DORAST OŠFK - NOVOROČNÝ TURNAJ JOZEFA LUKÁČA

07.01.2014 18:08

Výber nášho dorastu využil pozvanie MFK Sabinov a zúčastnil sa 2.1.2014,  Novoročného dorasteneckého halového turnaja.

Dňa 2. 1. 2014 sa v športovej hale uskutočnil už 3. ročník Memoriálu Jozefa Lukáča vo futsale pre dorastenecké mužstvá.

Pozvanie prijali kluby:

U17 Tatran Prešov, starší dorast Kechnec, starší dorast Šarišské Michaľany, domáci starší dorast Slovan Sabinov a mladší dorast Slovan Sabinov.

Jozef Lukáč bol dlhoročným trénerom žiackych a dorasteneckých mužstiev Slovana Sabinov a pod jeho vedením vyrástli hráči, ktorí sa uplatnili aj v národných futbalových súťažiach. Zároveň bol aj aktívnym členom Združenia futbalových internacionálov v Sabinove. Organizátorom tohto turnaja bol klub Slovan Sabinov a ZFI Sabinov.

Tréner dorastu Tibor Guzík - čerstvý laureát Jedenástky roka 2013 ObFZ Prešov.

"Prvý zápas sme s U17 Tatran Prešov prehrali 0:9. V druhom stretnutí sme podľahli staršiemu dorastu Sabinova 0:6. Do tretice nám to vyšlo a porazili sme mladší dorast Sabinova 5:1. V poslednom meraní síl sme s Kechnecom remizovali 4:4, ked vyrovnávajúci gól sme inkasovali v poslednej sekunde zápasu. Kedže Kechnec remizoval s U17 Tatranom Prešov,  získal tak o bod viac a  skončil tretí a moje družstvo až na štvrtom mieste.

Z nepochopiteľných dovodov neprišlo viacero hráčov. V prvých dvoch zápasoch bolo vidieť, že sme absolvovali len jeden tréning v telocvični. V dvoch nasledujúcich už  bolo badať zlepšenie. Hráči si zvykli na palubovku a začali hrať futbal. Potešil ma prístup hráčov, ktorí každým  zapasom ožívali viac a viac a chceli ukázať, že aj v hale futbal hrať vedia".

Dorast OŠFK reprezentovali: Tomáš Hlavatý - Erik Némethy, Dávid Bogusky, Matúš Kovaľ, Milan Maximilián Minár, Jaroslav Palčo, Lukáš Kobulnický, Richard Dufallo, Adam Šimčík.

Najlepším strelecom turnaja sa stal Matúš Kovaľ, autor piatich presných zásahov.

-attila-

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/