MAJSTROVSKÝ ZÁPAS-SENIORI-OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY-FK FURČA HANISKA

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY-FK FURČA HANISKA  2:0 (0:0)

OŠFK ŠM:Vaško-Kubuš,Joščák M.,Dubecký,Joščák P.-Tomko,Štofánik,Mihok,Kočík-Dic,Kozák (79.Veterný)

FK FH:Ondrejíček-Vagaský,Valentko,Korinko,Kochan-Benčo,Sedlák,Vysocký,Kreheľ-Kristek,Basár

Rozhodovali:Varga Ľ. -Kovalič ,delegát Stanko.

Divákov: 250

ŽK:Štofánik - ČK:Sedlák, ŽK:Sedlák,Ondrejíček,Vysocký

Matúš Mihok strelec dvoch gólov do siete Hanisky

Tento zápas charakterizovala naša hra smerom na súperovu  bránku počas celých deväťdesiat minút. V úvodných piatich minútach sme zahodili  tri gólové šance a tým pádom sa začala na kopačky našich hráčov lepiť smola a trošku aj nervozita.V ďalšom priebehu stretnutia sme sa dostávali do mnohých aj vyložených gólových šancí, ale strelecká muška pri nich ako aj početných streleckých pokusoch bola vychýlená. Súper počas celého stretnutia väčšinou  iba odkopával lopty, za celý zápas vystrelil  raz vedľa Vaškovej bránky. Vykúpením skoro jednotvárneho trápenia bol pre nás priamy kop, ktorý zakončil  veľmi presne Mihok. Po faule na prenikajúceho Kozáka, nás  ukľudnil presnou strelou so značky pokutového kopu opäť  Matúš Mihok. V závere ešte nepremenil samostatný nájazd striedajúci Veterný a tak sa toto pre nás jednoznačné stretnutie skončilo iba dvojgólovým rozdielom. Napriek tomu, že sme mali vo všetkých herných činnostiach, ako aj v kondičnej pripravenosti jednoznačne navrch, nebolo ľahké prekonať "autobus z Hanisky"  postavený na šestnástke pred brankárom hostí Ondrejíčkom.

Našim hráčom ďakujem za výkon a je chvályhodné, že aj v takomto zápase, keď súper prakticky nechcel hrať dopredu a snažil sa odísť z ihriska z čo najmenším gólovým rozdielom sa vývoju stretnutia nepoddali a zaslúžená odmena v podobe gólov nakoniec prišla. Napriek tomu, že sa naši futbalisti veľmi ťažko presadzovali proti  zhustenej obrane Hanisky nebolo pochýb, že aj v tomto stretnutí zvíťazíme, hoci čas neúprostne ubiehal a gól nie a nie streliť. No vďaka  ich neúnavnej snahe vytvoriť niečo  smerom k bráne súpera a v konečnom dôsledku presnej muške Matúša Mihoka  ktorý v našom mužstve strelil na jar už päť gólov, snaženiu Dušana Kozáka v šestnástke súpera, ktoré vyustilo nakoniec aj v pokutový kop, ako aj nezmieriteľnosti celého mužstva so stavom na ihrisku aj  napriek  počiatočnému nepriaznivému vývoju, sme tri body  zaslúžene  a s prehľadom v závere získali.

Prvý  Matúšov gól bol  60-tym gólom v sieti našich súperov v sezóne 2011/12 1.triedy ObFZ Prešov.

Dvojgolový Matúš Mihok: Priamy kop a jedenástku som umiestnil presne tam kde som chcel, pri pokutovom kope som si vybral stranu a umiestnil loptu po brankárovej pravej ruke.

Stopér Michal Dubecký čaká na svoj prvý golový zápis v našom drese: Súper k nám prišiel iba brániť, v prvom polčase sme šance nepremieňali, v druhom sa nám to už podarilo a v pohode sme zápas dohrali, verím že už aj mne to v najbližšom zápase proti Ražňanom padne. Nech sa všetci dajú do nedele zdravotne do poriadku a ideme ďalej...

V základnej zostave sa objavil aj Matúš Kočík: Súper k nám prišiel hrať beton a celý zápas iba bránil a odkopával lopty.

V apríli oslavujú:

Tomko 3.4. - narodeniny

Veterný Juraj 24.4. - meniny

Dic 25.4. - narodeniny

Dubecký 30.4. - narodeniny

Na jar sme odohrali 5 zápasov, všetkých päť sme vyhrali skóre je 17:0 a získali sme 15 bodov. Tri zápasy doma skóre 14:0, vonku dva zápasy skóre 3:0. V nasledujúcom 23.kole privítame na domácom štadióne FC Ražňany. Ražňancom máme čo oplácať, na jeseň sme u nich zbytočne stratili dva body za remízu 2:2. Prvý polčas sme vyhrali, potom po chybách nášho brankára sa domáci ujali vedenia 2:1. Vybíral lišiacky z priameho kopu vyrovnal, no  striedania prišli  už priveľmi neskoro a tak sa nám už vyhrať nepodarilo, boli to ďalšie zbytočne stratené  dva body...