MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS V.LIGA ŠARIŠSKÁ - DOSPELÍ

FUTBALNET

16.kolo - nedeľa 05.04.2015 o 15:30h. - štadión "Záhradné"

versus

TJ DRUŽSTEVNÍK ZÁHRADNÉ (2.miesto - 25 b.) - (OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1.miesto 32 b.) 0:2 (0:0)

Dosiahli sme hodnotný výsledok, podložený kvalitným výkonom.

Súper ma prekvapil už pri úvodnom výkope zo stredového kruhu strelou smerom na našu bránku. Následne tréner domácich Marián Merkovský zvolil defenzívnu taktiku s iba osamoteným Petrom Jacišinom na hrote útoku, ktorý ojedinelou prudkou strelou v závere prvej štvrťhodiny minul našu bránku. Obranná taktika domácich v prvej časti hry mala za následok našu absolútnu prevahu v držaní lopty, no okrem viacerých skrumáži a centrovaných lôpt sme sa k vyloženej streleckej pozícii nedopracovali. Štvrťhodinu pred polčasovým hvizdom sa osmelil aj náš súper a po rohovom kope vytiahol bravúrny zákrok Martin Kaprál, keď prudkú gólovú hlavičku z metra poslal ľavou rukou mimo hraciu plochu.

Vstup do druhej časti sa nám vydaril. Už v prvej minúte po priamom kope od rohovej zastávky najvyššie vyskočil Michal Dubecký a zblízka prekonal gólmana domácich. Po tomto rýchlom úvodnom úspechu naši hráči cítili šancu na definitívny zlom súpera a tak sa snažili dôraznou hrou narušiť už v zárodku jeho rozohrávku a donútiť ho k chybám. Podarilo sa a po zle zahranej štandardke Záhradného sa v 56.minúte vybojoval loptu Martin Biľ, ktorý presnou strelou po zemi k pravej tyčke zaznamenal svoj premiérový zásah v našom drese. Vývoj hry sme aj naďalej kontrolovali... po tiahlej polovysokej strele Michala Baku z tridsiatich metrov vytiahol Igor Vaško robinzonádu, jeden z prienikov Patrika Sedláka do veľkého vápna skončil jeho strelou do šibenice, ale z nesprávnej strany. O niekoľko minút ten istý hráč zabehol za obranu, no zoči - voči Vaškovi zaváhal. Podobne Ľubomír Kočík, ktorý na "päťke" nepretlačil loptu do siete. Desať minút pred riadnym hracím časom našiel Marek Jaworek voľného Petra Jacišina. Michal Dubecký zatiahol záchrannú brzdu, ale prišla už neskoro. Pokutový kop súpera však rutinérsky zlikvidoval Martin Kaprál a keď striedajúci Jaroslav Palčo z vnútra šestnástky v nadstavenom čase netrafil odkrytú bránku Záhradného, na stave a našom zaslúženom víťazstve sa už nič nezmenilo.

Pred 350 divákmi rozhodovali: Poľsko - Delegát: Vladimír Gavalier.

V štrnástich (jesenné zápasy Beloveže boli anulované) majstrovských futbalových zápasov V.ligy šarišskej strelili futbalisti OŠFK Šarišské Michaľany 31 gólov:

Miroslav Král 10, Jaroslav Adam 7, Ľubomír Kočík 4, Michal Baka 2, Patrik Sedlák 2, Michal Dubecký 2, Martin Biľ 1, Dominik Haničák 1, Jaroslav Palčo 1, Lukáš Olejár 1.

ÚTOK: 1. miesto (31 strelených gólov)  - OBRANA: 1.miesto (8 inkasovaných gólov)

Výsledky 16.kola V.ligy šarišskej - NEDEĽA 05.04.2015 o 15:30 h.:

DLHÁ LÚKA - CHMIŇANY 1:0, ŠIBA - UZOVCE 2:0, MALÝ ŠARIŠ - KĽUŠOV 2:1, VEĽKÝ ŠARIŠ - DEMJATA 2:0, GABOLTOV - voľno, GERLACHOV - MALCOV 3:1.

pripravil: Attila Mikloško