MAJSTROVSKY ZAPAS-DORAST-FK BELOVEZA-OSFK SARISSKE MICHALANY

22.08.2012 12:23

IV.LIGA DORAST SARISSKA - DOHRAVANE 2.KOLO

FK BELOVEZA -OSFK SARISSKE MICHALANY  - 1:1 (1:1)

Na horúcej belovežskej pôde na dobrom trávniku za vysokej teploty sa domáci do nás pustili zhurta, ale k žiadnej vážnejšej šanci sa  prakticky nedostali...naši jedenásti statoční postupne hru vyrovnali a dostali sa do troch vyložených šancí a ked Guzi z piatich metrov minul ľavú tyčku a Minárov nájazd sa skončil iba na brankárovi Džupirovi, futbalová šťastena sa od nás odvrátila...nešťastný zákrok  brankára Stvartaka v šestnástke rozhodca posúdil  ako hodný pokutového kopu...Ivančo ho s prehľadom premenil, no radosť domácich okamžite po rozohraní schladil svojim chladnokrvným nájazdom kapitán Minár a bolo vyrovnané...útoky sa potom striedali na oboch stranách ale gol už nepadol...

Druhé dejstvo bolo hrou kto z koho, snažili sme sa o víťazstvo, domácim ubúdali sily a  tromi striedaniami sa snažili situáciu zachrániť...škoda že my sme nemali na lavičke nikoho, inak si dovolím tvrdiť tento zápas vyhráme...Minár pätnásť minút pred koncom z dobrej pozície prestrelil, domáci vrhli všetky svoje posledné sily do útoku, mali  v záverečných desiatich minútach mnoho štandardiek pred šestnástkou, ale Stvartak bezpečne všetko zlikvidoval a tak sme si priniesli zaslúžene prvý bod z vonku v IV.lige.

Povzbudenie pred zápasom malo svoj zmysel

Napriek okyptenej zostave sme podali dobrý výkon a bolo vidno, že všetci chlapci ťahajú za jeden povraz...kolektívnou hrou sme predčili nášho súpera...škoda zahodených šancí...po príchode dalších hráčov do dorasteneckého kádra naša sila ešte vzrastie a verím že už v nasledujúcom zápase v Kapušanoch to chlapci potvrdia bodovým ziskom...

FK Beloveža: Džupir-Soltýs,Harčarik,Gubančik,Harčar-Palko,Ivančo,Salasovič,Buchala-Soltys,Katanik-striedali: Grohol,Sova,Marko

OSFK SM: Stvartak-Magáč,Maťuťa,Zošš,Straka-Jaco,Palčo,Minár(K),Nemethy-Guzi,Lichvár

goly:37.Ivančo(11m)-38.Minár

ZK:Zošš

pred 50 divákmi rozhodoval:Zidišin

Dalšie výsledky: Fintice-Pušovce 2:1,Zupčany-Bard.N.Ves 2:3,Raslavice-Dulova Ves 3:3,Cirč-Kendice 1:0,Torysa-Marhaň 4:1,Plavnica-Maľcov 0:4.