bulletin demjata

versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - FK DEMJATA 2:2 (2:0)

(2.miesto - 21 bodov) - (3.miesto - 21 bodov)

Začiatok stretnutia nám vyšiel a po krížnej prudkej strele Kočíka sme sa ujali vedenia už v 7. minúte. Väčšinu prvého polčasu sme odohrali na polovici súpera, dostali sme sa k viacerým štandardným situáciám a po rohovej hlavičke Baku po polhodine hry už na rozdiel dvoch gólov. Hostia sa dostali párkrát do šestnástky, ale nič vážnejšie sa ešte nestalo.

V druhej časti hry sme sa snažili udržať sľubný náskok a prípadne ho ešte prikrášliť. Bojovné mužstvo Demjaty však už nemalo čo stratiť. Čoraz častejšie sa púšťalo do útočenia a po chybe našej obrany zoči-voči Kaščákovi Ficko pätnásť minút pred koncom stav znížil. Ked sme už s napätím čakali na záverečný hvizd hlavného rozhodcu Biroša, ten istý hráč sa odhodlal ku strele z 30-tich metrov, ktorá skončila na brvne a od neho sa odrazila za chrbát prekvapeného Kaščáka.

Opäť sme sa zbytočne zosunuli z prvého miesta tabuľky a stratili sme tak na domácom trávniku v šiestich zápasoch už sedem dôležitých bodov.

Do hry zasiahli aj obaja tréneri Ľubomír Puhák a Rudolf Šesták.

Počas dvanástich majstrovských futbalových zápasov V.ligy šarišskej strelili naši futbalisti 23 gólov:

Miroslav Král 9, Jaroslav Adam 6, Ľubomír Kočík 3, Michal Baka 2, Lukáš Olejár 1, Michal Dubecký 1, Patrik Sedlák 1.

Pred zápasom:

Po sérii troch víťazstiev Demjate vzali dva body v minulom kole hostia z  Gaboltova. Náš súper po dvoch prehrách v úvodných dvoch kolách zaznamenal bilanciu piatich víťazstiev a dvoch remíz so skóre 15:2. Náš tím si nesie z posledných šiestich kôl štyri víťazstvá a dva nerozhodné  bezgólové výsledky, pri pomere gólov 14:1. Vzájomné meranie síl môže veľa napovedať o nasledujucom vývoji súťaže.

V generálke pred jesennou časťou súťažného ročníka 2014/15 sme vyhrali v Demjate 9:0.

Najlepšími strelcami Demjaty sú Andrej Kaperák s piatimi a Lukáš Valíček so štyrmi presnými zásahmi. Zverenci trénera Rudolfa Šestáka so spoľahlivým Patrikom Kračinovským v bránke, skúseným kapitánom Richardom Marcinom či tvorcom hry Gabrielom Bíllym sú príjemným prekvapením jesene.

Rozhodujú: Michal Biroš z Košíc, Ján Roka z Košíc, Marek Nicz zo Stropkova, delegát Jozef Feckanin st. z Bardejova.

Ročník 2013/14 - vonku, doma -  súperi hrali v rozličných súťažiach.

Srdečne Vás na súboj prvého s druhým pozývame.