ZIACKA REPREZENTACIA OSFK SARISSKE MICHALANY VO VERSMOLDE

12.06.2012 15:51

Deväť statočných nesklamalo

 

V stredu 7.6.2012 o 17:00 sa výprava deviatich futbalistov vybrala už po druhý - krát na turnaj U-11 Champions-cup do Versmoldu (Nem.).

Spoločne s futbalistami z partnerského mesta Dobczyce sme absolvovali 1100 km a vo štvrtok o 12:00 sme dorazili do dejiska turnaja. Privítali nás primátor mesta Versmold pán Thorsten Klute a hlavní organizátori turnaja Udo Kirkhof a Annete Nagel. V piatok po raňajkách a po ľahkom tréningu sme sa vybrali naprehliadku mesta Versmold, pretože už o 17:06 nás čakal prvý duel s futbalistami z Dobczyc. 

Po veľmi dobrom výkone sme nešťastne prehrali 2:1, kde gól za naše mužstvo strelil Rasťo Sabol. Druhý večerný zápassme prehrali s Rostocker FC 0:3. Vzhľadom k zlému počasiu sme sa presunuli a prespali v Spardtkasse Aréne. Sobota sa pre nás tiež nezačala šťastne a po prehre s TuS Freckenhorst 0:2 a LSVLoneker 0:2 sme postúpili „len“ do malej finálovej skupiny z piateho miesta v skupine. Obedňajšia prestávka nám prišla vhod a pozjedení kuracej polievky, ktorú nám pripravil pán Kazimierz Jaworski  sadostavili aj výsledky. S Viktoriou Gesmold Sme vyhrali 1:0, kde gól za nás vsietil Roland Janega. Na JGS Upland sme však nemali a prehrali 0:3. Ďalším naším víťazstvom s SV Blau-Weiss Beelen sme mali zaručený bojo 5 priečku. V poslednom sobotňajšom zápase sme nešťastne dostali gól minútu pred koncom zápasu a s TuS Brake a prehrali sme 0:1. Na posledný zápas v nedeľu o konečné umiestnenie sme sa pripravili veľmi zodpovedne a po disciplinovanom výkone „deviatich statočných“sme vyhrali nad SF Schwefingen 1:0 gólom Rolanda Janegu. Po záverečnom slávnostnom ceremoniáli sme si prevzali mini poháre od organizátora za odmenu sme boli na kúpalisku a vyšantili dosýta.

O 17:00 sme sa rozlúčili s hostiteľmi a šťastne vrátili plní nových zážitkova priateľstiev v pondelok domov. Na záver by sme chceli poďakovaťobci Šarišské Michaľany, prezidentovi OŠFK, všetkým sponzorom a rodičom detí za finančnú a reklamnú podporu, bez pomoci ktorej by sme sa na tomto turnaji nemohli zúčastniť. Zároveň sme dostali pozvanie na ďalší ročník v roku 2013.

Postreh: Nadviazanie priateľstiev s Poliakmi a Srbmi sa prejavilo aj na ihrisku, kde sme si všetci vzájomne fandili a povzbudzovali.

-lubo bernát-

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/