MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS-ŽIACI-OŠK FINTICE-OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

OŠK Fintice - OŠFK Sarišké Michaľany 0:11 (0:8)

1.trieda ObFZ žiaci 10.kolo

OŠK Fintice – OŠFK Šarišské Michaľany 0:11 (0:8)

Fintice: Š.Greš - R.Horoščák, D.Paločko, M.Greš, S.Šimko - D.Bujnovský (58.R.Slivka), T.Sekerák(K) (51.A.Piskura), I.Lejko, D.Tupta - D.Onofrej, M.Kukuč.

Š.Michaľany: J.Seman  - J.Pešta (36.P.Husár), S.Andraščík, P.Dužda (55.D.Veselovský), A.Staš (K) (41.S.Kolarčík) - M.Lukáč, A.Šimčík, M.Dužda (41.R.Dufalo), R.Skoloda (36.R.Sabol) - R.Švec, J.Kaleja.

Góly: 13.,24.,26.,66. Martin Lukáč, 17.,32. Mikuláš Dužda, 10.,20. R.Skoloda, 1.,50. R.Švec, 47. J.Kaleja

Pred 50 divákmi rozhodoval D.Kostráb.

Najvyššia žiacka súťaž majstrovstiev regionu prešovsko-sabinovsko pokračovala v sobotu už jeho desiatym jesenným kolom. Minuloročný víťaz súťaže a jej momentálny jesenný líder žiaci Šarišských Michalian nastúpili na ihrisku deviateho tímu súťaže žiakov Fintíc, kde  minulý rok  v úvodnom kole ročníka 2011/12 prehral 3:1. Tento zápas bol úplne v jednoznačnej réžii hráčov Šarišských Michalian, ktorý svoju obrovskú prevahu vyjadrili  aj dostatočným počtom gólov.  Od prvej minúty bolo zrejme kto bude pánom na ihrisku a už v prvej minúte strelili Michalianci svoj prvý gól. Neustálym tlakom a rýchlou hrou po krídlach sa stav utešene zvyšoval v ich prospech a domáci boli pri tejto hre absolútne bezradní.

V druhom dejstve  ako zvyčajne tréner hostí Michal Marcinko dal pri už  vytvorenom osemgólovom  náskoku  šancu piatim novým hráčom a aj za ich pričinenia skóre na ukazovateli pre mladých futbalistov spod šarišského hradu ešte  vzrástlo. Veľké množstvo gólových príležitostí  okrem toho chlapci z Michalian nepremenili. Domáci tím sa v podstate nedostal za polovicu hostí a na bránku Semana za celých 70 minút  vôbec nevystrelil.

Bol to už 29 majstrovský futbalový zápas hráčov Šarišských Michalian bez prehry v rade.  Ich najväčší   tohtoročný rival Malý Šariš zakopol v Dulovej Vsi, kde prehral 2:0 a tak Michalianci majú pred týmto súperom v boji o prvú priečku tabuľky už šesťbodový bodový náskok, pri skóre 59-3, z toho 22 gólov strelili v posledných dvoch zápasoch (Kapušany, Fintice) a s deviatimi výhrami a jednou remízou získali doposiaľ do tabuľky už 28 bodov.

O 59 gólov v sietiach  doterajších súperov žiakov Šarišských Michalian  sa postarali títo hráči: Martin Lukáč 17, Mikuláš Dužda 11, Ján Kaleja 8, Rastislav Švec 7, Roman Skoloda 7, Adam Šimčík 2, Rastislav Sabol 2, Svorad Andraščík 2, Patrik Dužda 2.

Tréner Fintíc Jaroslav Kušnír: "Blahoželám súperovi k víťazstvu, bol jednoznačne lepší po všetkých futbalových stránkach. Nám chýbali traja hráči, ale napriek tomu by to zrejme výsledok dnešného zápasu neovplyvnilo“.

Tréner hostí Michal Marcinko:"Som veľmi rád že chlapci zápas nepodcenili,  čo som im  pred jeho začiatkom prízvukoval a určite nepodceníme ani jedného súpera do konca sezóny. Chlapci pôjdu na doraz do každého zápasu, pretože len tak sa dostaví úspech a potešenie z výhier. Chválim za výkon cele mužstvo aj za pekné góly.