O VÝSLEDKOCH STARŠIEHO DORASTU AKO AJ O ZÁPASE PROTI SABINOVU SO ZÁLOŽNÍKOM PATRIKOM MAGÁČOM

03.10.2011 20:32

Patrik Magáč úplne vpravo – sedemnásťročný futbalista staršieho dorastu OŠFK Šarišské Michaľany.

 

Svoju futbalovú kariéru začal v AFK Prešov (Šalgovík), v žiackom výbere v roku 2006. Hrával  na poste útočníka, po skončení tejto sezóny bol  klub zrušený a tak registračky z AFK Prešov putovali do Nižnej Šebastovej, kde  odohral jednu sezónu na poste záložníka.

Následne  reagoval na ponuku zo Šarišských Michalian, skúsil jeden tréning, zapáčilo sa mu tu a odohral u nás poslednú sezónu za žiakov. Hrával spočiatku na poste pravého záložníka, no tréner Pavol Nižník v ňom videl obrancu a tak  hral krajného obrancu, niekedy ho dokonca skúšal na poste predstopéra, kvôli jeho fyzickým predpokladom. Žiaci Šarišských Michalian vtedy skončili na krásnom treťom mieste.

Patrik pokračuje:

Prechod k dorastu som absolvoval vo Veľkom Šariši, ktorý vyhral vtedy IV. ligu. Po dvoch sezónach sa dorast Veľkého Šariša prepadol až do1.triedy ObFZ. Toto úspešné umiestnenie bola iba náhoda, lebo vtedy mal Veľký Šariš silné ročníky. Keď sa dalo očakávať,  že dorastenci Veľkého Šariša vypadnú do 1. Triedy ObFZ,  hľadal som si nové pôsobisko, samozrejme obzeral som sa po takom, aby to bolo skôr vo vyššej súťaži a keď prišla ponuka zo Šarišským Michalian, tak som dlho neváhal a prijal som ju.

V koľkých zápasoch si doposiaľ obliekol dres staršieho dorastu OŠFK Šarišské Michaľany v sezóne 2011/12?

 Dres Šarišských Michalian som obliekol na jeseň v ôsmych zápasoch, hral som prevažne v základnej zostave. V 1.kole v Spišskej Belej som chýbal kvôli technickým záležitostiam.

Ktorý zápas sa Ti v našom drese najviac vydaril?

Mne osobne najlepšie vyšiel zápas v Ľuboticiach, kde som naskočil do zápasu ako striedajúci hráč v druhom polčase. V  tomto zápase som neurobil takmer žiadnu chybu a bol som hodnotený ako tretí najlepší hráč zápasu, čo si myslím bolo zaslúžené. Potvrdzujem bolo to zaslúžené.

Kde vidíš príčinu našich prehier?

V lige sme nováčik, snažíme sa stále zlepšovať, aj keď počet hráčov na tréningu je nepostačujúci pre naplnenie našich ambícií skončiť do konca sezóny do 8. miesta.

Aká je atmosféra v michalianskom dorasteneckom kolektíve?

S hráčskym kolektívom som spokojný, rozumieme si ako ľudsky tak aj futbalovo.

Na ktorom poste sa cítiš  najlepšie, vyhovuje Ti  post pravého záložníka na ktorom momentálne hráš?

S postom pravého záložník som spokojný, zapájam sa tiež do ofenzívy, ale samozrejme aj do defenzívy. Neviem si osobne predstaviť žeby sa mi na nejakom inom poste hralo lepšie.

Ako po dni hodnotíš včerajšie derby proti Sabinovu a výsledok 1:3, Sabinov bol zdatný súper, myslíš, že ste mali nato aby ste porazili, hrali ste naplno celý zápas, Sabinov dvakrát nádherne trafil, si sklamaný?

Nemyslím že Sabinov bol slabý súper, ale musím  priznať, že som čakal od neho viac. Nemám rád takéto zápasy keď my hráme aktívne a súper dáva góly. Je to nespravodlivosť, ale v ďalších zápasov sa nám nesmie už stať aby sme dostali také hlúpe góly ako proti Sabinovu. Myslím si, že sme podali kvalitný výkon, ktorému chýbal len výsledok z čoho som hlboko sklamaný. Na tento zápas som nastupoval chorý, ale veľmi som sa na neho tešil  a nechcel som si ho nechať újsť.  Hlavne chcel som pomôcť mužstvu, aby sme uhrali čo najlepší výsledok.

Tímu III. ligy sa nemôže stať aby dostali také "hlúpe" góly ako my proti Sabinovu, každý hrá len toľko, koľko mu dovolíme.

Verím, že takéto chyby sa už nebudú opakovať a naše výkony budú len a len lepšie a lepšie.

Verím, že prelomíte smolu a v Starej Ľubovni zápas vyhráte... Prečo je tak markantný rozdiel vo Vašich výkonoch doma a vonku, ste akýsi nesvoji na ihriskách súperov, okrem Michaloviec tam to bolo super aj napriek prehre 2:3...

Do Starej Ľubovne ideme určite s cieľom vyhrať, keďže Stará Ľubovňa má doposiaľ len jednu výhru a skóre 6:44, čo myslím  využijeme a budeme bodovať naplno, ale zdôrazňujem žiadneho súpera netreba podceniť a treba sa pripraviť svedomito ako na každý zápas, lebo každý zápas je iný...

Vonku nesvoji hm ? Tak  tam je viacero  príčin, jedna z nich je napríklad aj veľká vzdialenosť, ktorú musíme za súpermi absolvovať, ale toto by nemala byť adekvátna výhovorka. Snina nebola nad naše sily, ale my sme nedali "tutovky" a oni dali góly. Možno to bolo aj rozostavením 4-3-3, s ktorým sme hrali asi len jedenkrát v tejto sezóne. Takéto zápasy už  nemôžeme prehrávať.

Zápasy vonku nám nevychádzajú, ale myslím, že. zápas v Michalovciach nám vyšiel z pohľadu efektivity, aj keď sme ešte nedali tuším jednu "tutovku", súper nás tlačil takmer celý zápas a aj keď sme dvakrát viedli, prehrali sme 3:2. Vôbec nie je jednoduché hrať, keď vonku teplomer ukazuje viac ako 34 stupňov  nad nulou a máme za sebou cestu do Michaloviec.

Súhlasím s Tebou, bol to výborný zápas z oboch strán, veľká škoda, že sme si nepriviezli aspoň bodík.

Vonku sme mali kvalitných súperov ako sú Ľubotice a Michalovce, ale takú Sninu sme mohli poraziť a v Spišskej Belej som nehral.

Silno verím že zápas v Starej Ľubovni zvládneme, a odnesieme si prvé body zo súperových ihrísk, a že to budú hneď tri body.

 

  •  

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/