MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS V.LIGA ŠARIŠSKÁ - DOSPELÍ

FUTBALNET

21.kolo - nedeľa 10.05.2015 o 16:30 h. - štadión "Za Torysou"

versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1.miesto  - 41 bodov) - TJ OK CHMIŇANY (6.miesto - 28 bodov)

Predsavzatia našich hráčov rozhodnúť podľa možností každé stretnutie hned v jeho úvode sa tentokrát vyplnili stopercentne. Už druhá naša priamočiara akcia (prvú zblízka v 1.minúte zahodil Patrik Sedlák) skončila prihrávkou Miroslava Krála na Martina Biľa, ktorý zblízka umiestnil loptu k pravej tyčke už v 2.minúte. Po premenej penalte Ľubomírom Kočíkom a po druhom presnom zásahu Martina Biľa bol už v 19.minúte na svetelnej tabuli stav 3:0.

V toto nedeľňajšie  pochmúrne popoludnie som podľa môjho názoru videl najlepší domáci výkon nášho mužstva od času môjho príchodu do klubu v roku 2011. Bola to skutočne pastva pre oči futbalového diváka. Súper sa stiahol na svoju polovicu, no napriek tomu výborným pohybom, absolútne zodpovedným výkonom, pozičnými zmenami, prepracovanou hrou na jeden dotyk a nadštandardnou rýchlosťou sme si vytvorili nespočítateľné množstvo nebezpečných protiútokov. Mali sme štrnásť vyložených streleckých príležitostí z ktorých sme využili šesť. Na bránku hostí sme vystrelili 24 krát, mimo bránku 17 krát. Okrem gólových zápisov si potlesk divákov vyžiadala nádherná hlavička Miroslava Krála do šibenice, no skončila iba na brvne. Utešená bomba Dominka Haničáka spoza šestnástky do brvna a ešte trikrát naši hráči trafili do tyčky. Najlepší strelec V.ligy Šarišskej Erik Uličný (22 gólov) sa prakticky počas celých deväťdesiatich minút lopty nedotkol.

Negatívom boli zranenia Jakuba Harčára a kapitána Michala Baku.

Návrat do tréningového procesu ohlásil však Michal Dubecký.

V devätnástich (jesenné zápasy Beloveže boli anulované) majstrovských futbalových zápasov V.ligy šarišskej strelili futbalisti OŠFK Šarišské Michaľany zatiaľ 41 gólov:

Strelci OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY ročník 2014/15 (41 gólov):

Miroslav Král 12, Jaroslav Adam 7, Ľubomír Kočík 7, Martin Biľ 5 (celkom 11 - 6 gólov zaznamenal na jeseň v drese Chmiňan), Patrik Sedlák 3, Michal Baka 2, Michal Dubecký 2, Dušan Kozák 1, Dominik Haničák 1, Jaroslav Palčo 1, Lukáš Olejár 1, Valdimír Papp 1.

Rozhodovali: HR Ján Roka - Košice, A1 Patrik Vojtko - Belá nad Cirochou , A2 Boris Benedik - Košice, DZ: Ján Gajdoš - Snina.

Tréner dospelých OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Ľubomír Puhák:

Pred zápasom:

Mužstvo dospelých zvíťazilo v nedeľu 03.05.2015 v náročnom stretnutí na ihrisku zachraňujúcej sa Šiby 2:0. V 86. skóre otvoril svojím premierovým úspešným zásahom v našom drese Vladimír Papp. Minútku pred záverečným hvizdom strelil svoj jedenásty gól v súťažnom ročníku 2014/15, tretí najlepší strelec V.ligy Šarišskej Miroslav Král.

Na čele tabuľky V.ligy Šarišskej máme jedenásť plusových bodov a náskok siedmych bodov pred Demjatou a Záhradným. V nedeľu popoludní môžeme bodový rozdiel minimálne udržať, prípadne aj zvýšiť zásluhou nášho úspešného výsledku s Chmiňanami, ktoré sa u nás predstavia v nedeľu o 16:30 h. v zostave aj s najlepším strelcom V.ligy Šarišskej Erikom Uličným. Druhá Demjata po minulotýždňovom víťazstve v Uzovciach 2:1 privíta vo svojom "dolíčku" zachraňujúci sa Kľušov. Tretie Záhradné v nedeľu oddychovalo (Beloveža), hostí na jar dobre hrajúci a ešte tiež sa zachraňujúci Veľký Šariš, štvrtý Malý Šariš cestuje do Gerlachova...

Žlté karty pred 21.kolom:

Jakub Harčár 5, Michal Baka 4, Ľubomír Kočík 3, Miroslav Král 3, Ivan Bednár 2, Matúš Vasilenko 2, Matej Balun 1, Michal Dubecký 1, Dávid Gáll 1, Dominik Haničák 1, Dušan Kozák 1, Jaroslav Palčo 1, Lukáš Olejár 1, Vladimír Papp 1, Martin Biľ 1.

ÚTOK: 1. miesto (36 strelených gólov)  - OBRANA: 1.miesto (10 inkasovaných gólov)

Jar 2015:

15.kolo: Gerlachov doma 2:0, 16.kolo: Záhradné vonku 2:0, 17.kolo: Beloveža - voľno, 18.kolo: Veľký Šariš vonku 4:1, 19.kolo: Malý Šariš doma 0:1, 20.kolo: Šiba vonku 2:0.

TJ OK CHMIŇANY

ÚTOK: 3.miesto (33 strelených gólov) - OBRANA: 11.miesto (34 inkasovaných gólov)

Jar 2015

15.kolo: Šiba 2:0 doma, 16.kolo: Dlhá Lúka 0:1 vonku, 17.kolo: Uzovce 1:4 vonku, 18.kolo: Kľušov 5:2 doma, 19.kolo: Demjata 1:1 doma, 20.kolo: Gaboltov 3:1 doma.

Peter Lesník 7, Erik Uličný 6, Lukáš Smolko 6, Peter Hudák 3, Patrik Lipták 3...

Strelci po 20.kole (33 gólov):

Erik Uličný 22, Pavol Inaš 5, Lukáš Smolko 2...

Vzájomné zápasy:

Jeseň 2014 8.kolo 28.09.2014 - vonku 3:1, ročník 2013/14 vonku 5:2 - doma 1:1, 2012/13 vonku 3:1, doma 7:0.

21.kolo V.liga Šarišská:

09.05. o 16:30 h. Gaboltov - Uzovce, 10.06. o 16.30 h. Beloveža - Dlhá Lúka, Záhradné - Veľký Šariš, Gerlachov - Malý Šariš, Malcov - Šiba, Demjata - Kľušov.