MAJSTROVSKY ZAPAS-OSFK SARISSKE MICHALANY-FK ZABORSKE

OSFK SARISSKE MICHALANY-FK ZABORSKE 3:0 (0:0)

OSFK: Vaško-Zbiňovský,Baka,Dubecký,Kovaľ J.-Turok-Heteš,Durkáč(C),Voľanský(Stieber),Sedlák(Stofánik)-Kočík,Kozák(Drobňák)

FK Zaborské-Hrabovecký-Kolivoška,Baran,Lorinc,Leško-Kakaščík R.(C),Kakaščík D.,Kakaščík A.,Macko-Andraščík,Renčko

goly: Zbiňovský,Kočík,Drobňák

pred 350 divákmi rozhodovali: Oravec-Miklošková,Dušek,delegát A.Koščo

Vlado Drobňák (vpravo) oživil hrunašu, na dva goly prihral a sám aj jeden strelil na 3:0

Prvý domáci zápas bol náročný hlavne na psychiku, súper prišiel brániť a táto taktika mu vychádzala takmer počas celého prvého polčasu aj napriek nepremenenému nájazdu Turoka-Heteša a jeho prudkej strele do brvna. Záborské prehusťovalo priestor pred svojou šestnástkou, preto sme sa len veľmi ťažko dostávali do vyložených šancí, hrozili sme iba po priamych kopoch a rohoch, no obrana hostí na čele s brankárom Hraboveckým všetko nebezpečenstvo odvrátila. Hostia sa snažili o rýchly protiútok no naša obrana bola veľmi pevná a prakticky k ničomu hostí nepustila...

Druhé dejstvo začalo nájazdom  hostí, no Vaško ho bezpečne zlikvidoval a tak ako už zvyčajne  na našom širokom a dlhom trávniku hostia po 65.minúte začali mať s našou sústavnou rýchlou hrou problémy. Okrem tohoto poznatku sa aj príchodom Drobňáka a Stofaníka naša hra  skľudnila... a ked  Drobňák naservíroval po pár minútach svojho pobytu na ihrisku do prázdnej bránky Zbiňovskému tlak z mužstva už  definitívne opadol. Po dalšej peknej Drobňakovej akcii z pravej strany sa k odrazenej lopte dostal Lubo Kočík a presne k ľavej tyčke  zamieril a strelil náš druhý gol. Svoje úspešné futbalové vystúpenie zakončil Drobňák parádnou placírkou v závere zápasu pod brvno  a tak sme sa tešili zo svojho prvého domáceho víťazstva v VI.lige.

Trpezlivé snaženie našich futbalistov slávilo úspech a zožalo zaslúžené ovocie...podobne ako za nášho účinkovania v 1.triede sme súpera dobili po pár minútach druhého polčasu kondične a zákonite sme  sa potom presadili aj strelecky. Vynovený areál s peknou trávičkou zaznamenal po siedmych rokoch prvé víťazstvo v súťažiach dopselých riadených VsFZ Košice...presadili sa strelecky další traja hráči, čiže našich šesť golov v troch kolách zaznamenali už šiesti strelci (Turok-Heteš,Kozák,Baka,Zbiňovský,Kočík,Drobňák)...

Ukázalo sa že žiaden súper v VI.lige nebude ľahký aj ked budeme hrať na domácej pôde... škoda čudného zápasu v Dlhej Lúke inak mohol byť náš vstup do VI.ligy stopercentný, ale máme tri plusové body od súpera (Maľcov), ktorý bude pre každého ťažkým orieškom hlavne doma, aj Dlhá Lúka ukázala svoje kvality a vyhrala na horúcej pôde v Sar.Dravciach, takže skutočne to bude veľmi zaujímavá  futbalová šiestoligová sezona...náš nasledujúci súper Záhradné prehral v Maľcove 2:1, naši chlapci v Maľcove svoj prvý zápas vyhrali 2:1, takže Záhradné sa zaiste bude snažiť na tento výsledok zvlášť v nasledujúcom zápase proti nám zabudnúť, takže sa máme v nedeľu o 16.00  na ihrisku v Záhradnom načo tešiť...