- attila mikloško -
SLOVENSKÝ POHÁR 2019/20, 2.kolo:
STREDA 21.08.2019 o 17 h. - štadión "Demjata".
versus
FK DEMJATA (IV.liga Sever VsFZ) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (TIPOS III.liga Východ VsFZ)
OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY
1 Erik Kolbas, 33 Alexandar Kostič - 20 Adrián Tomáš, 3 Tomáš Jeřábek, Marek Boňko, 5 Michal Kohút, 12 Vladimír Staš, 18 Michal Krajňák - 6 Miloš Pulščák, 11 Patrik Jopek, 15 Adam Neščivera, 21 Jakub Luterančík, 9 Martin Polák, 13 Daniel Džurban, 8 Alexandar Radovanovič, 14 Ivan Pončák (K), 17 Tomáš Mikluš - 7 Pavol Cicman, 16 Ivan Petruk, 10 Roland Janega,
hlavný tréner: Juraj Mihalčin, asistent trénera: Tibor Guzik, vedúci mužstva: Ján Pomikalo.
FK DEMJATA
Dominik Staško - Daniel Fertaľ, Lukáš Valíček, Richard Marcin (K), Peter Leško - Stanislav Šesták, Damián Kendra, Andrej Kaperák, Dominik Chromek - Patrik Sabol, Dominik Halkovič,
Štefan Leško - Matúš Partila, Ľuboš Káľavský, Patrik Ličák,
tréner: Rudolf Šesták, vedúci mužstva: Ján Daňko,
Stretnutie rozhodujú: HR: Jaroslav Sučka (Prešov), A1: Igor Jurašek (Prešov), A2: Marek Cisko (Dubovica) , delegát: Jozef Sendek (Hertník).
PRED ZÁPASOM:
Demjata je nováčikom IV.ligy Sever VsFZ. Po 4.kole figuruje na 4.mieste tabuľky so ziskom 7 bodov s bilanciou Župčany 3:1 doma, Spišské Podhradie 0:2 doma, Soľ 1:1 vonku, Ľubotice 2:0 doma, Gerlachov vonku 0:1. V 1.kole Slovenského pohára porazil náš súper doma Fintice 8:1. Tento súboj bude mať zvláštny nádych nakoľko traja hráči z nášho kádra majú pôvod v Demjate, Michal Kohút, Jakub Luterančík a Adam Neščivera.
Do nášho 20 členného kádra pribudol z piatoligového klubu Oravan Oravská Jasenica 22 - ročný záložník Martin Polák, korý vyrastal v mládežníckých kategóriach Ružomberka a pôsobil aj v Dolnom Kubíne.
Slovnaft cup 2019/20 odštartoval predkolom 14.07.2019.
Prvým kolom počas predposledného júlového víkendu (20.07. a 21.07. o 17 h.) pokračoval už 51. ročník Slovenského pohára, ktorý už niekoľko rokov nesie názov Slovnaft Cup. Do Slovenského pohára sa v súťažnom ročníku 2019/20 prihlásilo 231 mužstiev. V pôsobnosti Východoslovenského futbalového zväzu sa prihlásilo 56 klubov.
Vyžrebovanie a výsledky 2.kola Slovenského pohára klubov z nášho regiónu:
Stakčín – Kamenica nad Cirochou 3:0
Medzilaborce - Strážske
Sačurov - Vranov 0:10
Sečovská Polianka - Vranov
Kračúnovce – Bardejov 1:4
Ždaňa – Kalša
Kechnec - Ťahanovce
Medzev - Slávia TU Košice
Krásnohorské Podhradie - Michalovce 0:6
Gelnica – Spišské Podhradie
Rudňany - Podbrezová
Hrabušice - Stará Ľubovňa 1:3
Lipany - Žilina 0:1
Veľký Šariš - Tatran Prešov
Stropkov - Poprad
Demjata - Šarišské Michaľany
Bardejovská Nová Ves - FC Košice