MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS - GABOLTOV - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

22.06.2014 09:48

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

26. KOLO -  SOBOTA- 14.6.2014 o 17 h. - štadión "Pri Kamenci"

FUTBALNET

  versus 

TJ BUSOV GABOLTOV (10. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (2. miesto) 1:2

Na zápase som nebol ...mužstvo, ktoré sme doma rozstrieľali na jeseň 9:0 bolo posledným do skladačky VI. ligy šarišskej v ročníku 2013/14.

Predohrávali sme stretnutie 30. kola už v sobotu15.6.2014. Od úvodu sme viedli, domáci však vyrovnali a o veľmi dôležitom víťazstve rozhodol najlepší strelec mužstva Jaroslav Adam v 69. minúte.

S napätím sme čakali na výsledok z Gerlachova, kde v nedeľu popoludní nastúpil na posledný zápas náš najväčší konkurent Záhradné. V posledných dvoch kolách sme prišli o vedenie v tabuľke a so stratou jedného bodu obsadzovali druhé miesto. Víťazstvo v súťaži nám mohla priniesť minimálne remíza Gerlachova, ktorá sa nakoniec aj zrodila. 

Gratulujem realizačnému tímu aj všetkým hráčom k tomuto veľkému úspechu.

Model reorganizácie sa však v priebehu súťažného ročníka 2013/14 nezmenil, takže aj napriek víťazstvu a prvému miestu v VI. lige šarišskej nepostupujeme do IV. ligy SEVER. 

Našimi predpokladanými súpermi v V. lige šarišskej v ročníku 2014/15  k 22.6.2014 sú tieto mužstvá:

Záhradné, Malý Šariš, Beloveža, Dlhá Lúka, Uzovce, Chmiňany, Gerlachov, Malcov, Gaboltov - 9 mužstiev.

Z okresu Bardejov víťaz I. triedy, o jedinom postupujúcom sa rozhodne dnes v 26. kole  medzi týmito tromi ašpirantami - Šiba, Kružľov, Koprivnica.

Z okresu Stará Ľubovňa by to mal byť víťaz I. triedy Čirč. Éterom sa však šíria informácie, že sa vraj vyššej súťaže vzdáva. V tom prípade by postúpili Jakubany, ktoré však ľutovali účasť vo vyššej súťaži už pred rokom, nasleduje Malý Lipník...

Z okresov Prešov a Sabinov postúpil do V. ligy šarišskej víťaž I. triedy ObFZ Prešov - Demjata.

Z terajšej V.ligy - SEVER vypadol do V. ligy šarišskej iba bardejovský Kľušov.

Aktív VsFZ Košice sa uskutoční 4.7.2014. Dovtedy naša nádej na zaslúžený postup o súťaž vyššie ešte stále žije. Najviac by náš posun do IV. ligy -  SEVER ovplyvnili  nedostatky v okresoch Prešov, Sabinov, Bardejov a Stará Ľubovňa.

Hovorí sa o zániku juniorky Tatrana, o zlúčení košického béčka s Barcou, o zlúčení Moldavy so Šacou, spomínalo sa prihlásenie Bardejovskej Novej Vsi o dve súťaže nižšie, vzduchom lietajú informácie o neprihlásení Pakostova. Kačiče lietajú, diery v ligách možno bude treba pred novým štartom pozaplňať...takže stále verí, že nakoniec futbalová spravodlivosť zvíťazí a zaslúžene si v ročníku 2014/15 zahráme IV. ligu - Sever spoločne s Kendicami, Finticami, Ľuboticami...

Hlavný tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Ľubomír Puhák:

pripravil:Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/