INFORMÁCIE O NAŠOM NEDEĽNAJŠOM SÚPEROVI FK DUBOVICA

23.03.2012 12:24

FK DUBOVICA - rok založenia 1962

Dubovickí futbalisti pod vedením trénera Emila Jacka realizujú posledný týždeň zimného prípravného obdobia, ktoré začali 7. januára. Do prípravy sa zapojilo 23 hráčov. Prvé tréningové jednotky absolvovali v telocvični ZŠ Komenského 113 v Lipanoch. Spolu odtrénovali 30 TJ, odohrali sme 8 PZ a 1 halový turnaj v Prešove. 6 PZ odohrali na UT v Lipanoch a 2 PZ na prírodnej tráve v Toryse a v Krivanoch. Bilancia je nelichotivá, nakoľko 3 zápasy vyhrali a 5 prehrali so skóre 25:28. O góly sa podelili Andreja 5, Baňas 4, Zvolenský, Hurajt, Maroš Pyda a Michal Pyda po 3, Ducár 2, Kušnír a Kerbčár po 1. Do prípravy sa zapojili novici Kerbčár z Bardejova, naposledy hosťoval v Čirči a Štieber zo S. Ľubovne, ktorý hosťoval v Plavnici. Prípravu absolvovali v domácich podmienkach, aj keď si začiatkom februára odbehli na 3 dňové zimné sústredenie do Poľskej Piwnicznej, kde mali pripravené vhodné podmienky na tréningy a regeneráciu. Vďaka patrí sponzorom, menovite ObÚ v Dubovici, V. Onderčovi, J. Cifrovi st., S. Sopuchovi, P. Pariľákovi, P. Baňasovi, V. Timčovi, J. Šipkovi a M. Semančíkovi.

Do jarnej časti je pripravených zabojovať o body 21 hráčov. Po úvodnom naháňaní všeobecnej kondície prešli na špeciálnu kondičnú prípravu. Spestrením tohto medzi futbalistami neobľúbeného obdobia boli už spomínané zápasy so súpermi rôzneho kalibru. Potrebujú ešte popracovať na defenzíve a hlavne popasovať sa s priestorom a orientáciou v priestore, nakoľko okrem PZ na veľkom ihrisku netrénovali. Tzv. generálku absolovovali v neďalekých Krivanoch, kde na perfektne pripravenom trávniku, vďaka patrí domácim funkcionárom, hlavne starostovi J. Šejirmanovi odohrali s piatoligistom zo Š. Draviec vyrovnanú partiu a ešte zhruba 12 minút pred koncom stretnutia vyhrávali 4:2. No nakoniec samotný záver nezvládli hlavne po taktickej stránke a prehrali 4:5.

Tréner Emil JACKO pred jarnou premiérou :Aj keď prípravu narušovali rôzne objektívne príčiny konštatujem, že naplánované tréningové jednotky prebehli k mojej spokojnosti a športovú formu hráči vystupňujú a udržia si ju počas celej jarnej časti. Prvé jarné kolo začíname na ihrisku v Š. Michaľanoch 25.3., ktoré sa netaja najvyššími ambíciami, tak už úvodné kolo bude pre nás veľkou skúškou našej doterajšej práce. Verím, že sa vyvarujeme chýb, ktoré nás preverili v poslednom PZ a, že to bude zápas hodný dvoch popredných mužstiev tabuľky 1. triedy ObFZ Prešov. Samozrejme pozývam našich fanúšikov na tento úvodný zápas jarnej časti a verím, že nám budú priaznivo naklonení aj v tejto odvetnej časti, tak ako tomu bolo v jeseni. A ďakujem aj tým fanúšikom, ktorí sú na nás dosť kritickí, lebo nás posúvajú dopredu a nabádajú nás k ešte väčšej usilovnosti a napredovaniu dubovického futbalu. Konkurencia v mužstve je dosť silná, čo pociťujem aj ja ako tréner, nakoľko určití hráči sa nevedia s týmto normálnym javom v kolektívnom športe vysporiadať.

Na záver chcem touto cestou poďakovať vedeniu FK Dubovica, konkrétne prezidentovi klubu p. V. Onderčovi, členom výboru p. J. Cifrovi st., p. Š. Šipkovi, ale aj ostatným funkcionárom, hospodárovi p. F. Oslovičovi, p. starostovi ako aj obecnému zastupiteľstvu v Dubovici za spoluprácu.

Hráčsky káder: Andreja M., Baňas M., Cifra T., Ducár T., Hurajt S., Jacko E., Kerbčár M., Kušnír J., Lazorík M., Molčan F., Molčan M. st., Molčan M. ml., Onderčo J., Poremba Z., Pyda Maroš, Pyda Martin, Pyda Michal, Rakaš E., Ševčovič Z., Štieber J., Zvolenský Š.

 

- prevzaté z facebook 3.liga -

Futbalový klub TJ Sokol Dubovica vznikol v roku 1962. Jeho prvým predsedom bol František Haladej, tajomníkom Jozef Darák, hospodárom Andrej Križalkovič. Trénerom bol v tej dobe Maximilián Mišenčík, vedúcim mužstva Martin Olejňák. Veľkým pomocníkom pri založení futbalového klubu bol vtedajší riaditeľ školy František Solár. Futbalové mužstvo TJ Sokol Dubovica nastúpilo do súťaže v roku 1962 c sezóne jeseň - jar, do 4. triedy okresu Prešov. Svoje domáce zápasy odohralo celý ročník 1962/1963 a 1963/1964 na ihrisku v Lipanoch. Roku 1963 sa začala výstavba futbalového ihriska za pomoci MNV, ktorého predsedom bol vtedy Jozef Sabolík, tajomníkom Jozef Karabiňoš a veľkú zásluhu na v´ýstavbe ihriska má aj Jozef Červeňák starší. Výstavba ihriska bola ukončená v roku 1964.
V roku 1972 bola nadviazaná družba medzi TJ Sokol Dubovica a TJ Družstevník Brunovce z okresu Nové Mesto nad Váhom. Prvý zápas sa odohral 13.júla v Brunovciach. O družobné zápasy sa striedali kluby každý rok, až do roku 1989. Veľkú zásluhu na tejto družbe mal F. Haladej z Dubovice a J. Šimko z Brunoviec. V roku 1974 sa začalo s výstavbou šatní na ihrisku v akcii "Z". Veľkú pomoc pri výstavbe šatní poskytol vtedajší predseda MNV Jozef Baňas a Filip Martoňák. Šatne boli ukončené v roku 1975.
V roku 2003 sa začala rekonštrukcia ihriska za veľkej pomoci obecného zastupiteľstva a Jozefa Cifru, ktorí sa svojím úsilím pričinili o to, že futbalové ihrisko bolo dané do úžívania už 25.9.2005. V tento deň sa odohral aj veľký futbalový zápas medzi starými pánmi z Dubovice a Tatranu Prešov, za rozhodovania medzinárodných rozhodcov Ľuboša Micheľa a Mariána Ružbarského, rodáka z Dubovice.
Nové ihrisko je hodnotené ako najlepšie v širokom okolí kvalitou oplotenia, kvalitou trávnatej plochy s umelým zavlažovaním a veľkosťou rozmerov.
Futbalový klub hrával počas svojho už takmer 50. ročného pôsobenia od 4. po 1. triedu okresu Prešov. Doposiaľ najvačším úspechom klubu bol postup mužstva dospelých do 1. triedy Obfz Prešov(ročník 1997/1998).

VEDENIE KLUBU

Prezident klubu: Vincent Onderčo

Manažér: Jozef Cifra

Vedúci mužstva: Štefan Šipka

Zdravotník: Jozef Zvolenský

Hospodár: František Oslovič

Ďalší členovia výboru: Štefan Andreja, Ľudovít Čarnogurský, Stanislav Haladej

Tréner "A" mužstva: Emil Jacko

Tréner dorastu: Vincent Onderčo

Tréner žiakov: Jakub Kušnír

upravil - attila -

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/