18.11.2013 08:03

Majstrovský futbalový zápas, VI.liga šarišská 15.kolo, nedeľa 17.11., 13 h.

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - DLHÁ LÚKA 4:0 (0:0)

FUTBALNET

Náš excelentný vstup do zápasu priniesol už do ôsmej minúty dva prekrásne góly (Jaroslav Adam, Ľubomír Kočík). Výkon nášho mužstva gradoval a jeho vyvrcholením bola odvážna strela Dušana Kozáka spoza šestnástky k ľavej tyčke, na ktorú Juraj Čobej v bráne Dlhej Lúky už nedosiahol. Juraj je trénerom dorastu v Partizáne Bardejov v Dlhej Lúke pôsobí ako tréner dospelých. Jeho nominácia bol z núdze cnosť, nakoľko súper má momentálne oboch brankárov zranených. Juraj je bývalým slovenským reprezentantantom. Tréner Galis ho poslal do bránky na tri minúty v stretnutí s Belgickom (r. 2006 - 1:1). Bol hráčom Bardejova, Petržalky, Slovana Bratislava, Beloveže. Naposledy pustil Juraj za svoj chrbát štyri góly v Celtic parku, v Lige majstrov v auguste 2005. Vtedy ho prekonali Thomson, Hartson, Mc Manus a Beattie. Tentokrát to bol dvakrát Jaroslav Adam, Dušan Kozáka a Ľubomír Kočík.

Po našom trojgólovom vedení sme sa so situáciou na ihrisku uspokojili a dovolili tak súperovi zahrať si otvorenú hru. Príležitosti sa chopil a do konca zápasu sa snažil hrať futbal. Nám sa podarilo upraviť stav iba raz, niekoľko vyložených príležitostí sme spálili, alebo ich pochytal Čobej. Najviac sa do brány pýtala "jedovka - trhačka sietí" Michala Ďuricu, ktorá kozmickou rýchlosťou prefičala ponad brvno brány Dlhej Lúky. V pokojnej atmosfére sa zápas dohral a bol tak peknou bodkou za jesennou časťou ročníka 2013/14.

Záhradné v Gerlachove iba remizovalo a tak prezimujeme na druhom mieste tabuľky len s trojbodovou stratou na lídra.