JESENNÁ BILANCIA MUŽSTVA DOSPELÝCH

29.11.2014 06:10

DOSPELÍ - ŠTATISTIKY A HODNOTENIE JESENE 2014

Zverenci trénera Ľubomíra Puháka, asistenta trénera Stanislava Zápotockého  a vedúceho mužstva Ľubomíra Kočíka, (v závere jesene ho nahradil Pavol Kožár), mužstvo dospelých Šarišských Michaľan odohralo v V.lige šarišskej VsFZ, na jeseň 14 zápasov aj s jednou jarnou predohrávkou. Umiestnilo sa na prvom mieste tabuľky s jednogólovým náskokom pred druhým Záhradným.

Bilancia: 14 zápasov, sedem víťazstiev, päť remíz a dve prehry so skóre 27:9, rozdiel + 18, 26 bodov, + 5 plusových bodov,

Doma:  8 zápasov, v štyroch zvíťazili, v dvoch remizovali, v jednom podľahli so skóre 17:5, rozdiel + 12, zisk 14 bodov, - 7 plusových bodov, v tabuľke 5.miesto

Vonku:  V 7 stretnutiach trikrát zvíťazili, trikrát si body podelili a raz prehrali pri  skóre 10:4, s rozdielom + 6 a ziskom 12 plusových bodov, v tabuľke 1.miesto

Strelili v priemere 1,93 gólu na jedno stretnutie a inkasovali 0,64, získali v priemere 1,86 bodu na zápas.

Od piateho kola absolvovali sériu desiatich zápasov v rade bez prehry.

Vývoj umiestnenia:

Pokutové kopy:

proti nám -  v Malcove Kapráľ chytil,

kopali sme - Adam v Gerlachove premenil, Adam proti Záhradnému doma premenil a proti Dlhej Lúke doma nepremenil,

Diváci:

doma - Malcov 350, Záhradné 650, V.Šariš 300, Šiba 300, Uzovce 400, Demjata 400, Dlhá Lúka 300 - spolu 2 700 divákov, priemer - 390 na jedno stretnutie.

vonku - Gerlachov 350, Beloveža 200, M.Šariš 400, Chmiňany 300, Kľušov 300, Gaboltov 200, Malcov 300 - spolu 2 050, priemer - 290.

Prehľad  všetkých jesenných zápasov :

Malcov 0:2 doma, Gerlachov 2:0 vonku, Záhradné 4:1 d, Beloveža 0:1 v, Veľký Šariš 4:0 d, Malý Šariš 0:0 v, Šiba 4:0 d, Chmiňany 3:1 v, Uzovce 0:0 d, Kľušov 3:0 v, Demjata 2:2 d, Gaboltov 1:1 v, Dlhá Lúka 3:0 d, Malcov 1:1 v.

Zápas s Malcovom som nevidel, výhra v Gerlachove nás naštartovala k veľmi dobrému výkonu so Záhradným. Beloveža no comment, Veľký Šariš zvládnutý, v Malom Šariši stratené dva body, so Šibou štandardný výkon, už tradične dobre zahrané stretnutie v Chmiňanoch, domáce jalové trápenie s Uzovcami, hektický zápas v Kľušove dopadol na výbornú, Demjata strelou z 91.minúty stav stretnutia prekvapujúco vyrovnala, nakopnutá lopta od polky gaboltovského ihriska v 97.minúte skončila nečakane v našej sieti, pohodový rozlúčkový zápas s Dlhou Lúkou na domácej pôde, náročná jarná predohrávka v Malcove nabrala štrnásť minút pred koncom zápasu remízový scénar.

Doma sme stratili sedem bodov, vonku sme prišli o deväť. Nedá sa všetko vyhrať a kolektív dospelých bol v priebehu jesene často oslabený o hráčov základnej zostavy, no napriek tomu sa dalo zimovať aj s vyšším bodovým náskokom.

Káder nastupoval v tomto zložení :

V jesenných zápasoch do hry zasiahlo celkom dvadsaťdva futbalistov z toho traja brankári a devätnásť hráčov v poli. Do všetkých štrnástich majstrovských futbalových zápasov boli nominovaní iba traja hráči, plný počet odohratých jesenných minút nemá na svojom konte žiaden člen tímu dospelých.

Brankári

Tomáš Vaško - kapitán, 11 zápasov - 957 minút, 6 inkasovaných gólov, 2 žlté karty,

Martin Kapráľ - 2 zápasy, 180 minút, 1 inkasovaný gól, bez kariet,

Alexander Kaščák - 14 zápasov, 123 minút, 2 inkasované góly, bez kariet,

Hráči v poli:

Jakub Harčár - 11 zápasov - 901 minút, 4 žlté karty,

Michal Baka -  náhradný kapitán, 13 zápasov - 1 133 minút, 2 góly, 3 žlté karty,

Jaroslav Adam - 14 zápasov - 1 229 minút, 7 gólov, 1 žltá karta,

Miroslav Král - 13 zápasov - 1 058 minút, 10 gólov, 4 žlté karty, 1 červená karta,

Patrik Sedlák - 5 zápasov - 434 minút, 1 gól.

V štrnástich majstrovských futbalových zápasov V.ligy šarišskej strelili naši futbalisti 27 gólov:

Miroslav Král 10, Jaroslav Adam 7, Ľubomír Kočík 3, Michal Baka 2, Lukáš Olejár 1, Michal Dubecký 1, Patrik Sedlák 1, Dominik Haničák 1, Jaroslav Palčo 1.

Prišli - odišli:

Tomáš Vaško skončil tesne pred koncom jesene svoju brankársku činnosť v našom klube na vlastnú žiadosť, nadalej je však našim reprezentantom. Náhradný brankár Patrik Štvarták hosťoval na jeseň v Žehni.

Káder dospelých pred začiatkom aj v priebehu jesene doplnili noví hráči, Vladimír Papp (Tatran Prešov), Miroslav Král (FK Nová Polhora), Miroslav Prusák (MFK Sabinov), Marek Ferko (FK Zehňa), Matej Balun (Tatran Prešov), Dávid Gáll (FK Malý Šariš) a Martin Kapráľ (FK Ružinov).

Náš tím pred začiatkom jesennej častli opustil Aleš Sevčovič, ktorý nastupuje v oblastnej súťaži za Šarišské Dravce, Ľuboslav Kolpak hrával futbal od jesene už v susednom treťoligovom Sabinove. Jarnú časť v našich farbách vynechal Peter Uhrín, no na jeseň posilnil štvrtoligové Kračunovce. Dávid Macej v strede jesennej sezóny zamieril na vysokoškolské štúdium do Bratislavy. Veľmi chýbal rýchly Patrik Sedlák, ktorý v podstate väčšiu časť jesene laboroval so zlomenou priehlavkou kosťou na nohe. Zranenia neobišli ani Lukáša Olejára, Mateja Baluna, Dávida Gálla či Jakuba Harčára.

V priebehu jesene 2014, prezident klubu pozastavil hráčsku činnosť Matúšovi Mihokovi a Miroslavovi Prusákovi, nadalej sú však našimi hráčmi. V Ražňanoch na hosťovaní je náš odchovanec Dušan Kozák a další hráč z vlastnej liahne Michal Ďurica jesennú časť vôbec  neabsolvoval.

pripravil:Attila Mikloško