LAUERÁT JEDENÁSTKY ROKA - MICHAL PYDA - FK DUBOVICA

01.01.2012 17:41

Michal PYDA záložník - FK DUBOVICA ( po jeseni 3.miesto - 33 bodov)

Michal Pyda sa narodil 8.2.1989.

Zatiaľ je slobodný a v jedenástke roka  ObFZ Prešov sa objavil  prvykrát. Na jeseň  sezóny 2011/12, strelil do siete súperov v drese FK DUBOVICA 3 góly.

V koncoročnom hlasovaní šestnástich klubov 1.triedy ObFZ Prešov získal pekných 7 hlasov, čo je druhý najvyšší počet v tomto ročníku a je po Jánovi Sontágovi (2003,2004), Petrovi Slaninovi (2003) a  tohtoročných ocenených spoluhráčoch, bratrancovi Marošovi Pydovi a Martinovi Lazoríkovi piatym  hráčom Dubovice v jedenástke roka ObFZ Prešov v jej desaťročnej histórii.

Michal je rodákom z Čirča, kde ako žiak aj začínal svoju doterajšiu futbalovú kariéru. Futbal hral  tiež jeho otec, samozrejme za Čirč.

Už v dorasteneckom veku nastupoval v drese Starej Ľubovne na poste záložníka kde sa cíti stále najlepšie. Prepracoval sa až do základného kádra seniorov Starej Ľubovne a nastupoval  v ňom aj v obrannej formácií, ale v podstate všade kde to daná situácia vyžadovala, takže nemá problém nastúpiť na ktoromkoľvek poste. V drese dorastu Starej Ľubovne bol najlepším strelcom, vďaka čomu prejavil o neho záujem aj Sabinov, kde bol tiež na hosťovaní.

Počas jeho doterajšej kariéry sa o jeho rast zaslúžili títo tréneri Tomáš Reľovský, Marián Jarabinský, Andrej Vandžura a Peter Drobňák.

                                     Michal Pyda vľavo

Michal prečo si odišiel zo Starej Ľubovne, určite máš aj na vyššiu súťaž v ktorej účinkuješ v súčasnosti...

Stará Ľubovňa mala finančné problémy a ja som si platil sám štúdium na škole no a peniažky chýbali preto som musel ísť pracovať. Aj kvôli tomu momentálne hrám v Dubovici, ale zase na duhej strane som rád že mám prácu, takže som spokojný. Študoval som na Fakulte športu v Prešove telovýchovu, ale v  terajšej situácii zatiaľ nemám v pláne v štúdiu pokračovať,

Momentálne hráš v Dubovici ako si tam spokojný, ako by si ohodnotil  ďalšich dvoch dubovičancov v jedenástke roka brankára Lazoríka a Tvojho bratranca Maroša, má Dubovica v tejto sezóne aj postupové ambície?

V Dubovici ako som už povedal som veľmi spokojný, zišla sa tu výborná partia a pretože už na jeseň som prišiel do tohto mužstva spolu s bratrancom Marošom s cieľom postúpiť, tak samozrejme že tu ostávam minimálne do konca sezóny a  som tu na ročnom hosťovaní z Čirča. K mojím oceneným spoluhráčom toľko, obaja si toto ocenenie určite zaslúžia, sú to super chlapci a super futbalisti a  ak sa realizačnému tímu podarí  ešte počas zimnej prestávky doplniť náš káder aj ďalšími  kvalitnými hráčmi  o ktorých som počul, že by nás mali počas nej posilniť, nemusí byť tento náš cieľ vôbec nereálny.

Fandím Dubovici ale nezabúdaj Michal, že prvý jarný zápas hráte u nás...

Ja osobne nerád prehrávam a mám vždy iba tie najvyššie ciele, takže urobím pre úspech všetko čo je v mojich silách a v Michaľanoch sme už raz vyhrali... pozn.(17.7.2011 Letný pohár ObFZ Prešov  s výsledkom 4:2 pre Dubovicu), takže jarná časť bude určite veľmi zaujímavá.

Osobne si myslím, že 1.trieda je veľmi kvalitná súťaž a minimálne takých sedem mužstiev z hornej časti tabuľky  by v pohode nabilo každý jeden tím z V.ligy,

S tým s Tebou aj ja bez akýchkoľvek výhrad súhlasím...čo robíš keď nehráš futbal a nie si v práci?

Rád si pozriem dobrú komédiu a zahrám si s kamarátmi aj hokej,

Máš nejaký futbalový vzor?

Najviac sa mi páči štýl hry Francesca Fabregasa z Barcelony, je bohovsky dobrý,

Spomínal si na jedenástke roka, že ste raz v jednom majstráku nastúpili šiesti Pydovci...

Áno ja mám dvoch bratov a môj bratranec Maroš, ktorý je tiež v jedenástke roka má tiež dvoch bratov, čiže bolo nás spolu naozaj  šesť Pydovcov na ihrisku...no na výsledok si  naozaj nespomínam, ale bol to určite víťazný zápas a viem, že sme v ňom  hrali  proti Štrbe.

Veľa úspechov nielen v Novom roku Michal a uvidíme sa 25.marca o tretej popoludní v Śarišských Michaľanoch...

pripravil:-attila-

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/