DORAST - OŠFK - CHMINIANSKA NOVA VES

01.11.2013 12:47

Majstrovský futbalový zápas, III.liga šarišska, 15.kolo, sobota 2.11., 14 h.

OŠFK - CHMINIANSKA NOVA VES 3:1 (2:1)

3.miesto v III.lige šarišskej po 15.kole

FUTBALNET

Dorastenci Šarišských Michalian v tomto zápase dokázali, že za optimálnych podmienok nemajú v III.lige šarišskej konkurenciu. Prvých štyridsaťpäť minút malo v ich podaní prvoligovú úroveň. Súper z Chminianskej Novej Vsi ukázal to, načo momentálne má. Prezentoval sa bojovnosťou, rýchlosťou a nádhernou šťastnou strelou do šibenice a odrážkou ku tyčke. Na našu technickú, kombinačnú hru jednoznačne žiaden tím v tejto súťaží nemá. Zaiste však musí  byť aj náš orchester poskladaný z tých správnych hudobníkov a tí musia byť optimálne naladení, za takýchto okolností sú v III.lige šarišskej bezkonkurenční. 

Sobotňajší výkon nášho dorastu sa nedá absolútne porovnať s ich účinkovaním na trávniku spred týždňa v Malcove. Iba zásluhou podobného výkonu v Plavnici 0:2 a nedostatku šťastných momentov v stretnutí s Finticami (doma 3:3, zázračne padajúce lopty z rohových kopov za chrbát Štvartáka, inak celozápasová prevaha a hra na jednu bránu, so šťastným záverom, vyrovnanie v poslednej minúte z penalty), s Belovežou (vonku 2:2 - nepekný futbal plný osobných kontaktov, zabezpečená výhra v kešeni, štyri minúty pred koncom priamy kop diera v múre, zbytočne dva body fuč), Čirčom (0:2 doma - bojovníci z Čirča sa celý zápas bránili, trikrát na našu bránu vystrelili, z toho dvakrát im to tam padlo, nespravodlivé, ale taký je futbal hrá sa na góly) a slabého futbalového odvaru, Malcov (vonku 2:3 - trápna prehra so súperom, ktorý je o dve triedy slabší ako náš výber, no futbal je aj o hlave, desať percent z včerajšieho výkonu stačilo na Malcov, ale nebolo v ňom ani tých desať a tak sa futbalový Boh našim dorastencom za ich ležérnosť vypomstil), bol by bol tento dorastenecký výber suverénnym lídrom III.ligy šarišskej. 

Včera si na svoje konto okrem nášho súpera pripísali  prvú prehru aj Fintice. Dostali sme sa tak na dostrel prvému aj druhému miestu. Jediným bodovo schopným tabuľkovým konkurentom  za nami je bojovný tím z Čirča.

Z pätnástich jesenných kôl sme v desiatich uspeli naplno. Doma - Bardejovská Nová Ves 8:1 (prekvapujúco slabý tohtoročný výber Bardejovskej sme v úvodnom zápase jesene dokonale demoralizovali), vonku Raslavice 4:1 (sebavedomý  výkon, úspešné zakončenia už v úvode, suverénne víťazstvo), doma Kurima 2:0 (najslabší domáci výkon stačil na chudobné víťazstvo), dohrávka v Pušovciach (najlepší jesenný  výkon domácich nás prekvapil, jediná presná strela znamenala našťastie tri body pre nás), v Podolínci som nebol (6:1 - slabý súper, sobotňajší výlet), Stará Ľubovňa doma 3:0 (najlepší dovtedajší výkon Ľubovniancov nás nevystrašil, pohodové víťazstvo), Kapušany vonku 2:1 (nervózni domáci sa viac sústredili na mimo futbalové aktivity ako na dianie na trávniku, veľký výkonnostný rozdiel, domáci iba chceli a to bolo na nás veľmi málo), Kendice doma 7:0 (do tohto kola náš najlepší výkon, dehonestácia Kendických mladíkov, nevedeli  v niektorých momentoch kde je sever, dostávali jeden úder za druhým a ešte minimálne desať by sa do nich bolo zmestilo, tréner Martin Bystroň po zápase uznal na čej strane je futbalová kvalita), Dulová Ves doma 7:0 (nekoncentrovaní hostia boli zrelí na futbaloví uterák, totálna skaza "Guľvasu", mohli odísť pod Sigord aj s dvaciatkou).

Včera Chminianská Nová Ves doma 3:1 (súboj s lídrom mal svoj náboj, chlapci sa na neho výborne pripravili, boli koncentrovaní a futbalovo o dva stupne vyššie. Súper sa nemohol spoľahnúť na svoju výraznú individualitu Vladimíra Tobiáša, no aj nám chýbali výrazne opory Patrik Zošš (dlhodobo zranený), Kristián Drobňák (proti Bardejovskej o týždeň po zranení už nastúpi), Maťuťa...

Prvý polčas sme hrali ako z veľkej knihy, súper sa snažil behal bojoval, ale naši chlapci bol vždy skôr pri lopte. Po rohu Milana Maximiliána Minára najvyššie vyskočil Daniel Lichvár a umiestnenou hlavičkou k ľavej tyčke otvoril skóre. Po jednom z mála prechodov hostí za našu polovicu, lopta sadla Dávidovi Vaščákovi tak, že už mu možno ani vo futbalovom živote nikdy nesadne, trafil vinkeľ a odrazená lopta sa zakotúľala k ľavej tyčke bezmocného Tomáša Hlavatého. No v tomto zápase strata optimizmu našim mladíkom nehrozila, tlak okamžite pokračoval. Jaroslav Palčo ešte z hranice veľkého vápna prudkú strelu nenasmeroval úplne presne, ale o chvíľku po geniálnej prihrávke Františka Duždu sa ocitol pred brankárom úplne voľný Daniel Lichvár a s prehľadom a pokojom jemu vlastným zagúľal k pravej tyčke. Polčas 2:1.

Po prestávke sa zvyšovalo napätie a nervozita vedúcej Chminianskej ktorá cítila, že toto meranie síl jej prinesie prvú jesennú prehru. Začali za týchto okolností a v tejto súvislosti hľadať vinníkov svojho pôsobenia na ihrisku všade možne, len nie u seba.

Jesenné účinkovanie dorastu hodnotím ako úspešné, nebyť výkonov v prístupe k plneniu futbalových povinností, mohli byť títo chlapci na čele tabuľky III.ligy šarišskej s minimálne päťbodovým náskokom. Nikto však nie je dokonalý ani neomylný... Máme štvrtý najlepší útok a druhú najlepšie obranu, o štyridsaťdeväť gólov sa chlapci podelili takto:

III. LIGA ŠARIŠSKÁ - DORAST - po 15.kole,  strelci nášho výberu

14 gólov: D. Lichvár (Šar. Michaľany), švrtý najlepší strelec III.ligy šarišskej

8 gólov:  Milan Maximilián Minár (Šar. Michaľany),

6 gólov:   František Dužda, Matúš Kovaľ (obaja Šar. Michaľany),

5 gólov:  Miroslav Dužda (Šar. Michaľany),

4 góly:  Patrik Zošš (Šar. Michaľany),

3 góly:  Jaroslav Palčo (Šar. Michaľany),

2 góly:  Erik Némethy (Šar. Michaľany),

1 gól:  Daniel Drobňák, Jozef  Vasiľ (obaja Šar. Michaľany),

 

Pred jeseňou som si robil bodový predpoklad, vyšlo mi optimálnych 35 bodov a tretie miesto v tabuľke. Prepočítal som sa, tých bodov na tretie miesto je málo ,ale sme na ňom. Na druhej strane som však počítal s 35-timi bodmi, ale aj s dvomi jarnými predohrávkami, preto naši dorastenci majú možnosť moju víziu ešte o šesť bodov prekročiť. Predstavia sa 9.11. na ihrisku v Bardejovskej Novej Vsi, (doma 7:1 - mohlo byť aj 15) a doma 16.11., s Pušovcami (vonku 1:0),

,čiže očakávam celkovo 41 bodov.

Nepredpokladám pri vyžrebovaní nasledujúcich dvoch kôl aby Chminianska Nová Ves a Fintice zaváhali, takže ostane nám zrejme výborne tretie miesto. Oproti posledným dvom ročníkom v ktorých som dorast sledoval je to výrazné tabuľkové, ale aj výkonnostné zlepšenie.

Prihliadnuc na skutočnosť, že tento výber okrem jedného hráča, ktorý je momentálne zranený (Patrik Zošš), bude nastupovať na zápasy v nasledujúcom ročníku 2014/15 v tej istej zostave, tak sa máme načo tešiť.

Vdaka patrí všetkým chlapcom, trénerovi Tiborovi Guzíkovi ako aj predsedovi klubu Petrovi Dugasovi a celému realizačnému tímu, ktorý sa celú jeseň o dorast staral.

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/