca 2011 prestúpil do TJ Sokol Ľubotice. Po polročnom hosťovaní v januári 2012 prestúpil do treťoligovej Lokomotívy Košice.

V súvislosti s Martinom si spomínam na televízne vyjadrenie vtedajšieho trénera 1.FC Košice a súčasného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka. Na otázku redaktora v športových novinách po skončenom zápase tretieho kola Slovnaft Cup 25.09.2012, v ktorom Lokomotíva pred 3 650 podľahla 1.FK Košice 1:3, ktorý z hráčov súpera ho najviac v tomto duely zaujal Ján Kozák odpovedal."Najviac ten, s takým krátkym priezviskom,...Biľ sa volá, áno Biľ" .

Na jar a jeseň roku 2014 obliekal aj dres nášho súpera v súťaži a to piatoligových Chmiňan. Do konca súťažného ročníka 2014/15 bude Martin v službách nášho klubu OŠFK Šarišské Michaľany.

Do našej stredovej formácie k Domikovi Haničákovi, Ľubomírovi Kočíkovi, Lukášovi Olejárovi, Jaroslavovi Palčovi ... pribudne tak aj tento ešte mladý, ale už skúsený futbalista s presnou strelou a výbornou prihrávkou.

V jesennej časti odohral za Chmiňany v jedenástich zápasoch 986 minút a bol päťkrát strelecky úspešný.

pripravil:Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/