FUTBALOVÝ TURNAJ TROCH

22.06.2014 10:31

V sobotu 21.6.2014 sa uskutočnil v areály štadióna "Za Torysou" Futbalový turnaj TROCH".

Iniciatíva  usporiadať takýto turnaj vyšla od trénera družstva dorastu Ľubomíta Kočíka, ktorý chcel aj touto formou podakovať svojim hráčom za účinkovanie v III. lige šarišskej a konečné 2. miesto v súťaži.

Rovnako by rád aj v budúcnosti utužoval dobre futbalové vzťahy s obcami v našom okolí. Aj preto pozval na turnaj účastníkov III. B triedy ObFZ Prešov Gregorovce vedené tajomníkom klubu a trénerom v jednej osobe Andrejom Sokolom. Ako aj susedné Medzany reprezentované funkcionármi klubu Anton Vaňom a Antonom Novotným. V družstve Medzan sa predstavilo aj niekoľko našich odchovancov Mišo Pribula, Braňo Prokop, Igor Palčo, Janko Pajdiak či Lukáš Tvrdík.

Úvodný zápas obstarali dorastenci Šarišských Michaľan, ktorý hlavne zásluhou hetriku Mima Minára otočil stav s Medzanami vo svoj prospech a zvíťazili 3:2.

V druhom stretnutí  si zmerali sily účastníci III. B triedy ObFZ Prešov Medzany a Gregorovce. Napriek tomu, že Medzanci prišli na turnaj s dostatočným množstvom hráčov hlavne kondične nestačili na svojho súpera, ktorý po rýchlych kontrách bezpečne zvíťazil 4:0.

Tento výsledok nasvedčoval, že v treťom zápase sa rozhodne o víťazovi turnaja s tým, že Gregorovciami proti michaľanskému dorastu stačila na prvenstvo aj remíza. Skóre sa menilo ako na hojdačke. Prvé minúty boli pre domácich úspešné a tak výber Ľubomíra Kočíka viedol v 10. minúte už 2:0. Gregorovce zásluhou Lukáša Friča stav zrovnali, no úspešný pokutový kop znamenal pre Mima Minára už jeho piaty gól a stal sa tak najlepším strelcom turnaja. Gregorovce sa pokúsili aspoň vyrovnať a to sa im aj podarilo a ked pridali ešte jeden presný zásah o víťazovi turnaja bolo definitívne rozhodnuté.

Výsledky turnaja: Šarišské Michaľany dorast  - Medzany 3:2. Medzany- Gregorovce 0:4, Šarišské Michaľany dorast - Gregorovce 3:4.

Tabuľka turnaja:

1. Gregorovce  2  2 0 0  8:3   6

2. Šarišské Michaľany dorast  2  1 0 1  6:6   3

3. Medzany  2  0 0 2  2:7    0

Najlepší strelec turnaja : Milan Maximilián Minár (Šarišské Michaľany dorast) 5 gólov.

Rozhodovali: Pavol Kožár, Tomáš Hlavatý

pripravil:Attila Mikloško