PRÍPRAVNÝ ZÁPAS DOSPELÍ - LIPANY - ŠAR.MICHAĽANY

29.01.2014 18:10

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS  DOSPELÍ  29.1 14 30 h. UT LIPANY

LIPANY - ŠAR.MICHAĽANY 2:1(1:0)

V príjemnom prostredí lipanského ihriska s umelou trávou v chladnom počasí, sme odohrali další zo série prípravných zápasov v rámci zimnej prípravy.

                         Ľubomír Kočik vľavo, Miroslav Drobňák vpravo

Treťoligista nám bol nadmieru zdatným súperom a po celých deväťdesiat minút mal miernu prevahu. Do vedenia sa Odeva dostala už úvode stretnutia. Po chybe našej obrany sa odrazená lopta od Dávida Maceja dostala za chrbát Tomáša Vaška. Hralo sa aj nadalej obojstranne vo svižnom tempe a čoraz častejšie sme sa dostávali  po pravej strane do prečíslenia, ktoré sme však nedokázali strelecky zúročiť. Hlavne krížna bomba Dušana Kozáka z pravej strany šestnástky sa pýtala do bránky.

Úvod druhej časti hry vyšiel lepšie nášmu tímu, ked naša útočná snaha bolo vyjadrená premeneným pokutovým kopom po faule v šestnástke na Aleša Ševčoviča. Úspešným realizátorom strely zo vzdialenosti jedenásť metrov bol Ľubomír Kočík. Kvalitnými prestriedaniami však domáci udržiavali vysoké tempo stretnutia. Väčšie skúsenosti sa nakoniec prejavili a po peknej akcii presnou strelou zblízka sa Lipany opäť ujali vedenia. Následne však po priamočiarej akcii od polovice ihriska zobral na seba zodpovednosť striedajúci Milan Maximilián Minár, ktorý zamieril na hranici veľkého vápna presne, no jeho strela skončila iba na ľavej tyčke. Treťoligista ešte v závere viackrát vyskúšal pozornosť nášho gólmana, no stav sa už nezmenil.

Po nepríjemnom výsledku zo soboty bolo vidieť, že napriek zjavnej kvalite súpera podali aj naši hráči dobrý výkon a nebyť herných chybyčiek mohli sme sa tešiť aj z priaznivejšieho výsledku. 

Lipany

P.Bartoš (70´M.Hrinda) – L.Figura, M.Gomoľa, T.Šimko, P.Haborák (60´D.Imrich) – L.Hudý (60´S.Jabcon), I.Pončák, K.Kovalík (60´P.Mekk), J.Blaško (46´P.Kocurko) – M.Drobňák (46´T.Mruz), J.Hovančík (60´K.Kolpák)

Tréner Emil Jacko

Šarišské Michaľany

T.Vaško - J.Kovaľ, D.Macej, M.Dubecký, Ľ.Kolpak - Ľ.Kočík, A.Ševčovič, J.Adam, D.Kozák -  M.Kráľ, P.Sedlák

striedali: I.Bednár, L.Olejár, M.M.Minár, D.Boguský

nenastúpil: P.Štvarták

chýbali: M.Baka, J.Harčár, D.Haničák, M.Ďurica, P.Uhrín

Tréner: Ľ.Puhák

Góly: 11´Hovančík, 77´Jabcon  resp. 66´Kočík (11m)

Pred 50 divákmi rozhodovali J.Cuprák - M.Miklulec, J.Pták

Vedúci mužstva Šar.Michaľan Ľubomír Kočík:

"V zápase nám chýbali  traja hráči základnej zostavy M.Baka, D.Haničák,J,Harčár. Sme ešte len na začiatku zimného tréningového obdobia. Proti skúsenému treťoligistovi sme vyskúšali dalších futbalistov. Aj tento zápas nám ukázal , kde ešte máme futbalové slabiny. Všetko však podriadime v nasledujúcej príprave tomu, aby sme na jarnú časť súťažného ročníka 2013/14 boli stopercetne pripravení".

Tréner Lipan Emil Jacko:

"V našom dnešnom štvrtom prípravnom zápase v tomto období, sme podali proti súperovi zo VI. ligy zodpovedný výkon. Dominovala naša kombinačná hra hlavne v krídelných priestoroch po aktivite Pončáka a Figuru, ale až v druhom polčase. Ujali sme sa rýchlo vedenia, keď po centri z pravej strany sa v skrumáži najlepšie zorientoval J. Hovančík a so šťastím otvoril skóre tohto z oboch strán svižného zápasu.

Dobre sme kombinovali, no súper bol nebezpečný  a hrozil z rýchlych protiútokov. Kvalitne nám však pracovala stopérska dvojica Gomoľa - Šimko.

Do druhého polčasu sme prestriedali a v priebehu dalších minút išli na ihrisko štyria noví hráči. Napriek tomu  sme ovládali hru a súpera sme nepustili do vážnejšej šance. No po chybe Kocúrka, ked zbytočne fauloval útočníka hostí , Kočíkom z pokutového kopu vyrovnali na 1:1. Boli sme aj nadalej aktívni a z toho pramenil  aj náš druhý gól, ktorý dal ešte dorastenec S. Jabcon( r. n. 1996). Pekne umiestnenou strelou po zemi k pravej Vaškovej žrdi. Potom ešte dvakrát mohol prikrášliť výsledok Figura a Gomoľovu hlavičku vytlačil na roh gólman hostí.  Imrich v páde blízko bránku netrafil loptu ideálne, no hostia mohli paradoxne vyrovnať po strele hosťujúceho mladíka v útoku, ktorého strelu vytlačil Hrinda na žrď. 

-attila-

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/