MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS V.LIGA ŠARIŠSKÁ - DOSPELÍ

FUTBALNET

18.kolo - nedeľa 19.04.2015 o 16 h. - štadión "Pod Šarišským hradom"

versus

FC PIVOVAR VEĽKÝ ŠARIŠ (12.miesto - 19 bodov) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1.miesto  - 35 bodov) 1:4 (0:2)

Päť gólov našich hráčov (Matúš Mihok je vo Veľkom Šariši na hosťovaní), zaujímavý futbal, veľa divákov a tri body pre nás.

Klasické šarišské derby sa hralo pred početnou diváckou kulisou (futbalnet uvádza 150, ja som ich napočítal 406 prítomných) za ideálneho futbalového počasia. Pod taktovkou nášho bývalého trénera Jožka Košúta, ktorého futbalový rukopis bol na hre domácich zreteľne vidieť, potvrdil Veľký Šariš zlepšujúcu jarnú formu.

Do zápasu sme nastúpili s niekoľkými zmenami v základnej zostave. Jakub Harčár stál pre päť žltých kariet a od začiatku zápasu nastúpil Dušan Kozák. Od prvej minúty sme sa snažili prelomiť zodpovednú obranu súpera, no urobili sme aj niekoľko chybičiek a z jednej sme mohli inkasovať no lopta skončila vedľa našej bránky. Po rohu domáci dokonca skórovali no asistent rozhodcu správne odkýval postavenie mimo hry, čo potvrdil aj videozáznam. Trpezlivo sme čakali na svoju šancu a tá prišla v 42.minúte. Po chybe stopéra Bednára sa podobným spôsobom ako v Záhradnom dostal k lopte Martin Biľ a z hranice šestnástky nádherne zavesil do vinkľa. O dve minúty nato sa k odvážnemu sólu odhodlal Dušan Kozák, ktorý prešiel cez štyroch hráčov Veľkého Šariša a rovnako skvostne pridal druhý gól.

Po prestávke sme sa snažili vedenie zvýšiť, no domácim vyšla jednoduchá akcia na ktorej konci bol Matúš Mihok a peknou strelou prekonal Martina Kaprála, ktorý tak na jar prvykrát inkasoval. O šesť minút po znížení na 1:2 sa k opäť nekompromisne do šestnástky vrútil Dušan Kozák a faul na neho bol odmenený pokutovým kopom. Náš tradičný exekútor jedenástok Ľubomír Kočík nekompromisne pod brvno zvýšil na 3:1. Veľký Šariš mal ešte jednu gólovú hlavičku, no skončila nad našou bránkou. V závere sme unaveného súpera skúšali ešte prekonať našimi tradičnými kontrami za obranu. Po jednej z nich Miroslav Král iba nastrelil Straku, no dobre postavený Patrik Sedlák zasunul loptu do prázdnej bránky. Rovnaký hráč z vnútra šestnástky niekoľko minút predtým zblízka prestrelil.

V šestnástich (jesenné zápasy Beloveže boli anulované) majstrovských futbalových zápasov V.ligy šarišskej strelili futbalisti OŠFK Šarišské Michaľany 35 gólov:

Ročník 2014/15:

Miroslav Král 10, Jaroslav Adam 7, Ľubomír Kočík 5, Patrik Sedlák 3, Martin Biľ 2, Michal Baka 2, Michal Dubecký 2, Dušan Kozák 1, Dominik Haničák 1, Jaroslav Palčo 1, Lukáš Olejár 1.

ÚTOK: 1. miesto (35 strelených gólov)  - OBRANA: 1.miesto (8 inkasovaných gólov)

Jar 2015

15.kolo: Gerlachov doma 2:0, 16.kolo.Záhradné vonku 2:0, 17.kolo Beloveža - voľno

Veľký Šariš

ÚTOK (17 gólov) 11.miesto - OBRANA: 6.miesto (25 inkasovaných gólov)

Jar 2015

15.kolo: Kľušov vonku 3:0 kontumačne, Demjata doma 2:0. Gerlachov vonku 1:1.

Rozhodujú: Ištoňa - Jurašek, Švec, D:Guľko

Jeseň 2014 - doma 4:0, ročník 2013/14 vonku 2:0, doma 1:0, 2012/13 hrali v rozdielnych súťažiach.