Majstrovský futbalový zápas

III.liga šarišská VsFZ - 3.8.2013

I.kolo

OŠFK - FK MILÉNIUM 2000 BARDEJOVSKÁ NOVÁ VES 8:1 (2:1)

Časy sa hlavne v mládežnických kategóriách markantne menia. V minulom ročníku sme podľahli doma Bardejovskej Novej Vsi (2.miesto v ročníku 2012/13 v IV.lige šarišskej) 2:3, vonku sme prehrali 0:4. Možno aj preto sa súper pred začiatkom stretnutia netajil ambíciou nadviazať na tieto úspešné minuloročníkové výsledky. Výborne poskladané družstvo nášho dorastu (štyria bývalí žiaci, dvaja jednoroční dorastenci a piati dvojroční dorastenci) pod vedením trénera Tibora Guzíka dokázali stúpajúcu futbalovú formu z letnej prípravy pretaviť aj do majstrovského zápasu. Po nádhernej štandardke súpera (vymietol z 25 metrov pavučinu), sme dôraznou aktívnou hrou dostali súpera pod tlak a už do prestávky stav otočili.

Po prestávke bolo na ihrisku iba jedno družstvo.  Tréner poslal na ihrisko dvoch lavičkových žolíkov a skaza hostí bola definitívne dokončená. Po pekných akciách počet presných zásahov na ukazovateli skóre utešene narastal v náš prospech. Za zmienku stojí  však "čerešnička na torte", Palčov "frajer na záver". Unikátny gól po páde a zdvihu, otočkou padajúci list z 19-tich metrov pod brvno.

Bol to z našej strany premyslený, rýchly, agresívny, efektívny futbal, ktorý polahodil výsledkom aj predvedenou hrou. Zostáva sa už iba tešiť na nasledujúci sobotňajší zápas (sobota 10.8. o 14.00 h Fintice - 9.miesto, IV.liga šarišská v ročníku 2012/13).

gol
29'
16 Mikuláš Dužda 2 : 1 Gól z hry
gol
32'
8 Erik Némethy 3 : 1 Gól z hry
gol
47'
6 Matúš Kovaľ 4 : 1 Gól z hry
gol
52'
6 Matúš Kovaľ 5 : 1 Gól z hry
gol
59'
9 Jaroslav Palčo 6 : 1 Gól z hry
gol
70'
16 Mikuláš Dužda 7 : 1 Gól z hry
gol
76'
3 Patrik Zošš 8 : 1 Gól z hry
gol
89'

Tibor Guzik: "Súper nás ničím neprekvapil. Napriek inkasovanému gólu sme mali hru pevne v rukách. Vedel som, že výsledok sa v konečnom dôsledku musí prejaviť. Zápas ukázal, že moje družstvo je na súťaž  lepšie kondične pripravené ako náš dnešný súper. Odzrkradlilo sa to aj na výsledku. Už teraz sa tešíme na druhé kolo v ktorom sa stretneme s výberom Fintíc.