MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS - ŠARIŠSKÉ DRAVCE - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

16.05.2014 07:03

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

22. KOLO -  NEDEĽA- 18.5.2014 o 17 h. - štadión "Nad Godušou"

FUTBALNET

  versus 

FK ŠARIŠSKÉ DRAVCE (11. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto)  0:2 (0:1)

Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam predchádzajúcich dní sa zápas 22. kola VI. ligy Šarišskej odohral. Ihrisko v Šarišských Dravciach sa nachádza vo vyvýšenej polohe, preto daždivé počasie žiadne neblahé následky na hracej ploche nezanechalo. Vplyv malo iba nato, že trávnik, kvôli daždu neprešiel kaderníckou úpravou.  Vysoké steblá trávy boli však pripravené pre oboch aktérov tohto merania síl rovnako. 

Lídrovi tabuľky tento skutkový stav spôsoboval minimálny problém a svojou typickou rýchlou, kombinačnou, nátlakovou hrou sa dostával do voľných priestorov a už od úvodného výkopu si vytváral vyložene strelecké príležitosti. Domáci však mali v bránke skvelého Michala Hriceňáka a tak až po vyše polhodinke tuším, po siedmej gólovke skóre chladnokrvne prízemnou strelou otvoril Aleš Ševčovič. Ostatné šance zlikvidoval, vyškriabal domáci brankár, skončili na tyčke brvne, či tesne vedľa bránky, alebo nad ňou. Domáci nemali v prvej polke nič.

Snaha hostí o poistenie vedenia sa ujala tesne po prestávke. Parádna kolotočová akcia bola zakončená utešenou bombou pod brvno v prevedení Ľubomíra Kočíka. Domáci v správnom logickom presvedčení už nič viac sa nedá stratiť, môžeme iba získať sa pustili aj do útočenia. Mali skvelý priamy kop, ale gólman hostí Tomáš Vaško opäť potvrdil svoju klasu. Okrem toho jednu tečovanku tesne okolo pravej tyčky, zopár nevydarených striel z diaľky a pád naprázdno v šestnástke. Otvorili tým však ešte väčší manipulačný priestor a tak sa aj striedajúci Ľuboslav Kolpák po prudkej strele do šibenice mohol presvedčiť o kvalitách "CICA". Ked další zo štvorice náhradníkov Dušan Kozák netrafil odkrytú prázdnu bránku, vyhrali Šarišské Michaľany tento zápas iba dvojgólovým rozdielom. Slúži ku cti domácim hráčom, že napriek charakteru nedeľňajšieho duelu, ktorý bol pre nich v podstate existenčný sa správali počas celých deväťdesiatich minút vzácne fair.

Strelci OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY po 22. kole:

Počet strelených gólov oficiálne podľa systému ISSF - spolu 62 gólov

13 - Jaroslav Adam (4. miesto)

9 - Dušan Kozák (7. miesto)

7 - Michal Baka (10. miesto)

6 - Ľubomír Kočik (16. miesto)

4 - Patrik Sedlák, Dominik Haničák, Aleš Ševčovič (29. - 40.)

3 - Michal Ďurica, Peter Uhrín (41. -64.) 

2 - M. Dubecký, Miroslav Prusák (65. - 100.)

1 - Lukáš Olejár, Matúš Mihok, Ľuboslav Kolpak (101. - 155.)

vlastný gól - Marcel Kukľa (Dlhá Lúka), Marek Ondria (Župčany).

Mužstvo dospelých má po 22. kole VI. ligy šarišskej na svojom konte najviac víťazstiev 17, najmenej prehier 2, najvyšší počet strelených gólov 62, najnižší počet inkasovaných gólov 10, najvyšší počet bodov 54, najvyšší počet plusových bodov 21. Naposledy  stratili body doma s Gerlachovom po remíze 0:0, v 11. kole 20.10.2014.  Vonku v 12. kole, 27.10 2014 po remíze 0:0 v Uzovciach. Bilancia od tohto zápasu je 9 9 0 0   35:1  27 bodov, 15 plusových bodov.

Ľubomír Puhák - tréner Šarišských Michaľan:

pripravil: Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/