PRÍPRAVNÉ ZÁPASY

9.9.2011

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS SENIORI KENDICE - ŠARIŠSKÉ MICHAĹANY 5:1 (1:0)

Ak by sme viedli po prvom polčase 3:1 nikto by sa nečudoval, obrovské šance nepremenili Kozák, Kočík, L.Štofanik. Trest zato prišiel po prestávke, keď sme po chybách v obrane inkasovali. Nastúpil Bystroň, ktorý sa opäť zranil, nehrali Drobňák, Krivý, Durkáč. Gól našich vsietil Stano Tomko. -dk-

FUTBALOVÁ STREDA"

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS V STREDU 27. júla 2011 na štadióne "Za Torysou"

SENIORI OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - FK ŠIROKÉ 3:4 (1:3)

FK ŠIROKÉ, začne jesennú časť už v II.triede ObFZ , zviťazil v III.b triede ObFZ Prešov v sezóne 2010/11. -attila-

25. júl 2011

TJ Družstevník Župčany - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 3:3 (1:1)
Skóre zápasu otvorilo domáce mužstvo, následne po našom rýchlom protiútoku si však strelilo vlastný gól . Prvý polčas napriek tomu , že "Župčanci" mali miernu prevahu sa skončil remízou 1:1. V druhej časti hry prebrali iniciatívu na svoje kopačky naši futbalisti . Na 1:2 zvýšil Kozák, "Družstevníci" hneď nato vyrovnali. Od 76. minúty sme však opäť viedli , po rohovom kope skóroval Tomko. Župčany potom nepremenili vymyslený pokutový kop, ale v nadstavenom čase po nedorozumení našej obrany vyrovnali na konečných 3:3. Bol to pekný technický futbal, viac šancí mali hráči Župčian, ale účastníka V.ligy VsFZ naši futbalisti poriadne potrápili. Boli veľmi nebezpeční v útoku, v zálohe dobrú robotu odviedol Kočík a Hurný. Aj keď to v obrannej formácii viackrát škrípalo, spoľahlivo zahral Jaco. Viacerými skvelými zákrokmi nás podržal brankár Straka a aj napriek trom inakasovyným gólom podal výborný výkon.

author DK

FINÁLE LETNÉHO POHÁRA 2011

V Toryse, ktorej futbalový klub oslavoval 50. výročie vzniku organizovaného futbalu v obci, sa uskutočnilo finále 18. ročníka Letného pohára ObFZ Prešov.

Bola to futbalová oslava celej hornotorysskej oblasti, diváci prišli zo širokého okolia. Do finále sa prebojovali nováčik I. triedy Dubovica a líder tejto súťaže Fričovce, ktoré letný pohár získali v roku 2009.

Lepší vstup do stretnutia mali hráči Fričoviec, ktorí si v prvej polhodine stretnutia vypracovali tri gólové šance, gólový efekt im však nepriniesli. Potom sa viac osmelili aj hráči Dubovice a hru vyrovnali. Pre Fričovce sa osudnou stala 43. min - jej obrana v domnení ofsajdu zaváhala a hráč Dubovice Matúš Andreja poľahky skóroval. V druhom polčase hrala Dubovica takticky dobre, hráči Fričoviec svoj výkon z prvej časti už nezopakovali, mali aj zranených hráčov.

Víťazný pohár a šek na 133 EUR si od predsedu ObFZ Prešov Jozefa Kriša prevzal kapitán Dubovice Peter Hudák. Kapitán Fričoviec Ľubo Kacvinský si prevzal šek na 66 EUR.

Dubovica - Fričovce 1:0 (1:0), gól: 43. Matúš Andreja.

Pred 350 divákmi rozhodovali T. Štefanič - P. Ziemba, M. Baloga. ŽK: M. Pyda, S. Hurajt - M. Magda, P. Marciňák.

Dubovica: M. Lazorík - M. Molčan, Z. Poremba, E. Rakaš, P. Hudák, S. Hurajt, T. Ducar, Maroš Pyda, M. Andreja, Michal Pyda, Š. Zvolenský, striedali: T. Cifra, J. Kušnír, T. Vagaši.

Fričovce: P. Leško - M. Imrich, A. Straka, M. Mikula, M. Magda, Š. Kušnirík, Ľ. Kacvinský, J. Kacvinský, P. Marciňák, D. Vysočan, J. Kozák, striedali: J. Štofan, P. Sedlák, J. Petrík.

3.kola Letného pohára ObFZ : 24.7.2011 : Kapušany - Fričovce 0:1, Dubovica - Malý Šariš 2:2, na pk. 3:0, finále DUBOVICA - FRIČOVCE sa uskutoční 15.septembra .

2.kola Letného pohára ObFZ : 17.7.2011 : Petrovany - Kapušany 1:3(0:1), Šar.Michaľany - Dubovica 2:4(0:2), Fričovce - Ruská Nová Ves 6:1(1:0), Malý Šariš - Torysa 4:0(1:0). Semifinále sa žrebuje v pondelok 18.7. o 15 h na sekretariáte ObFZ. O postup do finále sa hrá v nedeľu 24.júla.

LETNÝ POHÁR

SENIORI OŠFK ŠM - DUBOVICA

V nedeľu 17. júla o 16.30 sa na futbalovom štadióne OŠFK Šarišské Michaľany "Za Torysou" odohralo 2.kolo "Letného pohára", v ktorom domáce mužstvo privítalo ambiciózneho nováčika 1.triedy ObFZ Prešov FK DUBOVICA. Zápas sa skončil prehrou domácich 2-4 (0-2).

V nádhernom futbalovom počasí videlo viac ako 300 fanúšikov futbalu, "čo by za takú návštevu dala napríklad prešovská juniorka" hrajúca 3.ligu SFZ (pozn.autora), nie menej pekný a zaujímavý zápas ako počasie.

Stretnutie sa určite páčilo priaznivcom oboch táborov, šesť gólov, napínavý vývoj zápasu, nespočítateľné množstvo premyslených futbalových akcií, skvelé výkony brankárov, prekvapujúce množstvo emócií, určite potešilo srdiečko každého kto zápas videl.

Domáci nastúpili do zápasu v značne improvizovanej zostave : V bránke Šidik, v obrane Ondrej, Marcinko , Bystroň - kapitán, Krivý , záloha v zložení Veterný, Tomko, Hurný - z Kračunoviec, Daňko, v útoku Kočík - z Nemcoviec a Drobňak. V základnej zostave chýbali Vybíral, Ďurica, Kozák, Štofanik.

Napriek veľmi peknej technickej hre sa domáci hráči voči výborne organizovanej obrane hostí nepresadili, naopak inkasovali po rýchlom protiútoku v 31.minúte a druhý uder nasledoval po vylúčení Michala Marcinka v závere prvej tridsaťminútovky. V rozpätí desiatich minút v úvode druhého polčasu však dokázali po perfektných premyslených, technických akciách vyrovnať.

Vzhľadom k tomu, že hrali o jedného hráča v poli oslabení, futbalisti Dubovice ich čoraz častejšie prečísľovali a len vďaka úspešným zákrokom brankára Šidíka skóre nenarastalo v neprospech domácich. Paradoxne však inkasovali po neodpískanej "malej domov" v polovici druhého počasu.

Oslabených michaliančanov to nezlomilo, zabojovali a vynútili si strelu zo značky pokutového kopu, ktorú však brankár hostí zneškodnil. Po rýchlom protiútoku dubovičania pridali aj štvtý gól a keď ani pri druhej penalte odpískanej v prospech zeleno bielych jej exekútor úspešný nebol, zápas sa skončil na radosť hosťujúcich fanúšikov víťazstvom FK Dubovica.

Najlepším hráčom na ihrisku bol nový hráč v drese Šarišských Michalian Kočík dobre hral aj Hurný. Góly, za domácich Tomko a Drobňak za hostí Baňas 3, Dučar.

Rozhodoval Jakubčin, na čiarach mu asistovali Bartko a Leško.

-attila-

Začal sa Letný pohár ObFZ

PREŠOV. Týždeň po ukončení dlhodobých oblastných futbalových súťaží ročníka 2010/2011 odštartoval Oblastný futbalový zväz v Prešove 18. ročník tradičného Letného pohára ObFZ, ktorý svoj vznik datuje od roku 1994. Otcom myšlienky organizovať pre futbalové kluby v letnej prestávke tento Pohár bol dlhoročný člen ŠTK Ladislav Šankvajler. Prvým víťazom bolo dnes už neexistujúce mužstvo Slovana Soliavar. Ostatný - 17. ročník vyhralo mužstvo Petrovian, štartujúce v I. triede. V sedemnásťročnej histórii Pohára sa najviac darilo mužstvu Chminianskej Novej Vsi, ktoré túto trofej získalo šesťkrát. Po jednom víťazstve v Pohári zaznamenali: Š. Sokolovce, Fintice, Ľubotice, Ražňany, Župčany, AFK Prešov, Pečovská Nová Ves, Kojatice a Fričovce.

Víťaz Pohára získava titul Víťaz Letného pohára ObFZ, pohár, diplom a odmenu 133 eur. Porazený finalista 66 eur a porazení semifinalisti po 33 eur. Prvé kolo sa hralo 26. júna za účasti 16 mužstiev, ktoré tvorili najlepšie mužstvá I., II. a tretích tried.

Výsledky 1. kola: Haniska - Petrovany 1:3, Dubovica - Peč. N. Ves 3:1, Kapušany - Nemcovce 1:0, Š. Sokolovce - Š. Michaľany 1:3, M. Šariš - V. Šebastová 2:1, Ruská N. Ves - Demjata 2:1, Široké - Fričovce 1:4, Torysa - Ražňany 6:0.

Druhé kolo sa odohrá 17. júla s týmito dvojicami: Petrovany - Kapušany, Š. Michaľany - Dubovica, Fričovce - Ruská N. Ves, M. Šariš - Torysa.