MAJSTROVSKÝ ZÁPAS - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - FK MALÝ ŠARIŠ

28.04.2014 07:13

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

19. KOLO -  NEDEĽA - 27.4.2014 o 16 h. - štadión "Za Torysou"

FUTBALNET

  versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto) - FK MALÝ ŠARIŠ ( 3. miesto) 3:1 (0:0)

Na mokrom trávniku sme videli napriek neprajúcemu počasiu, veľmi dobrý futbal s početnou diváckou kulisou. Kombinácie sme nemohli rozvinúť do takej miery ako by sme si predstavovali, no celý priebeh zápasu bol aj tak pod našou kontrolou, až na dve minútky predlženia.

Bolo vidieť že sme kvalitatívne trochu inde, aj ked zostava nášho súpera taktiež oplýva známymi menami.

Už v 5. minúte sa rútil na brankára hostí  Lukáša Chovana Miro Prusák, no v rozhodujúcej chvíli ho iba nastrelil. Po viacerých štandartkách sa nám skórovať nepodarilo. Súper mal jednu hlavičku do bezpečného stredu bránky kde stál pripravený Tomáš Vaško.

Úvod druhej časti sme už zaslúžene premenili na gól. Michal Baka parádnou bombou pod brvno otvoril účet. Hostia nemali nič a tak sa rozhodol Aleš Śevčovič, že si vychutná pätičkou brankára a bolo 2:0. Po geniálnom vyhľadaní nabiehajúceho voľného Patrika Sedláka od Dominika Haničáka, sme sa radovali už tretikrát. Skóre mohol ešte po samostatnom nájazde prikrášliť Dušan Kozák.

Záver sme málinko vypustili a tak sa stalo, že Tomáš Vaško natiahol svoju minutáž s čistým kontom "iba" na 822 minút. V 90. minúte doklepol loptu za jeho chrbát Peter Blaško.

Naši hráči predviedli veľmi dobrý výkon, hrali zodpovedný, organizovaný, nátlakový futbal, ktorý sa verím všetkým páčil. Pricestoval k nám kvalitný súper z tretieho miesta tabuľky, hralo sa pred množstvom divákov a  bolo to pre nás celkovo vydarené futbalové popoludnie.

Ako povedal kapitán Tomáš Vaško:"Všetko raz končí", našťastie neskončila naša víťazná séria. Tri body sme získali už v siedmom zápase po sebe so skóre 22:1.

Čakajú nás teraz tri zápasy na ihriskách súperov Župčany, Nová Ľubovňa, Šarišské Dravce.

Pred zápasom:

Na jeseň (6. kolo - 15.9.2013) sa v Malom Šariši po našom dobrom výkone zrodila iba remíza1:1. Počas celého stretnutia sme mali  prevahu, ktorú sme však gólovo nezúžitkovali. Jediným úspešným strelcom bol v 65. minúte Peter Uhrín, ktorý už v jarnej časti za náš tím nenastupuje. Po neuznanom góle (vid.video), a priamom kope (vid.video)  a následnom centri sme v nadstavenom čase inkasovali vyrovnávajúci zásah. Náš tím naposledy stratil body po remíze 0:0 v Uzovciach v 12.kole. Prehrali sme naposledy v 9. kole doma so Šarišskými Dravcami. Brankár T. Vaško,  neinkasoval už 732 minút.

Nováčik z Malého Šariša sa prepracoval už na tretie miesto tabuľky a potvrdzuje tak fakt, že v našom regióne vyrastá mnoho kvalitných futbalistov. Až za vedúcou trojicou zástupcov okresov Prešov a Sabinov, sú mužstvá z bardejovského a straroľubovnianského regiónu. Hostia prehrali naposledy v 9. kole v Beloveži 2:3 a odvtedy je ich zápasová bilancia 9 8 1 0  25:5 25 bodov. O stopercentnú úspešnosť ich obral iba nerozhodný výsledok v zápase 15. kola v Gerlachove (0:0).

pripravil:Attila Mikloško

Hlavný tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Ľubomír Puhák:" 

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/