MAJSTROVSKÝ ZÁPAS - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - CHMINIANSKA NOVA VES - ŽIACI

04.05.2014 07:50

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

ŽIACI - I. TRIEDA ObFZ PREŠOV

20.KOLO -  SOBOTA - 3.5.2014 o 15 h - štadión "Za Torysou"

versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (2. miesto) - FK CHMINIANSKA NOVA VES (3. miesto) 2:2 (1:1)

FUTBALNET

Zápas druhého s tretím prilákal napriek chladnému počasiu do areálu štadóna, celkom slušnú návštevu. Obe mužstvá potvrdili kvalitnou hrou svoje tabuľkové postavenie a každý kto stretnutie videl musel byť s predvedenou hrou oboch mládežníckych kolektívov spokojný. Bolo to jedno z najlepších meraní síl v I. triede žiakov, ktoré som v prebiehajúcom súťažnom ročníku videl.

Futbalové nádeje Šarišských Michaľany mali miernu celozápasovú prevahu. Museli sa však vysporiadať so skutočnosťou, že sa súper po priamom kope ujal vedenia a tak na víťazstvo bolo treba streliť minimálne dva góly. To sa zverencom trénera Michala Marcinka do 54. minúty aj podarilo. Už do prestávky zrovnal stav najlepší strelec domácich Rasťo Švec (tretí najlepší v súťaži - 27 gólov). V druhej časti hry misku váh na stranu domácich priklonil po zranení do základnej zostavy sa vrátiaci Lukáš Kožár (15. miesto - 13 gólov). Definitívne o osude tohto duelu mohol rozhodnúť Rasťo Sabol, ktorý vo vyloženej situácii bránku Erika Tobiáša zblízka prudko prestrelil.

Ťah so zaradením Romana Jakubka do druhej tridsťpäťminútovky trénerovi Chminianskej Novej Vsi Ladislavovi Šankwajlerovi vyšiel a druhý najlepší strelec I. triedy, poslednú akciu zápasu strelecky zúžitkoval.  Strelil už svoj jubilejný tridsiaty gól.

Tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Michal Marcinko:

"S výkonom celého mužstva som bol spokojný.  Za bojovnosť, nasadenie a chcelost zápas vyhrať. Po dvoch hrubých individuálnych chybách sme však inkasovali dva lacné góly. Tento zápas sme si zaslúžili vyhrať,  pretože počas celého zápasu sme boli lepším tímom čo potvrdil aj hosťujúci tréner s ktorým sme stretnutie podrobne rozobrali pri pohostení , ktoré zabezpečil Tomáš Galajda začo mu realizačný tím a chlapci ďakujú. Škoda našich nevyužitých šancí, no žiaľ futbal sa hrá na góly a my sme strelili len dva. Škoda že s takým kvalitným súperom hráme len raz za čas. Gól v poslednej minúte samozrejme mrzí, ale nezabúdajme že chlapci sa futbal ešte len učia hrať..."

pripravil Attila Mikloško

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/