E-mail: osfksm@gmail.com

MAJSTROVSKY ZAPAS-SENIORI-OSFK SARISSKE MICHALANY-FK TORYSA

27.05.2012 11:45

OSFK SARISSKE MICHALANY-FK TORYSA 2:1 (1:0)

Torysa nás na jeseň v Uzovciach porazila 3:1 a potvrdila, že ked je v plnej sile je veľmi nebezpečným súperom. Hrala so zabezpečenou obranou, ale snažila sa vyrážať do rýchlych protiútokov, no naša obranné zoskupenie fungovalo bez problémov a všetko bezpečne likvidovalo  už v zárodku. Naša hra sa odvíjala väčšinou na pravej strane hracej plochy, kde sme sa rýchlosťou a prudkými centrami pred bránku snažili dostať do šance a skorovať. Skúšali sme to aj kombinačne, narážačkami aj strelami zo stredných vzdialeností, no naše veľké šance zostali nevyužité. A tak to nakoniec prišlo, ku štandardtke skoro v  rovnakom prevedení ako proti Dubovici sa opäť postavil kapitán Durkáč a nekompromisne z 30-tich metrov zavesil. Ked ani samostatný nájazd Tomka z pravej strany ostal nevyužitý, tak  sa stav na ukazovateli skore po prvej časti hry nemenil a bol iba 1:0 pre nás,

Uvod druhej časti bol ako zo zlého sna a Maroš Bujňák vyskúšal  ostražitosť  našej obrannej formácie a prehodil vybiehajúceho Vaška. Samozrejme že naša útočná aktivita smerovala jednoznačné k výhre no zahadzovali sme dalšie šance ako na bežiacom páse, Durkáčova  štandardtka skončila na tyčke a blížili sme sa už neúprostne záveru stretnutia a gol nie a nie dať. Našťastie v 72.minúte po peknej kombinačnej akcii  striedajúci Veterný uvidel na ľav od seba voľného Tomka, ktorý už nemal problém zavesiť do prázdnej bránky. Torysania hýrili aktivitou a aj po tomto gole skúšali ešte niečo vymyslieť smerom dopredu, ale napriek tomu sme  už bezpečne  náš jednogolový náskok uhájili.

Stanley Tomko autor druhého golu

Bol to náročný zápas, škoda nevyužitých príležitostí v prvom polčase, nemuseli sme sa vôbec o výsledok absolútne strachovať ešte dvadsať minút pred koncom zápasu. Každé meranie síl v tejto špecifickej súťaži je iné a má svoje jedinečné atribúty, naši hráči  však opäť zabodovali naplno  a Fričovce v Demjate prehrali, preto sme sa zaslúžene usadili na čele  tabuľky už s trojbodovým náskokom, pričom na jeseň sme mali stratu na lídra 1.triedy  Fričovce sedem bodov a to už zaiste o niečom svedčí...

Naša zostava:Vaško-Kubuš,Joščák M.,Dubecký,Joščák P.-Kočík M.(Veterný),Mihok,Durkáč,Tomko-Kozák,Dic

Goly: 38.Durkáč,74.Tomko-48.Bujňák M.

Pred 300 divákmi rozhodovali:Andrejko-Blichárová,Knapp,Delegát:Komar