24.05.2012 10:17

6.5.2012 – 15:00

FK OLDBOYS Šarišské Michaľany – Jakubova Voľa 3:2 (2:1)

Góly za domácich: Choma 2, Krivý

Prvú májovú nedeľu začali skúsení futbalisti z Michalian svoju novú sezónu víťazstvom nad tradičným súperom z Vole. Súboj prebiehal za príjemného počasia na trávniku v Šarišských Michaľanoch. Po úvodnom oťukávaní sme sa ujali vedenia gólom Vlada Chomu. Druhý krásny gól v 25. minúte pridal Peter Krivý krížnou strelou spoza šestnástky a nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Zdalo sa že polčas skončí naším dvojgólovým vedením, no pred jeho záverom sme neustrážili útočníka hostí, ktorý znížil na 2:1. Do druhého polčasu sme nastúpili s úmyslom potvrdiť naše vedenie aspoň jedným gólom, čo sa nám aj podarilo zásluhou Chomu. Po prestriedaní hráčov na jednotlivých postoch sa súperovi podarilo tesne pred koncom znížiť na rozdiel jedného gólu. V samotnom závere ešte bankár domácich Ľuboš Bernát vyrazil nepríjemnú strelu hostí, ktorá skončila na ľavej žrdi domácej brány a všetci sme si zhlboka vydýchli. Aj napriek rozpačitému záveru stretnutia sme tento úvodný duel zvládli.

Old boys OSFK Sarišské Michaľany

20.5.2012 – 14:00

FK OLDBOYS Šarišské Michaľany – Rokycany 6:0 (4:0)

Góly za domácich: Choma 3, Staš, Palčo, Hríbik

Domáci hráči nastúpili s odhodlaním pokračovať v kvalitných výkonoch aj v tomto roku. So súperom z Rokycian sme hrali prvý krát a tak sme začali opatrne. V 18. minúte  Vlado Choma otvoril skóre a vsietil úvodný gól zápasu. Na naše prekvapenie potom hostia prevzali taktovku hry a nebyť ich zbrklého zakončenia mohli sa po troch akciách, ktoré predviedli ujať vedenia. Avšak po príchode Števa Bujňáka do obrany sa situácia v zadných radoch ukľudnila a do polčasu sme poistili svoje víťazstvo gólmi z kopačiek Vlada Staša, Vlada Chomu a Jara Palča (Puki).  V druhom polčase sme už hostí nepustili do vážnejšieho zakončenia a stanovili sme stav zápasu gólmi Vlada Chomu a Jara Hríbika na 6:0. Výsledok zápasu mohol byť aj dvociferný, no svoje veľké šance nevyužili rýchlonohý Patrik Kohút, Tibor Guzík a ďalší. Aj keď pre súpera to bola veľmi vysoká prehra za svoj výkon si zaslúžia pochvalu a tešíme sa na odvetu s nimi o týždeň.