OSCAR CUP 2014

25.12.2014 14:44

Šarišský Oscar 2014

V.ročník futsalového turnaja

V sobotu 27.12.2014 bude mestská hala v Sabinove dejiskom už V.ročníka futsalového turnaja s názvom Šarišský Oscar.

Organizátorom turnaja je  futsalový klub Oscar Sabinov, zastúpený usporiadateľmi Konštantínom Makarom, Jozefom Klembarom a Martinom Kuchárom.

Turnaja sa zúčastní osem výberov rozdelených do dvoch kvalifikačných skupín. Ich obsadenie predznamenáva kvalitné halové konfrontácie.

V úvodnom duely o 9:00 h. sa  predstaví už tradičný účastník regionálnej futsalovej ligy OSCAR Sabinov, ktorý si zmeria sily s piatym tímom II.triedy ObFZ Prešov Uzovským Šalgovom. Veľkým lákadlom pre divákov bude zaiste aj líder jesennej tabuľky I.triedy ObFZ Prešov mužstvo Ražňan a šieste Hermanovce, či rovnako šieste Šarišské Sokolovce z II.triedy ObFZ Prešov. Zaujímave bude zaiste sledovať aj účinkovanie výberu uzovskej firmy vyrábajúcej pracovné oblečenie JANOLI, internacionálov Sabinova, či už dvojnásobného držiteľa Šarišského Oscara a obhajcu minuloročného prvenstva družstvo Orkucan.

Kvalifikačné stretnutia v skupinách a zápasy o umiestnenie sa budú hrať 20 minút, finále 25 minút.

15:15 finále : víťaz skupiny A - víťaz skupiny B
16:00 Vyhlásenie výsledkov turnaja v hotely Torysa v Sabinove.

Rozhodcovia: Peter Ziemba z Prešova ( SFZ) a Patrik Adamčo z Jarovníc (VsFZ).

HISTÔRIA TURNAJA

0.ročník - 2009

1.miesto - Dukla Sabinov, 2. miesto - Ražňany, 3. miesto - OSCAR Sabinov

I.ročník - 2010

1.miesto - OCAR Sabinov, 2.miesto - Hermanovce, 3.miesto - Internacionáli Sabinov

II.ročník - 2011

1. miesto - Šar.Michaľany, 2.miesto - Internacionáli Sabinov, 3.miesto - OSCAR Sabinov

III.ročník - 2012

1.miesto - Orkucany, 2.miesto - Ražňany, 3.miesto - Uzovský Šalgov

IV.ročník - 2013

1.miesto - Orkucany, 2.miesto - OSCAR Sabinov, 3.miesto - Ražňany

Základné pravidlá futsalového turnaja

hrací čas je 1 x 20 minút, finále 1 x 25 minút- bez prestávky, nasledujúci zápas sa hrá okamžite po odohraní práve skončeného zápasu,
• počet hráčov: 1 brankár + 4 hráči v poli,
• udelený počet bodov: za výhru 3b, za remízu 1b, za prehru 0b,
• hrá sa po čiary,
• striedanie hráčov je neobmedzené, strieda sa v oblasti lavičky, pričom striedaný hráč musí najprv zísť z ihriska za čiaru  a až tak ho môže vymeniť striedajúci hráč,
a mužstvo je oslabené o jedného hráča po dobu dvoch minút,

červená karta = automatické vylúčenie hráča do konca zápasu a mužstvo je oslabené o jedného hráča po dobu dvoch minút,
• ak súper počas presilovky strelí gól, vylúčený hráč sa vracia do hry,
• hra bez brankára- power play- hrajú piati hráči v poli, pričom ten hráč, ktorý nastúpil namiesto brankára musí byť ináč rozlíšený ako ostatní a môže chytať vo vlastnom bránkovisku rukou,
• rozohrávanie priameho kopu: v mieste faulu, múr musí byť vzdialený 5m,
• rozohrávanie pokutového kopu: zo vzdialenosti 7m, všetci ostatní hráči musia stáť za loptou, pri vyrazení pok. kopu brankárom do poľa sa lopta môže dorážať, pri vyrazení za čiaru sa kope roh,
alebo aut.

O umiestnení v skupine rozhoduje:

1. Celkový počet dosiahnutých bodov,
2. Pri rovnosti bodov dvoch mužstiev rozhoduje vyšší počet bodov získaných vo vzájomných zápasov,
3. Pri rovnosti bodov troch mužstiev rozhoduje mikrotabuľka ich vzájomných zápasov,
4. Gólový rozdiel zo všetkých stretnutí odohraných v skupine,
5. Vyšší počet dosiahnutých gólov zo všetkých stretnutí,
6. Žreb
.

Zápasy o umiestnenie:

Ak sa zápas v riadnom hracom čase skončí remízou, nasledujú pokutové kopy zo vzdialeností 7m v sérii po 5 pokusov, ak sa ani potom nerozhodne o víťazovi, kopú sa pokutové kopy už len po jednej sérii až pokiaľ sa nerozhodne