MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS - GERLACHOV - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

31.05.2014 07:00

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

24. KOLO -  NEDEĽA- 1.6.2014 o 17 h. - štadión "Pri Topli"

FUTBALNET

  versus 

FK GERLACHOV (6. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto)  1:1 (1:0)

Bol to veľmi špecifický zápas v ktorom sa odohrali pre futbal nepríjemné situácie. Hralo sa vo vynovenom gerlachovskom areály, vo veľmi príjemnom prostredí, na perfektnom trávniku. Domáci potvrdili povesť kultivovaného mužstva s kádrom naplnením množstvom skúsených, kvalitných hráčov. Nebolo ľahké presadiť sa voči takémuto súperovi, ktorý už na jeseň ako nováčik potvrdil kvalitu a remizoval v Šarišských Michaľanoch 0:0.

Tragédia začala... po centrovanej lopte, ktorá s prispením brankára hostí skončila na brvne si Tomáš Vaško krvavo po prudkom náraze poranil hlavu, ale v hre s "turbanom" hrdinsky pokračoval.

Vyrovnaný prvý polčas obohatil pokutový kop. Napriek tomu že Tomáš Vaško smer strely vystihol, Miroslav Hanuščák premenil. Odvtedy po vylúčení Jakuba Harčára, hrali hostia v desiatich.

Napriek tomu ich ofenzíva postupne vzrástla a snažili sa stav minimálne vyrovnať. Podarilo sa to Patrikovi Sedlákovi a aj následne útok za útokom smeroval na bránku Gerlachova. 

Túžbu po víťazstve neovplyvnilo ani vylúčenie brankára hostí pri ich najväčšom tlaku. Do bránky sa postavil hráč Ľubomír Kočík, ktorý sa tejto úlohy úspešne zhostil. V dvojnásobnom oslabení mohli hostia aj zvíťaziť, no umiestnená strela Dominika Haničáka tesne lízla ľavú tyčku, priamy kop Jaroslava Adama skončil iba na múre. Dorážka Patrika Sedláka skončila nešťastne, len pár centimetrov vedľa pravej tyčky .

V úplnom závere po zrážke domáceho hráča s brankárom Marekom Lukáčom v šestnástke, ten ostal nehybne ležať. Rýchla zdravotná služba ho po ošetrení v bezvedomí odviezla z trávnika. Prajeme mu všetci, aby sa čo najskôr za katedru aj medzi tri žrde vrátil. 

Počet strelených gólov oficiálne podľa systému ISSF - spolu 63 gólov

13 - Jaroslav Adam 

9 - Dušan Kozák 

7 - Michal Baka

6 - Ľubomír Kočik 

5 - Patrik Sedlák

4 - Dominik Haničák, Aleš Ševčovič 

3 - Michal Ďurica, Peter Uhrín 

2 - Michal Dubecký, Matuš Mihok, Miroslav Prusák 

1 - Lukáš Olejár, Ľuboslav Kolpak 

vlastný gól - Marcel Kukľa (Dlhá Lúka), Marek Ondria (Župčany).

Najlepší strelci Gerlachova - Miroslav Hanuščák 6, Michal Jurko 4...

pripravil: Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/