DORAST - OŠFK - BARDEJOV U16

25.07.2013 07:54

Prípravný zápas 25.7.

DORAST - OŠFK - BARDEJOV U16 4:2 (3:1)

Bardejovský prvoligový dorast k nám priviedol bývalý výborný futbalista, reprezentant Slovenska do 19 a 20 rokov Marián Kurty (nar. 13. mája 1983). Je držiteľom bronzovej medaily z ME 19 v Nórsku. V skupine strelil jeden gól do nórskej siete (vyhrali sme 5:1).  Na MS vo futbale v Spojených arabských emirátoch hráčov do 20 rokov (2003) bol kapitánom slovenského výberu, ktorý to dotiahol až do osemfinále (Brazília 1:2). Hral za  BSC Bardejov (neskôr Partizan), Ružomberok aj Banskú Bystricu. Pre pretrvávajúce zdravotné problémy s chrbtom musel prerušit profesionálnu kariéru.

Tréner Tibor Guzik:"S výkom družstva v prvom polčase som spokojný. V duhej časti hry sme pôsobili na ihrisku chaoticky. Moji hráči nedodržiavali taktické pokyny, preto napriek výhre máme stále čo zlepšovať. Som rád, že sme mohli na našom štadióne privítať dorast pôsobiaci v I.lige SFZ, pod vedením bývalého výborneho futbalistu Mariána Kurtyho".

V prvej štyridsaťminútovke náš dorast predviedol proti rýchlemu súperovi viacero pohľadných kombinácií aj rýchlych brejkov s úspešným aj menej úspešným zakončením. Po prestriedaní  to už nemalo takú šťavu, ale zaujalo sólo Matúša Kovaľa ktorý z vlastnej polovice vošiel s loptou až za chrbát hosťujúceho brankára.

Naša zostava: Štvartak - Seman, Némethy, Drobňák D., Boguský - Šimčík, Palčo, Kovaľ, Dužda M. - Minár, Lichvár

Naše góly: Lichvár, Palčo, Minár, Kovaľ

Striedali: Dvorščák, Drobňák K., Dužda M., Kaleja P.

Chýbali: Hlavatý - Zošš, Maťuťa, Vasiľ, Motýľ, Havrilla, Dufalo, Skoloda, Lukáč, Jaco

Rozhodoval: Mikloško

80 divákov.

-attila-

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode

webmaster: Attila Mikloško - https://osfksarisskemichalany.webnode.sk/