DORAST PORAZIL PUŠOVCE ZA PÄŤ MINÚT

10.04.2015 20:28

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS - DORAST

NOVÝ FUTBALNET

FUTBALNET

III.liga Šarišská dorast

21.kolo - sobota 11.04. 2015 o 14 h. - štadión "Za Torysou"

versus 

 

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (6.miesto - 31 bodov) - TJ ROZVOJ PUŠOVCE (8.miesto - 28 bodov)

Naši dorastenci podali proti tradičnému rivalovi zodpovedný výkon a ich trpezlivá hra bola korunovaná v závere stretnutia.

    Erik Némethy                   Patrik Jaco

V rozpätí piatich minút Erik Némethy a dvomi zásahmi Patrik Jaco mierou vrchovatou prispeli k prvému jarnému trojbodovému zisku.

Naši dorastenci si tak aj bez potrestaného kapitána Matúša Kovaľa upevnili šiestu priečku v tabuľke. V nasledujúcom 22.kole III.ligy Šarišskej sa predstavia na ihrisku v Hermanovciach a pokúsia sa o návrat na pozície kam výkonostne patria. V prípade víťazstva sa môžu dostať do tria 34 bodových (Šarišské Michaľany, Hermanovce, Plavnica - hrá v Pušovciach) a pokúsiť sa tak o vybojovanie štvrtej priečky a postupne aj nástup na stratené medailové pozície. "Herman" po odchode Jožka Pokutu do mužstva dospelých Uzoviec postupne stráca dych a prehráva jeden zápas za druhým (19.kolo - Malý Šariš vonku 1:4, 20.kolo - Fintice doma 1:3, 21.kolo - Stará Ľubovňa vonku 2:3).

Okrem víťazstva ma potešil návrat Dávida Čirča, verím že aj Kristián Šarpataky, Adam Šimčík, Daniel Drobňák, Mário Kancír, Martin Lukáč, Daniel Lichvár či Lukáš Kožár... si čoskoro nájdu cestu do tímu a pomôžu mu k víťazstvám.

Patrik Jaco: "Stretnutie malo celkom dobrú úroveň, som rád že som pomohol družstvu k trom bodom, na prvý gol mi prihral Erik Némethy druhý som doklepol po strele Jara Palča, ktorú brankár iba vyrazil pred seba, verím že sa nám v Hermanovciach podarí na toto víťazstvo nadviazať".

Erik Némethy: "Som rád že som prispel k víťazstvu otváracím presným zásahom. Presadil som sa cez dvoch hráčov súpera a prízemnou strelou som prekonal brankára. Hralo sa otvorene mali sme dostatok šancí no nepremienali sme ich. Pušovce mali dve tutovky, pri prvej samostatný nájazd skončil strelou nad a zo štandardky trafil súperov hráč brvno. som rád ýže sme v závere za päť minút zápas rozhodli a teším sa do Hermanoviec kde si ideme po výhru".

Pred zápasom:

V troch jarných zápasoch získali naši dorastenci zatiaľ iba jeden bod za domácu remízu s Chminianskou Novou Vsou. V Raslaviciach podľahli 1:5, doma Kurime 1:2 a v predchádzajúcom 20.kole mali voľno (Beloveža odstúpila).

Pušovce prehrali v Kapušanoch 1:2, doma porazili lídra z Malého Šariša 1:0, podľahli vo Finticiach 1:2 a pred týždňom v sobotu zvíťazli doma nad Starou Ľubovňou 3:1. Hostia majú v tabuľke III.ligy Šarišskej o zápas viac, no v súboji o siedmu priečku nám bude chýbať za päť žltých kariet dištancovaný kapitán Matúš Kovaľ.

Tréner dorastu OŠFK Šarišské Michaľany Slavomír Lukáč:"

Rozhodoval: Denis Tirpák

Na jeseň 2014: remíza vonku 0:0

Súpiska dorastu pre súťažný ročník 2014/15:

Brankári:

Patik Kancír 17 rokov, Tomáš Hlavatý 18, Kristián Šarpataky 16, Dávid Čirč 18

Hráči v poli:

Daniel Drobňák 18, Jakub Seman 17, Richard Duffalo 17, Matúš Kovaľ 19, Dávid Motýľ 19, Erik Némethy 18, Jaroslav Palčo 19, Kristián Vaňo 17, Patrik Jaco 19,  Jozef Vasiľ 19, Martin Lukáč 17, Adrián Staš 16, Lukáš Kobulnický 18, Mário Marcin 18, Kristián Drobňák 16, Lukáš Kožár 16, Daniel Lichvár 19, Matej Fabián 16, Šimon Maťuťa 18, Adam Šimčík 17, Rastislav Švec 16 - MFK Sabinov.

Družstvo dorastu nastrieľalo v 21. kolách III.ligy šarišskej 48 gólov (20.kolo s Belovežou sa nehralo):

E.Némethy 7, P.Jaco 6 J.Vasiľ 6, M.M.Minár 5, M.Marcin 5, M.Lukáč 4 (1 z 11m),J.Palčo 4, M.Kovaľ 3, K.Vaňo 3, A.Staš 1, P.Dvorščák 1, L.Kobulnický 1, M.Fabián + 1 vlastný.

pripravil: Attila Mikloško

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/