MAJSTROVSKY ZAPAS-SENIORI-OSFK SARISSKE MICHALANY-ZS BANIK VYSNA SEBASTOVA

13.05.2012 15:58

OSFK SARISSKE MICHALANY-ZS BANIK VYSNA SEBASTOVA  1:0 (0:0)

Po Dubovici to bolo druhé mužstvo, ktoré na našom štadione trošku viac otvorilo hru (tiež  to skúsili Hermanovce, ale dostali osmičku) a nestálo iba na svojej šestnástke ,ved napokon  to bol pred týmto zápasom štvrtý najlepší tím jarnej časti  1.triedy ObfZ Prešov s bilanciou: (7 zápasov,4 výhry,1 remíza,2 prehry, pri skore 10:9, získalo13 bodov). Na jeseň sme u tohto súpera prehrali 0:1 po padajúcom liste Krivého za chrbát Jožka Straku, takže mali sme mu veru čo oplácať.

Tentokrát sme sa možno aj preto na začiatku stretnutia ako bývalo vždy zvykom v predchádzajúcich domácich zápasoch, do vyložených golových príležitostí príliš nedostávali...hrozili sme iba z rohových a priamych kopov, ktoré zostávali nevyužité.  Neskôr v priebehu dalších minút sa zastreľoval  Mihok,Durkáč, z blízka prestrelil Kozák, z pravej strany nebezpečne hrozil Dic, hlavou  tesne minul Dubecký a tak odchod do kabín bol iba remízový. Súper z Vyšného Sebeša  nášho brankára Vaška, ktorý na zápas nastúpil vo vkusnom bielom drese, priamou nebezpečnou strelou za celých 45 minút neohrozil.  Splnilo sa však, čo nám Sebešania pred zápasom sľubovali, že sa nás budú snažiť udržať na dostrel  čo im budú sily stačiť a prvý polčas im v tomto smere aj vyšiel.

V druhej časti hry sa Sebeš od úvodu takticky, či netakticky  stiahol  na svoju polovicu, čo sa mu však nevyplatilo, lebo aktivitou hýriaci Mihok sa už tradične do lopty oprel, tentokrát aj správne v 58.minúte zamieril a Jožko Babjak nemal  už žiadnu šancu. Po chybe šebešskej obrany mohol zoči voči Babjakovi rozhodnúť  hned o pár minút nato Janko Dic, ale hostujúceho brankára na čiare iba prudko nastrelil. Niekoľko dalších sľubných akcií stredom a po centrovaných loptách sme už potom do golového konca nedotiahli...náš súper veľmi nehrozil iba pár krát loptu vyhodil do protiútoku, ale naša obrana stála na pevných nohách a tak sme si zaslúžene pripísali dalšie veľmi dôležité tri body.

Strelec jarnej časti Matúš Mihok -8 golov

Naša zostava-Vaško-Kubuš,Joščák M.,Dubecký,Joščák P.-Stofánik L,Durkáč,Dic,Mihok-Voľanský,Kozák

striedali:Tomko,Kočík,Veterný

ZS Banik VS: Babjak-Falát J.,Stefančík,Duda,Nosáľ-Klimovič,Zelasko,Baran,Kravjar-Krivý,Bača

Gol: 58.Mihok

HR:Valko, AR:Halčák,delegát:Palko

200 divákov

JAR 2012 : 8 zápasov, 7 výhier, 1 remíza, skore 23:1, 22 bodov, 1.miesto v jarnej časti, celkovo druhé miesto v tabuľke 1.triedy ObFZ Prešov po  odohranom 25.kole

STRELCI nášho mužstva po 25.kole:

JARNA CAST - 2012 -strelec jarnej časti Matúš Mihok 8 golov

Mihok 8,Kozák 4,Durkáč 4,Dic 3,Voľanský 2,Kubuš 1,Dubecký 1- 22 gólov v šiestich zápasoch