MAJSTROVSKÝ ZÁPAS - ŽUPČANY - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

03.05.2014 07:10

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

20.KOLO -  NEDEĽA - 4.5.2014 o 16.30 h. - štadión "Pod lipami"

FUTBALNET

pripravil: Attila Mikloško

  versus

TJ DRUŽSTEVNÍK ŽUPČANY (12. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto) 0:4 (0:2)

V zostupom bazéne namočení župčanskkí hráči (strata na 10. miesto pred zápasom 20. kola,  bola dvanásť bodov), s akýmisi obavami sledovali postupný príchod hráčov hostí, na skvelý trávniček veľmi pekného župčanského futbalového areálu. Napriek predzápasovému tridsaťjeden bodovému rozdielu s jediným náhradníkom na súpiske, nechceli domáci predať svoju kožu vôbec lacno. Lídra viacmenej upokojil až nešťastný zásah Mareka Ondriu (v závere prvej polhodiny), vtedy si prudký center Patrika Sedláka umiestnil za chrbát vlastného brankára Miroslava Remepera. Po priamom kope presne umiestnená prízemná strela Jaroslava Adama okolo múru, skončila o desať minúť nato už druhykrát v jeho sieti. Domáci tím hrozil po štandardkách a pri jednej z nich nie veľmi dobre postavený múr mohol byť príčinou ich streleckého úspechu, no brankár hostí Tomáš Vaško všetko skvele vykompenzoval.

Hned po prestávke sa po odrazenej lopte v šestnástke najrýchlejšie zorientoval opäť spominaný ostrostrelec hostí (doposiaľ v 17 - tich majstrovských futbalových stretnutiach súťažného ročníka 2013/14 bol trinásťkrát úspešný a patrí mu priebežne švrtá  priečka v tabuľke najlepších strelcov VI. ligy šarišskej) a krátkym švihom poslal loptu k ľavej tyčke. O sedem minút nato po kontakte v pokutovom území na rýchleho Patrika Sedláka, odpískal hlavný rozhodca Igor Jurašek pokutový kop ktorý s prehľadom premenil Jaroslav Adam, na svoj prvý tohtoročníkovy hetrik. Následne sa hra väčšinou odvíjala na polovici domáceho celku a už v celku v pokoji sa toto "šarišské derby" dohralo. Za zmienku stojí ešte absolútna vyložená šanca zverencov trénera Mareka Šalamúna, ale Tomáš Vaško opäť povrdil, že je "trieda".  Gólovú loptu z bránkovej čiary v stotine sekundy, reflexívne vyrazil ponad brvno.

Zápas sa v druhej tretine jeho trvania zlomil definitívne v prospech lídra tabuľky a postupne tak strácal futbalový náboj. Štvrgólový rozdiel však hovorí za všetko a po zaváhaní Záhradného v Beloveži (1:2), si Šarišské Michaľany na čele tabuľky VI.ligy šarišskej vytvorili už trojbodový náskok.

Ľubomír PUHÁK- hlavný tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY: 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/