Vyhľadávanie


Kontakt

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY
Jarková 20, 082 22 Šarišské Michaľany
č.účtu:0503689305/0900
IČO: 37789791

predseda: Peter DUGAS 0907 928 544

tajomník: Attila MIKLOŠKO 0905 954 455

E-mail: osfksm@gmail.com

MAJSTROVSKÝ ZÁPAS-SENIORI-FK DEMJATA-OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

15.04.2012 21:03

FK DEMJATA-OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 0:1 (0:0)

Naša zostava: Vaško-Kubuš,Joščák M.,Dubecký,Joščák P.-Kočík,Durkáč,Štofánik L.,Mihok-Dic,Kozák

Gól:67.. Durkáč

ŽK: Durkáč,Kozák

striedali: Tomko,Veterný

na striedačke boli:Kaščák,Kovaľ,Greš

Rozhodovali:ObFZ Krosno (Poľsko)

  strelec víťazného gólu v Demjate kapitán Patrik Durkáč

SÚHRN KOLA

V pochmúrnom počasí sme videli zápas, ktorého výsledok môže mať veľký význam pre ďalší vývoj v tabuľke 1.triedy.

Začiatok zápasu na tomto nie príliš rozľahlom ihrisku bol v znamení neplodného náporu domácich, ktorý sme v pohode ustáli. V prvom polčase sa nám však nie veľmi  darilo praktizovať našu celoplošnú rýchlu nátlakovú hru zakončovanú spravidla smrtiacimi kontrami. Hrali sme zbytočne komplikovane a  tiež do výšky, čo však vyplývalo do značnej miery aj z dôležitosti zápasu, no ani náš súper nám nič nedaroval zadarmo. Nakoniec sme sa do gólovky predsa len dostali a to v 20.minúte no Mihók iba nastrelil padajúceho Németha v bránke. Domáci sa sem tam zastreľovali, Vaško ich náznaky striel pochytal, alebo išli mimo jeho svätyňu. V poslednej minúte prvej časti hry nám vyšla kombinančná akcia na konci ktorej bol Janko Dic, ktorý z päťky strelil gól, no nebol uznaný.

Demjata nastúpila do druhého polčasu oduševnene, ale vydržalo jej to iba do 55.minúty. Od vtedy sme už prebrali taktovku stretnutia jednoznačne do naších rúk, vlastne nôh. Pomohol aj príchod  StanleyhoTomka, ktorý po krídle často nebezpečne unikol domácim obráncom a vytvárali sme si šance aj štandardtky. Veľké šance nepremeneli Mihók,Dic,Tomko,Kozák, nakoniec nás však upokojil už tradičný jarný strelec Patrik Durkáč. famóznou strelou z 37 m vymietol Némethovi pavučinku. O niekoľko minút nato bombou z diaľky nanešťastie iba trafil Németha a ten vyboxoval. Domáci nemali žiadnu medzi hru loptu sa snažili už iba bezradne nakopávať do našej šestnástky a spoliehali sa na náhodu, no naša obrana pracovala spoľahlivo a všetku ich snahu už v náznaku likvidovala. Rozhodnúť  v náš prospech mohol  definitívne tesne pred koncom (86.m.) Tomko no minul prázdnu bránku. Napriek tomu koniec nie a nie prísť rozhodca nastavoval  sedem minút, no už nič vážne sa neudialo a zaslúžene sme tento zápas vyhrali.

 

Aj v 22. kole je na programe viacero viac než zaujímavých stretnutí. Šar. Michaľany sú na jar ako jediné mužstvo nielen bez prehry či strateného bodu, ale aj bez inkasovaného gólu a Haniska tam v nedeľu cestuje zrejme iba s cieľom uhrať čo najprijateľnejší výsledok, ale futbal býva nevyspytateľný. Žreb si opät raz zašantil. Kto by predpokladal, ze v 22.kole I.triedy si to rozdajú v šesťbodových zápasoch susedia z aktuálnej tabuľky. Predposledné Nemcovce cestujú do Kojatíc, ktoré sú posledné so štvorbodovou stratou. V.Šebastová hostí Hermanovce a ak body zostanú doma, potom by vo V.Šebastovej už mohli sezónu v pokoji dohrať. Petrovany dosiahli v 21. kole veľmi dôležité víťazstvo, v nedeľu ich čaká súboj v Miklušovciach, ktoré sú tiež poriadne "namočené". V hornotoryskom derby Torysa - Dubovica ( hrá sa už v nedeľu dopoludnia) pôjde "iba" o prestíž, naopak Fričovce privítajú Peč.N.Ves, ktorá na jar ešte neprehrala. Demjata si objednala autobus do Žipova, kde to určite nebude mať jednoduché a ani Janov v Ražňanoch nečaká prechádzka ružovým sadom.

STRELCI

JAR

Kozák 4,Durkáč 4,Mihok 3,Dic 2,Voľanský 1,Kubuš 1- 15 gólov v troch zápasoch

SPOLU

Kozák 14,Drobňák 8,Vybíral 7,Veterný 5,Durkáč 5,Mihok 3, Štofánik 3, Tomko 3, Kočík 3,Dic 2,Guzík 2, Krivý 1, Marcinko 1, Voľanský 1,Kubuš 1,

- 59 gólov

 

 

 

 

zdroj : 3.liga

 

TABUĽKA PRAVDY po 21.kole

 

1.Fričovce 17, 2.Šarišské Michaľany 14, 3.Demjata 10, 4.Dubovica 6, 5.Torysa 3, 6..Pečovská Nová Ves 3, 7..Janov 1, 8.Hermanovce 0,

9.V.Šebastová -3, 10.Ražňany -6, 11.Petrovany -8, 12.Miklušovce -10, 13.Žipov -12, 14. Nemcovce -15, 15.Haniska -15, 16.Kojatice -16.

 -attila-

 

 

 

 

 


webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/