ŽIACI V PEČOVSKEJ NOVEJ VSI BODOVALI NAPLNO

02.05.2015 12:22

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS - ŽIACI

FUTBALNET

I.trieda ObFZ Prešov

20.kolo - sobota 02.05.2015 o 11 h. - Štadión " TJ Slovan"

versus

TJ SLOVAN PEČOVSKÁ NOVÁ VES (14.miesto - 3 body) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (6.miesto - 38 bodov) 2:4 (1:3)

Kvitujem veľmi peknú účasť hráčov, bolo ich na zápase až pätnásť. Od 20.minúty sme si vypracovali dvojgólové vedenie, ktoré domáci  dvakrát znížili na rozdiel iba jedného, ale našu trojbodovú definitívu zariadil minútu pre záverečným hvizdom svojím premiérovým presným zásahom v našom drese Martin Lichvár. Podobným spôsobom sa do histórie nášho klubu zapísal v prvom polčase Matúš Kováč Pešta.

Rozhodovali: HR: Matúš Cisko, AR: Patrícia Lukáčova

20 divákov.

Pred zápasom:

Žiaci Pečovskej Novej Vsi majú od ŠTK ObFZ Prešov výnimku a svoje majstrovské futbalového zápasy hrajú v nedeľu dva  pol hodinu pred stretnutím dospelých.

Náš tréner Michal Marcinko však v nedeľu kaučuje mužstvo lídra 1.triedy ObFZ Prešov v kategorií dospelých Ražňany, vedúci mužstva Rastislav Sabol doprevádza v nedeľu syna Richarda na zápasoch Tatrana Prešov. Úsretovosťou predsedu ŠTK ObFZ Prešov Jozefa Komara, predsedu TJ Slovan Pečovská Nová Ves Štefana Talla  a trénera žiakov Pečovskej Novej Vsi Jaroslava Dujavu môžeme zápas odohrať v nám vyhovujúcom sootňajšom termíne.

Naši žiacky reprezentanti pred týždňom doma iba remizovali s predposlednými Finticami 0:0. Po odchode najlepšieho strelca súťaže Rastislava Šveca do Sabinova a talentovaného Richarda Sabola do Tatranu Prešov sa hlavne ofenzívna sila nášho tímu oslabila. Napriek tomu verím že u beznádejne posledného tímu tabuľky zabodujeme naplno.

Mládežnícka základňa v Šarišských Michaľanoch je v súčastnosti vo veľmi zložitej situácií. Nadšencov ktorí sa futbalu momentálne venujú je pramálo a stále ich ubúda. Ak súčasní aktívni dovršia dorastenecký vek v našej obci prestane futbal na žiackej báze existovať v podstate už na jeseň roku 2015.

V obci ktorá má v súčastnosti 2 857 obyvateľov je ich vo veku od 7 - 14 rokov celkom 148. Momentálne je v žiackom tíme 14 chlapcov. Na jeseň odíde pre dovršený futbalový dorastenecký vek až šesť z nich a futbalové družstvo tvorí jedenásť hráčov...

Preto bude nevyhnutné zvýšiť záujem mládeže o tento šport, zriadením športových tried na Základnej škole a pravidelným organizovaním futbalových náborov. 

Vyjadrenie trénera OŠFK Šarišské Michaľany Michala Marcinka:

19.kolo: Šarišské Michaľany -  Fintice 0:0, Dulová Ves - Pečovská Nová Ves 6:2

Ročník 2014/15

7.kolo: 20.09.2014 sme zvíťazili rekordne 14:0

Góly po 19.kole (92):

Rastislav Švec 46, Rastislav Sabol 19, Ronald Janega 11, Richard Sabol 6, Michal Haladej 4, Peter Vavrek 3, Patrik Šarpataky 2, Jakub Bujňák 1, František Miko 1, Dominik Veselovský 1, Martin Lichvár 1, Matúš Kováč Pešta 1.

Tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Michal Marcinko, vedúci družstva Rastislav Sabol.

Jarný káder:

Brankár

Mário Švec - bydlisko Ostrovany

Hráči v poli

Patrik Šarpataky, Jakub Bujňák, Matúš Kováč - Pešta, Peter Vavrek, František Miko - skončil s futbalom, Roland Janega, Rastislav Sabol, Michal Haladej, Kristián Marhevka, Miroslav Červenka, Samuel Šuty, Martin Andraščík, Patrik Svoboda, Matúš Motýľ, Šimon Rákoš - nezúčastňuje sa, Dominik Veselovský, Matej Magda (Ostrovany) - nezúčastňuje sa , Kristián Jaco (Ostrovany) - nezúčastňuje sa, Dávid Švec (Medzany), Martin Lichvár.

Prišli:

Kristián Marhevka (odchovanec),  Dominik Veselovský (odchovanec), Dávid Švec (Medzany), Martin Lichvár (Sabinov), Samuel Šuty (základná registrácia)

Odišli:

Rastislav Švec (Sabinov), Richad Sabol (Tatran Prešov), František Miko - skončil s futbalom.

Registrovaní hráči, ktorí na jeseň nenastupovali:

Timotej Bobovič, Dávid Dužda (Ostrovany), Patrik Dvorščák, Patrik Husár (Ostrovany), Sebastián Kolarčík, Stanislav Kucko (Medzany), Maroš Mryglot, Jakub Škarupa.

pripravil: Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/