01.09.2013 21:30

Majstrovský zápas - VI.liga šarišská 4.kolo, 1.9., 15.30 h.

DOSPELÍ - ZÁHRADNÉ - OŠFK 0:3 (0:3)

FUTBALNET

Domáci sa pred zápasom v jednom prešovskom denníku vyjadrili, že Michalianci už nemajú také mužstvo ako v minulom ročníku. Mali jednoznačnú pravdu nemajú také, lebo majú ešte lepšie...

Úvodné štyri kolá ročníka 2012/13: Malcov vonku 2:1, Dlhá Lúka vonku 1:3, Beloveža doma 4:1, Záhradné vonku 0:0. 7 bodov skóre 7:5, 6.miesto, 4 plusové body

Úvodné štyri kolá ročníka 2013/14: Malcov vonku 1:0, Dlhá Lúka vonku 3:2, Veľký Šariš doma 1:0, Záhradné vonku 3:0, 12 bodov, skóre 8:2, 1.miesto, 9 plusových bodov.

V pochmúrnom, poletnom počasí sa domáci do nás pustili. Ich úvodný nápor trval asi 30 sekúnd. Od tohto momentu sme mali počas celého zápasu prevahu a vládli na celej pole ihriska. Poctivými, kvalitnými výkonmi na všetkých postoch sme držali dovtedy vedúce mužstvo tabuľky VI.ligy šarišskej na dištanc. Napriek tomu sa náš súper dostal do štyroch sľubných šancí, no chýbalo im strelecké zakončenie. Skóre otvoril po vyšachovaní domacej obrany už v siedmej minúte Dušan Kozák. Po centri na bránu dôrazne sledoval hru Michal Baka a cez Igora Vaška pretlačil loptu druhykrát do siete. Po našom tlaku dezorientovaná obrana domácich si vrazila loptu za brankárov chrbát po tretikrát  (Marek Jaworek - zahlásil to aj hlásateľ na ihrisku), našťastie bol gól pripísaný Jarovi Adamovi. Polčas 3:0 pre nás.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Dôslednou hrou sme tlačili súpera na jeho šestnástku. Ak sa dostal do útoku strácal lopty a to bola voda na mlyn našich rýchlych hráčov, ktorí častokrát zavarili obrane pred Igorom Vaškom (Domino Haničák trafil tyč). Jediná veľká šanca Záhradného skončila tiež iba na tyči druhého z bratskej brankárskej dvojice Vaškovcov, Tomáša. V závere poslali tréneri na ihrisko Jakuba Kovaľa aj Michala Duricu a v bezpečnom tempe sme si zaslúžene vybojovali tri body aj prvú priečku v tabuľke...