MAJSTROVSKÝ ZÁPAS - NOVÁ ĽUBOVŇA - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

11.05.2014 08:45

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

22. KOLO -  NEDEĽA- 11.5.2014 o 16. 30 h. - štadión "Nová Ľubovňa"

FUTBALNET

  versus

ŠK NOVÁ ĽUBOVŇA (14. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto)  0:7 (0:4)

Nevľúdne májové počasie s "grónskymi mračnami" privítalo oboch aktérov nedeľňajšieho merania síl posledného s prvým. Hralo sa na mokrom, ale dobre pripravenom trávniku, na štadióne kruto postihnutom povodňou z roku 2010. Práve kvalitná hracia plocha umožňovala hosťom rozvinúť samozrejme v rámci možností, pestrú kombinačnú hru v konečnom dôsledku s hojným úspešným streleckým zakončením.

Domáci nevyzerali počas celého diania na ihrisku ako mužstvo, ktoré sa s touto súťažou po ročnom pôsobení rozlúči. Podali sympatický výkon a boli lídrovi napriek hrozivému stavu na ukazovateli skóre dôstojným súperom. Hlavne v úvode po štandardných situáciách zamestnali niekoľkokrát obranu Šarišských Michaľan na čele s brankárom Tomášom Vaškom.  Zverenci trénera Ľubomíra Puháka sa ukľudnili po presnom zásahu Dominika Haničáka zo siedmej minúty. Hru mali prakticky až na pár výnimiek absolútne v moci a silou záložnej formácie držali  súpera na veľký dištanc.

V tomto stretnutí sme boli svedkami veľmi pekných gólových zakončení. Hlavne tie vytvorené presnou pravačkou Jaroslava Adama s  loptami na hlavy Michala Baku a Michala Dubeckého si pýtajú zápis do veľkej knihy futbalu. Ako už tradične aspoň jedným filigrantským zakončením hostí potešil tentokrát striedajúci, Aleš Ševčovič. Zaujala "jazdička" Dávida Maceja, ale aj rýchle brejky Miroslava Prusáka, ako aj pohyb Matúša Mihoka. Samozrejme nemôžeme opomenúť úspešný majstrovský dospelácky debut dorastenca Jaroslava Palča, ktorý si pripísal na svoj účet prvú gólovú prihrávku. Všetci hráči Šarišských Michaľan však podali nadštandardný výkon. Zápas nevypustili  ani za stavu 5:0 vo svoj prospech, ale hrali  pre divákov celých deväťdesiat minút.

Nebyť presnej strely Petra Blaška v stretnutí s Malým Šarišom až v nadstavenom čase, mal by po 21. kole VI. ligy šarišskej brankár Šarišských Michaľan Tomáš Vaško na svojom konte už 1 002 minút bez inkasovaného gólu, veľká škoda...

Strelci OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY po 21. kole:

Počet strelených gólov oficiálne podľa systému ISSF - spolu 60 gólov

13 - Jaroslav Adam (4. miesto), 9 - Dušan Kozák (7. miesto), 7 - Michal Baka (10. miesto), 5 - Ľubomír Kočik (16. miesto), 4 - Patrik Sedlák (23. miesto), D. Haničák (24. miesto), 3 - Aleš Ševčovič (34. miesto), Michal Ďurica (35. miesto), Peter Uhrín (36. miesto) 2 - M. Dubecký (53. miesto), Miroslav Prusák (55. miesto), 1 - Lukáš Olejár (91. miesto), Matúš Mihok (92. miesto), Ľubomír Kolpak (93. miesto),

vlastný gól - Marcel Kukľa (Dlhá Lúka), Marek Ondria (Župčany).

Mužstvo dospelých má po 21. kole VI. ligy šarišskej na svojom konte najviac víťazstiev 16, najmenej prehier 2, najvyšší počet strelených gólov 60, najnižší počet inkasovaných gólov 10, najvyšší počet bodov 51, najvyšší počet plusových bodov 18. Naposledy  stratili body doma s Gerlachovom po remíze 0:0, v 11. kole 20.10.2014.  Vonku v 12. kole, 27.10 2014 po remíze 0:0 v Uzovciach. Bilancia od tohto zápasu je 8 8 0 0   33:1  24 bodov, 12 plusových bodov.

Ľubomír Puhák - tréner Šarišských Michaľan:

Proti súperovi  ktorého výkon mu vôbec nepredurčuje posledné miesto v tabuľke, podali  moji hráči dobrý výkon. Nastúpili sme do zápasu v pozmenenej zostave, ale všetci  ktorí dostali šancu ma svojim výkonom uspokojili".

pripravil : Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/