MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS V.LIGA ŠARIŠSKÁ - DOSPELÍ

FUTBALNET

22.kolo - nedeľa 17.05.2015 o 17 h. - štadión "Uzovce"

versus

FK UZOVCE (5.miesto - 29 bodov) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1.miesto  - 44 bodov) 1:3 (0:3)

Do zápasu vstúpili naši hráči odhodlane a zodpovedne. Už v siedmej minúte po pravej strane prenikol Dušan Kozák a bombou k pravej tyčke prestrelil Martina Vargu v bráne domácich. O desať minút po prvom presnom zásahu si po tvrdej strele na jej odraz dobehol Martin Biľ a tentokrát umiestnenou strelou z dvadsiatich metrov k ľavej tyčke zvýšil na 2:0. Domácich sme zatlačili na ich polovicu a bolo len otázkou času kedy padne další gol. Sedem minút pred polčasovým hvizdom si posunul loptu Dávid Gall a z dvadsiatipiatich metrov našiel voľné miesto v bránke  pre loptu pri pravej tyčke už po tretikrát.

V druhej dejstve sa nám aj napriek množstvu štandardných situáciíí už skorovať nepodarilo. Jediná strela domácich v priebehu deväťdesiatich minút z priameho kopu na bránku Martina Kaprála, autorom ktorej bol Jozef Pokuta skončila za jeho chrbtom.

Záslúžené jednoznačné víťazstvo.

Pred zápasom:

V devätnástich (jesenné zápasy Beloveže boli anulované) majstrovských futbalových zápasov V.ligy Šarišskej strelili futbalisti OŠFK Šarišské Michaľany zatiaľ 45 gólov:

Strelci OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY ročník 2014/15 (45 gólov):

Miroslav Král 12, Jaroslav Adam 7, Ľubomír Kočík 7, Martin Biľ 6 (celkom 12 - 6 gólov zaznamenal na jeseň v drese Chmiňan), Patrik Sedlák 3, Michal Baka 2, Michal Dubecký 2, Dušan Kozák 2, Dominik Haničák 1, Jaroslav Palčo 1, Lukáš Olejár 1, Valdimír Papp 1, Dávid Gall.

Mužstvo dospelých zvíťazilo v nedeľu 10.05.2015 po výbornom kolektívnom výkone na domácom ihrisku s Chmiňanami 6:0.

Na čele tabuľky V.ligy Šarišskej sme získali zatiaľ jedenásť plusových bodov a udržujeme si náskok siedmych bodov pred druhým Záhradným, ktoré sa predstaví v nedeľu na ihrisku v Malom Šariši.

Rozhodovali: HR Marián Gall, A1 Zoltán Lang, A2 Peter Konečný, DZ: Jaroslav Novický.

Tréner dospelých OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Ľubomír Puhák:

Žlté karty pred 22.kolom:

Jakub Harčár 5, Michal Baka 4, Ľubomír Kočík 3, Miroslav Král 3, Dušan Kozák 2, Ivan Bednár 2, Matúš Vasilenko 2, Matej Balun 1, Michal Dubecký 1, Dávid Gáll 1, Dominik Haničák 1, Jaroslav Palčo 1, Lukáš Olejár 1, Vladimír Papp 1, Martin Biľ 1.

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (odohrali na jeseň šesť zápasov)

ÚTOK: 1. miesto (43 strelených gólov)  - OBRANA: 1.miesto (10 inkasovaných gólov)

Jar 2015:

15.kolo: Gerlachov doma 2:0, 16.kolo: Záhradné vonku 2:0, 17.kolo: Beloveža - voľno, 18.kolo: Veľký Šariš vonku 4:1, 19.kolo: Malý Šariš doma 0:1, 20.kolo: Šiba vonku 2:0, 21.kolo: Chmiňany doma 6:0.

FK UZOVCE (odohral na jeseň sedem zápasov)

ÚTOK: 5.miesto (31 strelených gólov) - OBRANA: 5.miesto (26 inkasovaných gólov)

Jar 2015

15.kolo. Malý Šariš doma 1:1, 16.kolo: Šiba vonku 0:2, 17.kolo: Chmiňany doma 4:1, 18.kolo: Dlhá Lúka vonku 3:1, 19.kolo: Kľušov vonku 1:2, 20.kolo: Demjata doma 1:2, 21.kolo: Gaboltov vonku 2:0.

Ľubomír Andraščík 3, Matej Jusko 3, Dominik Urban 3...

Strelci po 21.kole (31 gólov):

Ján Farkaš 8, Jozef Pokuta 7, Robert Bartoš 4, Radovan Demko 3, Jozef Daňko 3,...

Vzájomné zápasy:

Jeseň 2014 9.kolo 05.10.2014 - doma 0:0, ročník 2013/14 vonku 0:0, doma 2:0, 2012/13 vonku 2:0, doma 3:1.

22.kolo V.liga Šarišská:

17.05. o 17 h. Dlhá Lúka - Demjata, Kľušov - Gaboltov, Chmiňany - Malcov, Malý Šariš - Záhradné, Šiba - Gerlachov, Veľký Šariš - voľno.

Jarný káder OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY

Brankári:

Martin Kaprál, Alexander Kaščák

Obrancovia:

Jakub Harčár, Vladimír Papp, Michal Baka, Michal Dubecký, Dávid Gáll, Ivan Bednár, Matej Balun

Hráči stredu poľa:

Ľubomír Kočík, Martin Biľ, Dominik Haničák, Matúš Vasilenko, Lukáš Olejár, Jaroslav Palčo

Útočníci:

Dušan Kozák, Miroslav Král, Patrik Sedlák

Tréneri: Ľubomír Puhák, Stanislav Zápotocký

Moje hodnotenie hráčov  v zápase s Chmiňanami:

M.Kaprál - nemal čo chytať ale 7, A.Kaščák - nenastúpil  - I.Bednár - striedal v 36.minúte Harčára - 7, J.Harčár - zranil sa 7, M.Dubecký - nehral, V. Papp - 8, M.Baka - zranil sa 7,5, D.Gáll - 8, M.Balun - nehral - D.Kozák - 7, L.Olejár - 7, D.Haničák - striedal v 46.minúte Baku - 7,5, Ľ.Kočík - 8, M.Biľ - 8, M.Vasilenko striedal v 79.minúte Miroslava Krála zahodil za päť minút tri tutovky, verím že na budúce mu to vyjde - M.Král - 7, P.Sedlák 7,5.