PRÍPRAVNÝ ZÁPAS - KENDICE - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

22.02.2014 10:42

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS SOBOTA - 22.2.2014 o 8.30 h. -  UT PREŠOV

versus

FK SLOVAN KENDICE (V.liga sever) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (VI.liga šarišská) 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali Šarišské Michaľany badateľnú hernú prevahu, ktorú gólovo nedokázali vyjadriť. Skúšali to prevažne po krídlach, úspešní však boli iba vo veľkom počte získaných rohových kopov. Strely Aleša Ševčoviča, Ľubomíra Kočíka ani hlavička Michala Baku v sieti neskončili. Kendice pohrozili  prudkou hlavičkou Rudolfa Beliša. Nájazd Milana Ďadovského zlikvidoval vybehnuvší Tomáš Vaško.

V druhej časti hry bol pomer síl na ihrisku opticky viac vyrovnaný. Po rýchlom protiútoku Dušan Jakubčin pripravil strelckú pozíciu Patrikovi Durkáčovi, jeho umiestnená strela skončila však tesne nad spojnicou. Krížne prudké prihrávky Patrika Sedláka pred bránku Kendíc, nenašli  ani raz  presného zakončovateľa. O tesnom víťazstve šiestoligistu rozhododol Jaroslav Adam presnou strelou z priameho kopu, po faule na Ľubomíra Kočíka. Michal Baran mohol v poslednej minúte  stav stretnutia vyrovnať, no jeho zakončenie smerovalo nad brvno Vaškovej bránky.

KENDICE:

Š.Leško - P.Žilka, M.Baran, T.Bugoš, J.Korinko - P.Barej, J.Džubara, P.Durkáč, P.Čuha - M.Ďadovský, R.Beliš

Striedali: D.Jakubčin, V.Fuča, M.Ivanko, J.Hudák

Tréner Kendíc V.Dzuria: "Som rád, že sme odohrali tento zápas, konečne som mal dostatok hráčov, pretože na tréningoch sa schádzame v menšom počte. Vyskúšal som si defenzívu, pretože aj tá je vo vyšších súťažiach potrebná."

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY:

T.Vaško - D.Macej, M.Baka, M.Dubecký, J.Harčár - Ľ.Kočík, A.Ševčovič, M.Prusák, J.Adam - D.Kozák, P.Sedlák

Striedali: I.Bednár, J.Kovaľ

Nenastúpili: P.Štvartak, L.Olejár

Chýbali: Ľ.Kolpak, M.Mihok, D.Haničák, M.Ďurica

Hlavný tréner: Ľubomír Puhák, asistent trénera: Stanislav Zápotocký

Vedúci mužstva Ľubomír Kočík: "Naši chlapci si dnes prvýkrát vyskúšali nový pozičný systém. Aj preto sa v hernom prejave sa ešte vyskytli menšie nedostatky. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že sme boli lepším mužstvom. Som rád že sme sa mohli porovnať s takým mužstvom ako sú Kendice, ktoré majú svoju kvalitu aj šikovných hráčov. Ale boli sme v tomto zápase lepší...".

Gól: 85. Jaroslav Adam

Pred 30 divákmi rozhodovali: T.Guzik- J.Sučka, M.Mikloško

pripravi: attila